, mokunka

Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej

(4.4 głosów: 15)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej znajduje się w Szklarskiej Porębie, niedaleko Muzeum Mineralogicznego, u podnóża Szrenicy w Karkonoszach i jest placówką Karkonoskiego Parku Narodowego.

Centrum Edukacji zajmuje się szeroko rozumianą edukacją ekologiczną, mieści się w bardzo nowoczesnym, sporym budynku, stylizowanym na typowe budownictwo regionu Karkonoszy z przełomu XIX i XX wieku.Multimedialne Centrum

Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej jest placówką działającą od niedawna, dlatego jest bardzo nowoczesne i ciekawie prezentuje unikatową przyrodę Karkonoszy. Można tu poznać świat przyrody ożywionej i nieożywionej Dużą rolę w KCEE odgrywają multimedia. To dzięki nim interaktywnie prezentuje się tu kotły polodowcowe, torfowiska, faunę i florę, lasy oraz przeróżne zjawiska przyrodnicze.

Bardzo fajna jest też wielkoformatowa panorama Karkonoszy, na której można podświetlać wybrane miejsce i posłuchać o nim opowiadań lektora. Nie brakuje też filmów i prezentacji multimedialnych, związanych z ekologią i otaczającym nas światem. Wszystko uruchamiany samodzielnie. W KCEE działa też biblioteka z czytelnią. Księgozbiór ukierunkowany zgodnie z tematyką placówki. Warto dodać, że całą placówkę zwiedza się gratis!W pobliżu Karkonoskiego Centrum Edukacji Ekologicznej rozpoczyna się ścieżka przyrodnicza na Szrenicę.

Karkonowskie Centrum Edukacji Ekologicznej
ul. Stefana Okrzei 28, Szklarska Poręba
tel. 75/ 717-21-24
www.kpnmab.pl/pl/obiekty-edukacyjne,331
Godziny otwarcia: I-II 9.00–16.00, III-IV 9.00–15.00, V-X 9.00–17.00, XI-XII 9.00–15.00
Bilety: wstęp gratisGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 09:00–16:00
  • środa: 09:00–16:00
  • czwartek: 09:00–16:00
  • piątek: 09:00–16:00
  • sobota: 09:00–16:00
  • niedziela: 09:00–16:00

Szklarska Poręba noclegi

Szklarska Poręba to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

50°49'8N, 15°31'7E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022