Wzdłuż granicy polsko-słowackiej, Jadwiga

Przełęcz Rozdziela w Pieninach

(4.4 głosów: 14)

Przełęcz Rozdziela (800 m n.p.m.) to rozległe, odkryte płaskie zbocze, oddzielające Pieniny od Beskidu Sądeckiego. Przełęcz położona jest na granicy polsko-słowackiej, z której roztacza się piękna panorama na Beskid Sądecki, Pieniny oraz Tatry.Na Przełęczy Rozdziela znajduje się skrzyżowanie pieszych szlaków turystycznych - żółtego biegnącego z Jaworek (PL) do Litmanovej (SK) i niebieskiego biegnącego ze Szczawnicy na szczyt Wielki Rogacz.  

Widok z Przełęczy Rozdziela, Jadwiga
Widok z Przełęczy Rozdziela, Jadwiga

Szlaki na Przełęcz Rozdziela

- szlak żółty z Jaworek, 1h 40 minut- szlak niebieski ze szczytu Szafranówka, 4h 50 minut

Przełęcz Rozdziela w Pieninach, Roman Świątkowski
Przełęcz Rozdziela w Pieninach, Roman Świątkowski

- szlak niebieski ze szczytu Wielki Rogacz, 2h 30 minut- szlak czerwony z Piwnicznej Zdrój na Obidza, dalej szlak niebieski, 3h 30 minut

Przełęcz Rozdziela w Pieninach, Roman Świątkowski
Przełęcz Rozdziela w Pieninach, Roman Świątkowski
Przełęcz Rozdziela w Pieninach, Roman Świątkowski
Przełęcz Rozdziela w Pieninach, Roman Świątkowski
Widoki z Rezerwatu Przyrody Wysokie Skałki , Jadwiga

Jaworki noclegi

Jaworki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Pieniny Jaworki
Doliny i wąwozy
Normalna
przełęcze
49°23'31N, 20°36'9E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021