Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Cmentarz radziecki w Bornem Sulinowie

Cmentarz radziecki w Bornem Sulinowie

Radziecki cmentarz cywilno-wojskowy w Bornem Sulinowie widoczny jest u wjazdu do miasta. Już z daleka widać jego najbardziej charakterstyczny pomnik nagrobny - wzniesioną dłoń z pepeszą. Jest to pomnik Iwana Poddubnego, 20-letniego szeregowca, który zginął w 1946 roku. Cmentarz działał od 1945 roku do zlikwidowania radzieckiej bazy wojskowej w 1992 roku.Na cmentarzu radzieckim pochowani są żołnierze radzieccy oraz ich rodziny, które mieszkały w Bornem Sulinowie. Obecnie cmentarz nie jest czynny, jednak bardzo zadbany. Jest niemym świadkiem radzieckiej przeszłości miasteczka.

Cmentarz radziecki w Bornem Sulinowie
Cmentarz radziecki w Bornem Sulinowie

Cmentarz Radziecki
ul. Wojska Polskiego, Borne Sullinowo

Cmentarz radziecki w Bornem Sulinowie Cmentarz radziecki w Bornem Sulinowie Cmentarz radziecki w Bornem Sulinowie

Borne Sulinowo noclegi

Borne Sulinowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020