Skrzyżowanie szlaków pod Magurą (1013 m n.p.m.) Beskid Śląski, Roman Świątkowski

Skrzyżowanie szlaków pod Magurą (1013 m n.p.m.) Beskid Śląski

(3.9 głosów: 9)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Skrzyżowanie szlaków pod Magurą (1013 m n.p.m.) zwane jest również skrzyżowaniem przy ruinach schroniska. Skrzyżowanie znajduje się na zboczach szczytu Magura w Beskidzie Śląskim w paśmie Klimczoka.

Miejsce całkowicie odsłonięte z krajobrazem na Kotlinę Żywiecką i Beskid Mały. Istniało tutaj na stokach góry drugie schronisko zwane „Magurą Kąpieliskiem” z murowanym basenem kąpieliskowym. Niestety schronisko nie dotrwało do dzisiejszych czasów, całkowicie spłonęło w 1945 roku, kiedy to wojska radzieckie ostrzelały szczyt, a pocisk trafił w budynek schroniska. Zaś z basenu pozostały ruiny, które można odnaleźć na polanie.

Skrzyżowanie szlaków pod Magurą (1013 m n.p.m.) Beskid Śląski, Roman Świątkowski
Skrzyżowanie szlaków pod Magurą (1013 m n.p.m.) Beskid Śląski, Roman Świątkowski


Szlaki na skrzyżowanie

- szlak czerwony/żółty ze schroniska na Klimczoku, 30 minut

- szlak żółty z Wilkowic przez Meszne, Chata na Groniu 3h

Skrzyżowanie szlaków pod Magurą (1013 m n.p.m.) Beskid Śląski, Roman Świątkowski
Skrzyżowanie szlaków pod Magurą (1013 m n.p.m.) Beskid Śląski, Roman Świątkowski


- szlak czerwony z Bystrej Śląskiej, 1h 50 minut

Beskid Śląski noclegi

Beskid Śląski to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

OTTO
2 wiazdki to i tak za dużo, nic szczególnego nawet widoków. Klimczok by się pogniewał gdybym dał więcej, nie wspominając o Babiej czy Kościelcu.
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022