Park Miejski w Dzierżoniowie to zabytkowy park z XIX wieku, ze starodrzewem. Park jest dość mocno zacieniony i ciągnie się wzdłuż dawnych murów obronnych, które kiedyś stanowiły granicę miasta.Spacerując parkiem można podziwiać baszty murów, ciekawie zdobione przejścia w murach oraz powędrować alejkami w kierunku starej synagogi czy też dawnej wieży ciśnień, które znajdują się prawie w granicach parku.W nowszej części parku jest plac zabaw i skatepark. Jest tu też bardziej słonecznie, gdyż drzewa są znacznie młodsze. Uroku nadaje temu parkowi niewątpliwie to, iż jest położony na lekko pofałdowanym terenie.

Park Miejski znajduje się niedaleko dzierżoniowskiej starówki, ratusza i rynku. Można w nim odpocząć po intensywnym zwiedzaniu.

Park Miejski
ul. Miernicza, ul. Przedmieście, DzierżoniówAvatar użytkownika
mokunka Krajtroter 220537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

KOLONIA LEŚNA

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020