Zamek rycerski w Krągu, Danusia

Zamek w Krągu

(4.4 głosów: 13)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Jadąc z Koszalina w stronę Polanowa, w miejscowości Krąg, można bez trudu zauważyć z drogi prześwitującą pomiędzy drzewami jasną sylwetkę zamku. To XV-wieczny zamek rycerski Podewilsów, leżący nad Jeziorem Zamkowym.Historia zamku

Rycerz Adam Podewils otrzymał za swoje zasługi bitewne w darze od księcia Bogusława X warowną wieżę. Wieżę rozebrano i w jej miejsce wzniesiono renesansową rezydencję. Była ona dwukrotnie przebudowywana, w XVII i XIX wieku.

Zamek rycerski w Krągu, Danusia
Zamek rycerski w Krągu, Danusia

W 1945 roku budowla spłonęła, a w jej pozostałościach po wojnie przez wiele lat funkcjonowało nadleśnictwo i szkoła. W 1990 roku zamek przeszedł w ręce prywatne i został odrestaurowany.Zamek dziś

Obecnie w zamku w Krągu mieści się elegancki hotel Podewils. Wokół zamku nad Jeziorem Zamkowym roztacza się park, a w pobliskim kościele Zwiastowania NMP pochowani są dawni właściciele zamku.  Ich sarkofagi znajdują się za głównym ołtarzem.

Zamek rycerski w Krągu, Danusia
Zamek rycerski w Krągu, Danusia
Zamek rycerski w Krągu, Danusia

Zamek - Hotel Podewils
Krąg 16, Polanów
tel. 94/ 347-05-16
www.podewils.plZamek rycerski w Krągu, Danusia
Zamek rycerski w Krągu, Danusia
Zamek rycerski w Krągu, Danusia
Zamek w Krągu, Danusia
Zamek rycerski w Krągu, Danusia

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–22:00
  • wtorek: 08:00–22:00
  • środa: 08:00–22:00
  • czwartek: 08:00–22:00
  • piątek: 08:00–22:00
  • sobota: 08:00–22:00
  • niedziela: 08:00–22:00

Krąg noclegi

Krąg to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
54°12'50N, 16°42'1E
03 luty 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację