Białowieża żubry

Rezerwat Pokazowy Żubrów w Białowieży

(4.3 głosów: 54)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Podlaskie żubry na wyciągnięcie dłoni

W Białowieskim Parku Narodowym na Podlasiu, około 3 km od centrum Białowieży powstał Rezerwat Pokazowy Żubrów, w którym żyją najwięksi przedstawiciele ssaków Puszczy Białowieskiej - żubr, jeleń, łoś, dzik, wilk czy ryś. Żubr to niekwestionowany król tych rejonów, bowiem tutaj od zawsze żył i tutaj został uratowany przed zagładą. Kiedy już żubry wyginęły na wolności, tutaj sprowadzono je z ogrodów zoologicznych, by odnowić ten gatunek. Udało się to z wielkim sukcesem i dziś w Puszczy Białowieskiej znów dziko żyją żubry, w ilości około 700 osobników.

Białowieża
Białowieża

Spotkasz tu również niezwykle rzadkiego Konika polskiego - potomka tarpanów oraz żubronia - mieszańca żubra i bydła domowego. Nie tylko dla dzieci spotkanie tych zwierząt "oko w oko" będzie niezwykle ciekawym przeżyciem, szczególnie króla puszczy - żubra, który właśnie w tych lasach odrodził się na nowo.W rezerwacie prawie jak na wolności

Zwierzęta w Rezerwacie w Białowieży eksponowane są w warunkach zbliżonych do naturalnych, w dużych zagrodach pokrytych naturalną roślinnością, dlatego nie zawsze są widoczne. Poza tym zagrody używane są naprzemiennie i w niektórych nie ma zwierząt, aby trawa mogła odrosnąć.

Rezerwat w Białowieży
Rezerwat w Białowieży
rezerwat w Białowieży
rezerwat w Białowieży

Przed wejściem do Rezerwatu można zakupić różne dzieła miejscowych twórców, np. pluszowe czy drewniane figurki tutejszych zwierząt, polecam też słoiczek swojskiego miodu, który pachnie i smakuje szczególnie.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

16 IV-15 X codziennie 9.00-17.00,
16 X - 15 IV wt-nd 9.00-16.00
Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 5 zł
Wjazd rowerem na teren Rezerwatu Pokazowego Żubrów - 5 zł
Bilety można kupić na miejscu lub przez Internet: https://bilety.bpn.com.pl/
Obiekt dostępny dla wózków

Adres

Rezerwat Pokazowy Żubrów - Białowieski Park Narodowy
Droga Narewkowska, Białowieża
tel. 85/ 681-23-98 
http://bpn.com.pl

GPS: 52°42'19N, 23°47'49E

Białowieża noclegi

Białowieża to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Białowieża Rezerwat Żubrów
Rezerwat Pokazowy Żubrów Białowieża
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
Nam nie udało się zobaczyć wilków, poza tym widzieliśmy wszystkie prezentowane zwierzątka, mimo, że żyją sobie one tutaj w dość swobodnych warunkach, na dość dużych wybiegach i czasem się chowają 🙂
Teserarius
Mała ilość zwierząt na wybiegu. Brak interaktywnych opisów, np. kody QR.
Anna

Fajne miejsce dla rodzin, nasi chłopcy byli zachwyceni!

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023