Zagłosuj na Top Atrakcje 2021!
Dzwonnica loretańska w Żabnicy, EmiZtg

Dzwonnica loretańska w Żabnicy

Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Dzwonnica loretańska w Żabnicy została wybudowana w 1855 roku przez okolicznych mieszkańców. Kilka lat później dokupiono i poświęcono dzwon. Miał on ostrzegać przed klęskami żywiołowymi, jak powódź, gradobicie czy też pożar, a także przypominać o modlitwie i zwoływać na nabożeństwa.Ponadto bito w dzwon, gdy zmarł któryś z mieszkańców wioski. W roku 1868 dobudowano do dzwonnicy murowaną kapliczkę. Dwa lata później dokupiono i umieszczono w kapliczce figurę NMP Kalwaryjskiej. W XX wieku dzwonnica przeszła szereg remontów, m.in. wymieniono dach i gonty oraz doprowadzono prąd.

 Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Całą dobę

Adres

Kapliczka loretańska
ul. Śmiecha, Żabnica

GPS: 49°35'7N, 19°8'19E

Żabnica noclegi

Żabnica to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Żabnica
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kapliczki czynne cały rok wstęp bezpłatny
49°35'7N, 19°8'19E
16 czerwiec 2020
22 czerwiec 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Top Atrakcje 2021
Wybierz najpiękniejsze atrakcje w Polsce!
Top Atrakcje 2021

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację