Park Miejski w Dzierżoniowie to zabytkowy park z XIX wieku, ze starodrzewem. Park jest dość mocno zacieniony i ciągnie się wzdłuż dawnych murów obronnych, które kiedyś stanowiły granicę miasta.Spacerując parkiem można podziwiać baszty murów, ciekawie zdobione przejścia w murach oraz powędrować alejkami w kierunku starej synagogi czy też dawnej wieży ciśnień, które znajdują się prawie w granicach parku.

W nowszej części parku jest plac zabaw i skatepark. Jest tu też bardziej słonecznie, gdyż drzewa są znacznie młodsze. Uroku nadaje temu parkowi niewątpliwie to, iż jest położony na lekko pofałdowanym terenie.

Park Miejski znajduje się niedaleko dzierżoniowskiej starówki, ratusza i rynku. Można w nim odpocząć po intensywnym zwiedzaniu.Park Miejski
ul. Miernicza, ul. Przedmieście, Dzierżoniów

Dzierżoniów noclegi

Dzierżoniów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Kamieniec
Hotel Niemcza Spa
Pałac Ławica
KOLONIA LEŚNA

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021