Ruchoma Szopka w Bardzie Śląskim

Ruchoma Szopka w Bardzie Śląskim

Ruchoma szopka panoramiczna
pl. Wolności 5, Bardo
tel. 74/ 817-14-21
http://parafia-bardo.pl/bardzkie-organy/

50°30'19" N, 16°44'25" E
Godziny otwarcia
Zamknięte

Ruchoma Szopka to ciekawa atrakcje turystyczna, którą można podziwiać przy bazylice w Bardzie Śląskim w Kotlinie Kłodzkiej od lat 70. XX wieku. Podobno ma ona jednak wcześniejszą historię i znajdowała się kiedyś na Bardzkim Szlaku Kapliczek, górujących ponad miastem. Mało kto wie, iż w miejscu, gdzie obecnie można oglądać ruchomą szopkę, do 1803 roku znajdowała się krypta grzebalna dla zakonników. Później była tu kotłownia, a w następnych latach magazyn.W 1967 roku redemptoryści postanowili urządzić w krypcie ruchomą szopkę przez co samą kryptę pogłębiono o około dwa metry i przebudowano. Szopka nawiązuje do dawnej tradycji, figurki mają specjalnie uszyte stroje wg dawnego wzoru. Napis w szopce mówi o tym że, została ona zbudowana na upamiętnienie 700-lecia pielgrzymowania do Barda (1270-1970). Zwiedzanie odbywa się bezpłatnie (wolne datki) przez cały rok, w wyznaczonych godzinach.

Ruchoma Szopka w Bardzie

Szopka Bardo Śląskie
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 220537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

KOLONIA LEŚNA

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020