Rezerwat Pokazowy Żubrów w Białowieży

Białowieża żubry
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.3

Podlaskie żubry na wyciągnięcie dłoni

W Białowieskim Parku Narodowym na Podlasiu, około 3 km od centrum Białowieży powstał Rezerwat Pokazowy Żubrów, w którym żyją najwięksi przedstawiciele ssaków Puszczy Białowieskiej - żubr, jeleń, łoś, dzik, wilk czy ryś. Żubr to niekwestionowany król tych rejonów, bowiem tutaj od zawsze żył i tutaj został uratowany przed zagładą. Kiedy już żubry wyginęły na wolności, tutaj sprowadzono je z ogrodów zoologicznych, by odnowić ten gatunek. Udało się to z wielkim sukcesem i dziś w Puszczy Białowieskiej znów dziko żyją żubry, w ilości około 700 osobników.

Białowieża
Białowieża

Spotkasz tu również niezwykle rzadkiego Konika polskiego - potomka tarpanów oraz żubronia - mieszańca żubra i bydła domowego. Nie tylko dla dzieci spotkanie tych zwierząt "oko w oko" będzie niezwykle ciekawym przeżyciem, szczególnie króla puszczy - żubra, który właśnie w tych lasach odrodził się na nowo.

W rezerwacie prawie jak na wolności

Zwierzęta w Rezerwacie w Białowieży eksponowane są w warunkach zbliżonych do naturalnych, w dużych zagrodach pokrytych naturalną roślinnością, dlatego nie zawsze są widoczne. Poza tym zagrody używane są naprzemiennie i w niektórych nie ma zwierząt, aby trawa mogła odrosnąć.

Rezerwat w Białowieży
Rezerwat w Białowieży
rezerwat w Białowieży
rezerwat w Białowieży

Przed wejściem do Rezerwatu można zakupić różne dzieła miejscowych twórców, np. pluszowe czy drewniane figurki tutejszych zwierząt, polecam też słoiczek swojskiego miodu, który pachnie i smakuje szczególnie.

Informacje praktyczne

16 IV-15 X codziennie 9.00-17.00,
16 X - 15 IV wt-nd 9.00-16.00
Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 5 zł
Wjazd rowerem na teren Rezerwatu Pokazowego Żubrów - 5 zł
Bilety można kupić na miejscu lub przez Internet: https://bilety.bpn.com.pl/
Obiekt dostępny dla wózków

Rezerwat Pokazowy Żubrów - Białowieski Park Narodowy
Droga Narewkowska, Białowieża
tel. 85/ 681-23-98 
http://bpn.com.pl

Noclegi w Podlasiu

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

Białowieża Rezerwat Żubrów
Rezerwat Pokazowy Żubrów Białowieża
(4.3 głosów: 54)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.3 głosów: 54)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
Anna Piernikarczyk
Nam nie udało się zobaczyć wilków, poza tym widzieliśmy wszystkie prezentowane zwierzątka, mimo, że żyją sobie one tutaj w dość swobodnych warunkach, na dość dużych wybiegach i czasem się chowają 🙂
Teserarius
Mała ilość zwierząt na wybiegu. Brak interaktywnych opisów, np. kody QR.
Avatar użytkownika Anna
Anna

Fajne miejsce dla rodzin, nasi chłopcy byli zachwyceni!

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024