Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Droga Krzyżowa w Kurzętniku została zbudowana w 2010 roku. Pierwsze stacje Drogi Krzyżowej znajdują się u podnóża kurzętnickiego wzgórza. Przy stacjach prowadzących na szczyt Góry Zamkowej postawiono tablice informacyjne ścieżki edukacyjnej opisujące historię miasta. Na końcu tej Drogi stoi krzyż otoczony murem i amfiteatr na około 400 osób. Całość została wzniesiona z okazji 600-lecia Bitwy pod Grunwaldem.Dojazd do Drogi Krzyżowej

Kurzętnik leży przy drodze krajowej nr 15, około 25 km od Brodnicy w kierunku Olsztyna, przed Nowym Miastem Lubawskim. W Rynku w Kurzętniku należy przejść koło kościoła Św. Marii Magdaleny, gdzie rozpoczyna się Droga Krzyżowa i wiedzie na pobliską Górę Zamkową, gdzie znajdują się też ruiny zamku w Kurzętniku.

Droga Krzyżowa w Kurzętniku
Droga Krzyżowa w Kurzętniku
Droga Krzyżowa w Kurzętniku Droga Krzyżowa w Kurzętniku Droga Krzyżowa w Kurzętniku Droga Krzyżowa w Kurzętniku
Booking.com
Avatar użytkownika
Wojtek Krajtroter 15419 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zobacz inne kościoły i obiekty sakralne
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020