, mokunka

Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej

(4.4 głosów: 15)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej znajduje się w Szklarskiej Porębie, niedaleko Muzeum Mineralogicznego, u podnóża Szrenicy w Karkonoszach i jest placówką Karkonoskiego Parku Narodowego.

Centrum Edukacji zajmuje się szeroko rozumianą edukacją ekologiczną, mieści się w bardzo nowoczesnym, sporym budynku, stylizowanym na typowe budownictwo regionu Karkonoszy z przełomu XIX i XX wieku.Multimedialne Centrum

Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej jest placówką działającą od niedawna, dlatego jest bardzo nowoczesne i ciekawie prezentuje unikatową przyrodę Karkonoszy. Można tu poznać świat przyrody ożywionej i nieożywionej Dużą rolę w KCEE odgrywają multimedia. To dzięki nim interaktywnie prezentuje się tu kotły polodowcowe, torfowiska, faunę i florę, lasy oraz przeróżne zjawiska przyrodnicze.

Bardzo fajna jest też wielkoformatowa panorama Karkonoszy, na której można podświetlać wybrane miejsce i posłuchać o nim opowiadań lektora. Nie brakuje też filmów i prezentacji multimedialnych, związanych z ekologią i otaczającym nas światem. Wszystko uruchamiany samodzielnie. W KCEE działa też biblioteka z czytelnią. Księgozbiór ukierunkowany zgodnie z tematyką placówki. Warto dodać, że całą placówkę zwiedza się gratis!

W pobliżu Karkonoskiego Centrum Edukacji Ekologicznej rozpoczyna się ścieżka przyrodnicza na Szrenicę.

Karkonowskie Centrum Edukacji Ekologicznej
ul. Stefana Okrzei 28, Szklarska Poręba
tel. 75/ 717-21-24
www.kpnmab.pl/pl/obiekty-edukacyjne,331
Godziny otwarcia: I-II 9.00–16.00, III-IV 9.00–15.00, V-X 9.00–17.00, XI-XII 9.00–15.00
Bilety: wstęp gratisGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 09:00–16:00
  • środa: 09:00–16:00
  • czwartek: 09:00–16:00
  • piątek: 09:00–16:00
  • sobota: 09:00–16:00
  • niedziela: 09:00–16:00

Szklarska Poręba noclegi

Szklarska Poręba to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Szklarska Poręba Karkonosze
Normalna
muzea centra nauki centra edukacji multimedia dla dzieci
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022