Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Ścieżka Edukacji Ekologicznej Osówka

Ścieżka Edukacji Ekologicznej Osówka

Ścieżka Edukacji Ekologicznej Osówka znajduje się w Górach Sowich, tuż obok Podziemnego Miasta Osówka w Głuszycy.Ścieżka jest alternatywą lub też uzupełnieniem dla poznawania regionu tajemniczego Dolnego Śląska. Warto poświecić jej około godzinki czasu i przespacerować się dobrze oznaczoną trasą. Są tu bardzo ciekawe stanowiska geologiczne - ze skałami i głazami.

Nie brakuje też ciekawej roślinności, która w każdej porze roku ma swój niepowtarzalny urok. Tablice dydaktyczne informują o zwierzętach występujących w okolicy. Ławeczki i stoliki piknikowe zachęcają do biwakowania. Ścieżka utwierdza w przekonaniu, iż nie tylko podziemia w tym regionie warte są odwiedzenia.

Ścieżka Edukacji Ekologicznej
Głuszyca
 Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136350 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Kamieniec
Pałac Ławica
KOLONIA LEŚNA
Hotel Niemcza Spa

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020