Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Drewniany kościół w Nałęczowie

Drewniany kościół w Nałęczowie

Kościół Św. Karola Boromeusza w Nałęczowie to drewniany kościółek rektora lny, wzniesiony w latach 1917-19 z fundacji Ludwiki Benni, żony cenionego warszawskiego lekarza, z przeznaczeniem na kaplicę dla kuracjuszy.Styl świątyni inspirowany jest stylem zakopiańskim, przeniesionym tu przez Witkiewicza. Wewnątrz znajduje się drewniany ołtarz z postacią Karola Boromeusza - patrona chorych. W 1997 roku biskup metropolita lubelski dekretem ustanowił go kościołem rektoralnym parafii Św. Jana Chrzciciela w Nałęczowie. Znajduje się on na Armatniej Górze 20.Kościół Św. Karola Boromeusza
ul. Armatnia Góra 20, Nałęczów
 

Nałęczów noclegi

Nałęczów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71330 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134499 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020