Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Muzeum Rolnicze w Spytkowie na Dolnym Śląsku powstało z inicjatywy Heleny Podraza, prezes Stowarzyszenia Samarytańskiego na Rzecz Wsi. Muzeum mieści się w pomieszczeniu zabytkowego budynku dawnej remizy strażackiej, służącemu mieszkańcom jako świetlica wiejska.Po wybudowaniu na terenie sołectwa nowego, przestronnego budynku w którym znalazła miejsce nowocześnie wyposażona świetlica, dawne pomieszczenie spotkań okazało się zbędne. Jednak, jak twierdzi pani Helena, lokalna społeczność podjęła decyzję o zachowaniu na swoim terenie zabytkowej nieruchomości. Ich kolejną decyzją stało się utworzenie w tym miejscu muzeum. Mieszkańcy sami zgromadzili i udostępnili dla zwiedzających dawne narzędzia pracy i wyroby rękodzielnicze.

Muzeum Rolnicze
Spytków

Dolny Śląsk noclegi

Dolny Śląsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Karpiu Krajtroter 3209 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128306 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Pakoszów

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Karpiu Krajtroter 3209 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2018-06-15 na

Muzeum niedawno otwarte, jeszcze nie są rozwiązane sprawy organizacyjne ale pani, która się tym opiekuje mieszka niedaleko, wystarczy popytać mieszkańców pobliskich domów to na pewno do niej skierują

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020