Cmentarz radziecki w Bornem Sulinowie, Danusia

Cmentarz radziecki w Bornem Sulinowie

(4.4 głosów: 9)

Radziecki cmentarz cywilno-wojskowy w Bornem Sulinowie widoczny jest u wjazdu do miasta. Już z daleka widać jego najbardziej charakterstyczny pomnik nagrobny - wzniesioną dłoń z pepeszą. Jest to pomnik Iwana Poddubnego, 20-letniego szeregowca, który zginął w 1946 roku. Cmentarz działał od 1945 roku do zlikwidowania radzieckiej bazy wojskowej w 1992 roku.Na cmentarzu radzieckim pochowani są żołnierze radzieccy oraz ich rodziny, które mieszkały w Bornem Sulinowie. Obecnie cmentarz nie jest czynny, jednak bardzo zadbany. Jest niemym świadkiem radzieckiej przeszłości miasteczka.

Cmentarz radziecki w Bornem Sulinowie, Danusia
Cmentarz radziecki w Bornem Sulinowie, Danusia

Cmentarz Radziecki
ul. Wojska Polskiego, Borne Sullinowo, Danusia
Cmentarz radziecki w Bornem Sulinowie, Danusia
Cmentarz radziecki w Bornem Sulinowie, Danusia

Borne Sulinowo noclegi

Borne Sulinowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
53°34'32N, 16°33'6E
08 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację