Zamek rycerski w Krągu, Danusia

Zamek w Krągu

(4.4 głosów: 13)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Jadąc z Koszalina w stronę Polanowa, w miejscowości Krąg, można bez trudu zauważyć z drogi prześwitującą pomiędzy drzewami jasną sylwetkę zamku. To XV-wieczny zamek rycerski Podewilsów, leżący nad Jeziorem Zamkowym.

Historia zamku

Rycerz Adam Podewils otrzymał za swoje zasługi bitewne w darze od księcia Bogusława X warowną wieżę. Wieżę rozebrano i w jej miejsce wzniesiono renesansową rezydencję. Była ona dwukrotnie przebudowywana, w XVII i XIX wieku.

Zamek w Krągu, Danusia
Zamek w Krągu, Danusia


W 1945 roku budowla spłonęła, a w jej pozostałościach po wojnie przez wiele lat funkcjonowało nadleśnictwo i szkoła. W 1990 roku zamek przeszedł w ręce prywatne i został odrestaurowany.

Zamek dziś

Obecnie w zamku w Krągu mieści się elegancki hotel Podewils. Wokół zamku nad Jeziorem Zamkowym roztacza się park, a w pobliskim kościele Zwiastowania NMP pochowani są dawni właściciele zamku.  Ich sarkofagi znajdują się za głównym ołtarzem.

Zamek rycerski w Krągu, Danusia
Zamek rycerski w Krągu, Danusia

Zamek - Hotel Podewils
Krąg 16, Polanów
tel. 94/ 347-05-16
www.podewils.pl

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–22:00
  • wtorek: 08:00–22:00
  • środa: 08:00–22:00
  • czwartek: 08:00–22:00
  • piątek: 08:00–22:00
  • sobota: 08:00–22:00
  • niedziela: 08:00–22:00

Krąg noclegi

Krąg to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Zamek rycerski w Krągu, Danusia
Zamek rycerski w Krągu, Danusia
Zamek rycerski w Krągu, Danusia
Zamek rycerski w Krągu, Danusia
Zamek rycerski w Krągu, Danusia
Zamek rycerski w Krągu, Danusia
Zamek w Krągu, Danusia
Zamek rycerski w Krągu, Danusia
Krąg
Ważna
zamki hotele zamki
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022