Dzwonnica loretańska w Żabnicy, EmiZtg

Dzwonnica loretańska w Żabnicy

Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Dzwonnica loretańska w Żabnicy została wybudowana w 1855 roku przez okolicznych mieszkańców. Kilka lat później dokupiono i poświęcono dzwon. Miał on ostrzegać przed klęskami żywiołowymi, jak powódź, gradobicie czy też pożar, a także przypominać o modlitwie i zwoływać na nabożeństwa.Ponadto bito w dzwon, gdy zmarł któryś z mieszkańców wioski. W roku 1868 dobudowano do dzwonnicy murowaną kapliczkę. Dwa lata później dokupiono i umieszczono w kapliczce figurę NMP Kalwaryjskiej. W XX wieku dzwonnica przeszła szereg remontów, m.in. wymieniono dach i gonty oraz doprowadzono prąd.

 Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Całą dobę

Adres

Kapliczka loretańska
ul. Śmiecha, Żabnica

GPS: 49°35'7N, 19°8'19E

Żabnica noclegi

Żabnica to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Żabnica
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kapliczki czynne cały rok wstęp bezpłatny
49°35'7N, 19°8'19E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021