Drewniany kościół w Nałęczowie, Magdalena

Drewniany kościół w Nałęczowie

(4.5 głosów: 19)

Kościół Św. Karola Boromeusza w Nałęczowie to drewniany kościółek rektora lny, wzniesiony w latach 1917-19 z fundacji Ludwiki Benni, żony cenionego warszawskiego lekarza, z przeznaczeniem na kaplicę dla kuracjuszy.Styl świątyni inspirowany jest stylem zakopiańskim, przeniesionym tu przez Witkiewicza. Wewnątrz znajduje się drewniany ołtarz z postacią Karola Boromeusza - patrona chorych. W 1997 roku biskup metropolita lubelski dekretem ustanowił go kościołem rektoralnym parafii Św. Jana Chrzciciela w Nałęczowie. Znajduje się on na Armatniej Górze 20.

Kościół Św. Karola Boromeusza
ul. Armatnia Góra 20, Nałęczów
 Nałęczów noclegi

Nałęczów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Nałęczów
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
drewniane kościoły
51°17'19N, 22°12'30E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021