Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kapliczka loretańska
ul. Śmiecha, Żabnica

49°35'7" N, 19°8'19" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Całą dobę

Dzwonnica loretańska w Żabnicy została wybudowana w 1855 roku przez okolicznych mieszkańców. Kilka lat później dokupiono i poświęcono dzwon. Miał on ostrzegać przed klęskami żywiołowymi, jak powódź, gradobicie czy też pożar, a także przypominać o modlitwie i zwoływać na nabożeństwa.Ponadto bito w dzwon, gdy zmarł któryś z mieszkańców wioski. W roku 1868 dobudowano do dzwonnicy murowaną kapliczkę. Dwa lata później dokupiono i umieszczono w kapliczce figurę NMP Kalwaryjskiej. W XX wieku dzwonnica przeszła szereg remontów, m.in. wymieniono dach i gonty oraz doprowadzono prąd. 

Żabnica noclegi

Żabnica to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
EmiZtg Krajtroter 18483 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125485 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zobacz inne kościoły i obiekty sakralne
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020