Kościół Wniebowzięcia NMP w Narwi

Kościół Wniebowzięcia NMP w Narwi

Kościół Wniebowzięcia NMP i Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Narwi to perełka architektury drewnianej na Podlasiu i jeden z najcenniejszych zabytków w regionie!Historia parafii

Parafia rzymskokatolicka w Narwi istnieje od 1528 roku, kiedy to król Zygmunt Stary wraz z małżonką królową Boną ufundowali pierwszy kościół. Do czasów obecnych z pierwotnego kościoła przetrwały tylko dwa obrazy malowane na desce - z XVI oraz XVII wieku.

Drewniany kościół w Narwi
Drewniany kościół w Narwi

Obecny piękny drewniany kościół w Narwi wymalowany na brązowo powstał w latach 1738-48. We wnętrzu zachowało się cenne, unikalne wyposażenie barokowe. Jako ciekawostkę można potraktować niecodzienne ławy, z których wysuwają się z boku dodatkowe niewielkie ławeczki - unikatowe rozwiązanie. To niezwykle urokliwe miejsce, a w pobliżu można też odwiedzić ciekawą cerkiew w Narwi. Niedaleko w Odrynkach znajduje się natomiast jedyny w Polsce skit czyli prawosławna pustelnia. 

Ta część Podlasia obfituje w piękną drewnianą zabudowę, objętą ciekawym kulturowym szlakiem Kraina Otwartych Okiennic.

Kościół w Narwi
Kościół w Narwi
Kościół w Narwi


Kościół Wniebowzięcia NMP i Św. Stanisława Biskupa Męczennika
ul. Kościelna 1, Narew

Kościół w Narwi Kościół w Narwi Kościół w Narwi Kościół w Narwi Kościół w Narwi

Narew noclegi

Narew to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021