53°48'0" N, 22°20'54" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Malownicza promenada w Ełku ciągnie się wzdłuż jeziora Ełckiego, od ul. Św. Wojciecha do ul. Grunwaldzkiej. Jest to długi, bo aż 6-kilometrowy deptak, o swoistym klimacie.Wzdłuż promenady w Ełku stoją stylowe latarnie, ławeczki, wypożyczalnie sprzętu pływającego, kawiarnie, puby, plaża miejska, oraz plac zabaw. Deptak ma 3,5 m szerokości, przy czym 2 m wydzielone są jako ścieżka rowerowa, a 1,5 m to chodnik dla pieszych.

Promenada Ełk
Promenada Ełk

Latem na promenadzie gości Kino pod gwiazdami i odbywają się tu imprezy plenerowe np. "Spotkajmy się na promenadzie".

Rzeźby władców na promenadzie

Wzdłuż Ełckiej promenady stoją drewniane rzeźby przedstawiające władców Polski do III rozbioru. Są to dzieła artystów rzeźbiarzy, którzy w 2010 roku wzięli udział w Międzynarodowym Plenerze Rzeźbiarskim "Natura i kultura" zorganizowanym przez Centrum Edukacji Ekologicznej. Planuje się dalsze porzeszanie tej plenerowej galerii rzeźbiarskiej.

Ełk promenada
Promenada Ełk
Ełk


Promenada
ul. Św Wojciecha, Ełk

Promanada w Ełku

Ełk noclegi

Ełk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021