Białowieża żubry

Rezerwat Pokazowy Żubrów w Białowieży

(4.3 głosów: 50)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Podlaskie żubry na wyciągnięcie dłoni

W Białowieskim Parku Narodowym na Podlasiu, około 3 km od centrum Białowieży powstał Rezerwat Pokazowy Żubrów, w którym żyją najwięksi przedstawiciele ssaków Puszczy Białowieskiej - żubr, jeleń, łoś, dzik, wilk czy ryś. Żubr to niekwestionowany król tych rejonów, bowiem tutaj od zawsze żył i tutaj został uratowany przed zagładą. Kiedy już żubry wyginęły na wolności, tutaj sprowadzono je z ogrodów zoologicznych, by odnowić ten gatunek. Udało się to z wielkim sukcesem i dziś w Puszczy Białowieskiej znów dziko żyją żubry, w ilości około 700 osobników.Białowieża
Białowieża

Spotkasz tu również niezwykle rzadkiego Konika polskiego - potomka tarpanów oraz żubronia - mieszańca żubra i bydła domowego. Nie tylko dla dzieci spotkanie tych zwierząt "oko w oko" będzie niezwykle ciekawym przeżyciem, szczególnie króla puszczy - żubra, który właśnie w tych lasach odrodził się na nowo.

W rezerwacie prawie jak na wolności

Zwierzęta w Rezerwacie w Białowieży eksponowane są w warunkach zbliżonych do naturalnych, w dużych zagrodach pokrytych naturalną roślinnością, dlatego nie zawsze są widoczne. Poza tym zagrody używane są naprzemiennie i w niektórych nie ma zwierząt, aby trawa mogła odrosnąć.Rezerwat w Białowieży
Rezerwat w Białowieży
rezerwat w Białowieży
rezerwat w Białowieży

Przed wejściem do Rezerwatu można zakupić różne dzieła miejscowych twórców, np. pluszowe czy drewniane figurki tutejszych zwierząt, polecam też słoiczek swojskiego miodu, który pachnie i smakuje szczególnie.

Białowieża Rezerwat Żubrów
Rezerwat Pokazowy Żubrów Białowieża

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

16 IV-15 X codziennie 9.00-17.00,
16 X - 15 IV wt-nd 9.00-16.00
Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 5 zł
Wjazd rowerem na teren Rezerwatu Pokazowego Żubrów - 5 zł
Bilety można kupić na miejscu lub przez Internet: https://bilety.bpn.com.pl/
Obiekt dostępny dla wózków

Adres

Rezerwat Pokazowy Żubrów - Białowieski Park Narodowy
Droga Narewkowska, Białowieża
tel. 85/ 681-23-98 
http://bpn.com.pl

GPS: 52°42'19N, 23°47'49E

Białowieża noclegi

Białowieża to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°42'19N, 23°47'49E
17 wrzesień 2015
14 kwiecień 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
14 kwiecień 2021 18:37
Nam nie udało się zobaczyć wilków, poza tym widzieliśmy wszystkie prezentowane zwierzątka, mimo, że żyją sobie one tutaj w dość swobodnych warunkach, na dość dużych wybiegach i czasem się chowają 🙂
Teserarius
02 wrzesień 2020 13:40
Mała ilość zwierząt na wybiegu. Brak interaktywnych opisów, np. kody QR.
Anna
29 kwiecień 2018 20:05

Fajne miejsce dla rodzin, nasi chłopcy byli zachwyceni!

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację