Zagłosuj na Top Atrakcje 2021!
Drewniany kościół w Nałęczowie, Magdalena

Drewniany kościół w Nałęczowie

(4.5 głosów: 19)

Kościół Św. Karola Boromeusza w Nałęczowie to drewniany kościółek rektora lny, wzniesiony w latach 1917-19 z fundacji Ludwiki Benni, żony cenionego warszawskiego lekarza, z przeznaczeniem na kaplicę dla kuracjuszy.Styl świątyni inspirowany jest stylem zakopiańskim, przeniesionym tu przez Witkiewicza. Wewnątrz znajduje się drewniany ołtarz z postacią Karola Boromeusza - patrona chorych. W 1997 roku biskup metropolita lubelski dekretem ustanowił go kościołem rektoralnym parafii Św. Jana Chrzciciela w Nałęczowie. Znajduje się on na Armatniej Górze 20.

Kościół Św. Karola Boromeusza
ul. Armatnia Góra 20, Nałęczów
 Nałęczów noclegi

Nałęczów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Nałęczów
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
drewniane kościoły
51°17'19N, 22°12'30E
11 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Top Atrakcje 2021
Wybierz najpiękniejsze atrakcje w Polsce!
Top Atrakcje 2021

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację