Rezerwat Żurawiniec w Poznaniu, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Rezerwat przyrody Żurawiniec położony jest w północnej części Poznania, przy ul. Jasna Rola, w bliskim sąsiedztwie osiedla Piątków.Jest to rezerwat torfowiskowy, choć większość flory typowej dla torfowiska mszarnego już wyginęła z powodu zmiany warunków wodnych i degradacji człowieka. Dziś występują tu głównie szuwary trzcinowe oraz olsy łęgi. Nadal porastają tu gatunki rzadkie i chronione, dlatego rezerwat został utrzymany.

Rezerwat Żurawiniec
ul. Jasna Rola, Poznań

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

52°27'21" N, 16°56'16" E
Wielkopolskie
2014-03-25
2020-01-28 13:46

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Krajtroter ocenił to miejsce 2017-07-15 na

Na spacer idealny, bez problemu dzici w wózkach, ale fakt że rezerwt to już nie jest, ostatnimi laty rewitalizacja przywraca wyschnięte bagniska, może będzie ciekawiej.

Krajtroter ocenił to miejsce 2016-07-30 na

Dla mieszkańców - rewelacyjne. Wspaniałe miejsce aby odetchnąć pomiędzy Piątkowem, a Naramowicami. Dla turystów zdecydowanie jednak nie polecam. Smutna prawda jest taka, że to obecnie jest bardziej miejski park niż rezerwat przyrody.