Kościół Św. Rocha i Sebastiana w Częstochowie

Kościół Św. Rocha i Sebastiana w Częstochowie

Kościół Św. Rocha i Sebastiana
ul. św. Rocha 79, Częstochowa
tel. 34/ 362-91-96

50°49'9" N, 19°5'11" E

W latach 1641-42 staraniem Ojców Paulinów wybudowano w Częstochowie, w bliskiej odległości od Jasnej Góry kościół Świętych Rocha i Sebastiana. Znajduje się on na terenie cmentarza o tym samym wezwaniu. Kościół Św. Rocha i Sebastiana przeszedł gruntowny remont w latach 90-tych XX wieku. Odnowiono wówczas m.in. zabytkowe ołtarze, zmodernizowano prezbiterium oraz wyremontowano dach.Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68331 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020