Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Kościół Mariawitów w Starczy, Magdalena

Kościół Mariawitów w Starczy

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Sam Mariawityzm pojawił się na ziemiach zaboru rosyjskiego jako ruch odnowy życia religijnego w obrębie kościoła rzymskokatolickiego, a początek tego ruchu związany jest z objawieniem nazwanym: Dziełem Wielkiego Miłosierdzia. Słowo Mariawita pochodzi od łacińskiego Mariae Vitam, co oznacza życie Maryi, a co za tym idzie ruch skupia się na kulcie Maryjnym. Początki kościoła w Starczy koło Częstochowy, na Jurze sięgają do 1906 roku kiedy to urządzono kaplicę w prywatnym domu, gdzie spotykano się aż do czasu napaści na wiernych. Po tym incydencie uczęszczano na nabożeństwa do kościoła w Gniazdowie.


Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
Wspieraj nas lajkując, komentując i udostępniając ten post!

W 1907 roku ponownie podjęto próby założenia kaplicy w Starczy, w latach 1907-08 został postawiony drewniany kościół, który z zewnątrz oszalowano oraz pomalowano olejnymi farbami, a wewnątrz pokryto tynkiem. Posiadał 3 nawy typu bazylikowego. Budynek nie ucierpiał w wyniku działań wojennych, musiał zmagać się natomiast z napaściami w celu dewastacji oraz w celu grabieży (okradziono go z cennej pozłacanej monstrancji, starego zegara, obrazu Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz zabytkowego krzyża z tabernakulum).

W związku ze stuleciem konsekracji kościoła postanowiono przeprowadzić kapitalny remont, dzięki któremu wnętrze zyskało drewniane wnętrze, które możemy oglądać do dziś.Adres

Kościół Mariawitów
ul. Szkolna 20, Starcza

GPS: 50°39'53N, 19°4'2E

Kościół Mariawitów w Starczy na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Częstochowy wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Częstochowa Jura Krakowsko Częstochowska
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
50°39'53N, 19°4'2E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021