Białowieża żubry

Rezerwat Pokazowy Żubrów w Białowieży

(4.3 głosów: 50)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Podlaskie żubry na wyciągnięcie dłoni

W Białowieskim Parku Narodowym na Podlasiu, około 3 km od centrum Białowieży powstał Rezerwat Pokazowy Żubrów, w którym żyją najwięksi przedstawiciele ssaków Puszczy Białowieskiej - żubr, jeleń, łoś, dzik, wilk czy ryś. Żubr to niekwestionowany król tych rejonów, bowiem tutaj od zawsze żył i tutaj został uratowany przed zagładą. Kiedy już żubry wyginęły na wolności, tutaj sprowadzono je z ogrodów zoologicznych, by odnowić ten gatunek. Udało się to z wielkim sukcesem i dziś w Puszczy Białowieskiej znów dziko żyją żubry, w ilości około 700 osobników.

Białowieża
Białowieża

Spotkasz tu również niezwykle rzadkiego Konika polskiego - potomka tarpanów oraz żubronia - mieszańca żubra i bydła domowego. Nie tylko dla dzieci spotkanie tych zwierząt "oko w oko" będzie niezwykle ciekawym przeżyciem, szczególnie króla puszczy - żubra, który właśnie w tych lasach odrodził się na nowo.W rezerwacie prawie jak na wolności

Zwierzęta w Rezerwacie w Białowieży eksponowane są w warunkach zbliżonych do naturalnych, w dużych zagrodach pokrytych naturalną roślinnością, dlatego nie zawsze są widoczne. Poza tym zagrody używane są naprzemiennie i w niektórych nie ma zwierząt, aby trawa mogła odrosnąć.

Rezerwat w Białowieży
Rezerwat w Białowieży
rezerwat w Białowieży
rezerwat w Białowieży

Przed wejściem do Rezerwatu można zakupić różne dzieła miejscowych twórców, np. pluszowe czy drewniane figurki tutejszych zwierząt, polecam też słoiczek swojskiego miodu, który pachnie i smakuje szczególnie.Godziny otwarcia i informacje praktyczne

16 IV-15 X codziennie 9.00-17.00,
16 X - 15 IV wt-nd 9.00-16.00
Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 5 zł
Wjazd rowerem na teren Rezerwatu Pokazowego Żubrów - 5 zł
Bilety można kupić na miejscu lub przez Internet: https://bilety.bpn.com.pl/
Obiekt dostępny dla wózków

Adres

Rezerwat Pokazowy Żubrów - Białowieski Park Narodowy
Droga Narewkowska, Białowieża
tel. 85/ 681-23-98 
http://bpn.com.pl

GPS: 52°42'19N, 23°47'49E

Rezerwat Pokazowy Żubrów w Białowieży na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Podlasia wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Białowieża noclegi

Białowieża to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Białowieża Rezerwat Żubrów
Rezerwat Pokazowy Żubrów Białowieża
52°42'19N, 23°47'49E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
Nam nie udało się zobaczyć wilków, poza tym widzieliśmy wszystkie prezentowane zwierzątka, mimo, że żyją sobie one tutaj w dość swobodnych warunkach, na dość dużych wybiegach i czasem się chowają 🙂
Teserarius
Mała ilość zwierząt na wybiegu. Brak interaktywnych opisów, np. kody QR.
Anna

Fajne miejsce dla rodzin, nasi chłopcy byli zachwyceni!

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021