, mokunka

Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej

(4.4 głosów: 15)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej znajduje się w Szklarskiej Porębie, niedaleko Muzeum Mineralogicznego, u podnóża Szrenicy w Karkonoszach i jest placówką Karkonoskiego Parku Narodowego.Centrum Edukacji zajmuje się szeroko rozumianą edukacją ekologiczną, mieści się w bardzo nowoczesnym, sporym budynku, stylizowanym na typowe budownictwo regionu Karkonoszy z przełomu XIX i XX wieku.

Multimedialne Centrum

Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej jest placówką działającą od niedawna, dlatego jest bardzo nowoczesne i ciekawie prezentuje unikatową przyrodę Karkonoszy. Można tu poznać świat przyrody ożywionej i nieożywionej Dużą rolę w KCEE odgrywają multimedia. To dzięki nim interaktywnie prezentuje się tu kotły polodowcowe, torfowiska, faunę i florę, lasy oraz przeróżne zjawiska przyrodnicze.Bardzo fajna jest też wielkoformatowa panorama Karkonoszy, na której można podświetlać wybrane miejsce i posłuchać o nim opowiadań lektora. Nie brakuje też filmów i prezentacji multimedialnych, związanych z ekologią i otaczającym nas światem. Wszystko uruchamiany samodzielnie. W KCEE działa też biblioteka z czytelnią. Księgozbiór ukierunkowany zgodnie z tematyką placówki. Warto dodać, że całą placówkę zwiedza się gratis!

W pobliżu Karkonoskiego Centrum Edukacji Ekologicznej rozpoczyna się ścieżka przyrodnicza na Szrenicę.Karkonowskie Centrum Edukacji Ekologicznej
ul. Stefana Okrzei 28, Szklarska Poręba
tel. 75/ 717-21-24
www.kpnmab.pl/pl/obiekty-edukacyjne,331
Godziny otwarcia: I-II 9.00–16.00, III-IV 9.00–15.00, V-X 9.00–17.00, XI-XII 9.00–15.00
Bilety: wstęp gratis

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 09:00–16:00
  • środa: 09:00–16:00
  • czwartek: 09:00–16:00
  • piątek: 09:00–16:00
  • sobota: 09:00–16:00
  • niedziela: 09:00–16:00

Szklarska Poręba noclegi

Szklarska Poręba to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°49'8N, 15°31'7E
22 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację