Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Narożna baszta w Lęborku zwana Bluszczową stanowi część miejskich fortyfikacji obronnych z XIV wieku. Powstała w 1363 roku, niedaleko Sanktuarium Św. Jakuba. Jej nazwa związana jest z gęstym bluszczem, którym niegdyś obrastała.W 1855 roku na skutek silnych mrozów bluszcz wymarzł, jednak nazwa pozostała. Sylwetka baszty jest dość nietypowa dla tego rodzaju budowli, ponieważ jej podstawa ma kształt czworoboku, a u góry przechodzi w kształt ośmioboczny.Baszta Bluszczowa w Lęborku zwieńczona jest spiczastym dachem z kulą u szczytu. Na elewacji baszty widać wzór utworzony dzięki zastosowaniu przy budowie ciemniejszych cegieł zwanych zendrówkami. Baszta jest własnością prywatną.

Baszta Bluszczowa
ul. Basztowa, Lębork
 

Lębork noclegi

Lębork to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134075 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020