Skrzyżowanie szlaków pod Magurą (1013 m n.p.m.) Beskid Śląski, Roman Świątkowski

Skrzyżowanie szlaków pod Magurą (1013 m n.p.m.) Beskid Śląski

(4.1 głosów: 8)

Skrzyżowanie szlaków pod Magurą (1013 m n.p.m.) zwane jest również skrzyżowaniem przy ruinach schroniska. Skrzyżowanie znajduje się na zboczach szczytu Magura w Beskidzie Śląskim w paśmie Klimczoka.Miejsce całkowicie odsłonięte z krajobrazem na Kotlinę Żywiecką i Beskid Mały. Istniało tutaj na stokach góry drugie schronisko zwane „Magurą Kąpieliskiem” z murowanym basenem kąpieliskowym. Niestety schronisko nie dotrwało do dzisiejszych czasów, całkowicie spłonęło w 1945 roku, kiedy to wojska radzieckie ostrzelały szczyt, a pocisk trafił w budynek schroniska. Zaś z basenu pozostały ruiny, które można odnaleźć na polanie.

Skrzyżowanie szlaków pod Magurą (1013 m n.p.m.) Beskid Śląski, Roman Świątkowski
Skrzyżowanie szlaków pod Magurą (1013 m n.p.m.) Beskid Śląski, Roman Świątkowski

Szlaki na skrzyżowanie

- szlak czerwony/żółty ze schroniska na Klimczoku, 30 minut- szlak żółty z Wilkowic przez Meszne, Chata na Groniu 3h

Skrzyżowanie szlaków pod Magurą (1013 m n.p.m.) Beskid Śląski, Roman Świątkowski
Skrzyżowanie szlaków pod Magurą (1013 m n.p.m.) Beskid Śląski, Roman Świątkowski

- szlak czerwony z Bystrej Śląskiej, 1h 50 minutBeskid Śląski noclegi

Beskid Śląski to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Beskid Śląski
Szczyty i punkty widokowe
Normalna
szlaki
49°44'16N, 19°1'33E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021