Muzeum Rolnicze w Spytkowie, Karpiu

Muzeum Rolnicze w Spytkowie

(4.7 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Muzeum Rolnicze w Spytkowie na Dolnym Śląsku powstało z inicjatywy Heleny Podraza, prezes Stowarzyszenia Samarytańskiego na Rzecz Wsi. Muzeum mieści się w pomieszczeniu zabytkowego budynku dawnej remizy strażackiej, służącemu mieszkańcom jako świetlica wiejska.

Po wybudowaniu na terenie sołectwa nowego, przestronnego budynku w którym znalazła miejsce nowocześnie wyposażona świetlica, dawne pomieszczenie spotkań okazało się zbędne. Jednak, jak twierdzi pani Helena, lokalna społeczność podjęła decyzję o zachowaniu na swoim terenie zabytkowej nieruchomości. Ich kolejną decyzją stało się utworzenie w tym miejscu muzeum. Mieszkańcy sami zgromadzili i udostępnili dla zwiedzających dawne narzędzia pracy i wyroby rękodzielnicze.

Muzeum Rolnicze
SpytkówDolny Śląsk noclegi

Dolny Śląsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Karpiu

Muzeum niedawno otwarte, jeszcze nie są rozwiązane sprawy organizacyjne ale pani, która się tym opiekuje mieszka niedaleko, wystarczy popytać mieszkańców pobliskich domów to na pewno do niej skierują

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022