W Napachaniu - niewielkiej wiosce na zachód od Poznania, przy głównej drodze głównej nr 184 z Poznania do Szamotuł znajduje się piękny pałac z 1897 roku.Budowla przypominająca zamek powstała w stylu renesansu północnoeuropejskiego, z czerwonej cegły. Piętrowy pałac ozdobiony jest dodatkowo wysoką, kwadratową wieżą z czerwonej cegły klinkierowej. We frontowym ryzalicie pałacu znajduje się angielski wykusz, a ponad wejściem widoczny jest portal z piaskowca.

Napachanie Palac-zamek
Napachanie Palac-zamek

Zabytkowy park

Pałac w Napachaniu otacza zabytkowy park z pomnikowymi lipami i wierzbami oraz stawami. Malowniczości temu miejscu dodaje przepływająca rzeczka, ponad którą przerzucony jest ceglany most.

Pałac w Napachaniu jest obecnie w rękach prywatnych, niedostępny dla turystów, ale jest remontowany.

Palac w Napachaniu
Napachanie Palac-zamek
Napachanie Palac-zamek


Pałac
ul. Poznańska, Napachanie

Napachanie Palac-zamek Napachanie Palac-zamek Napachanie Palac-zamek Napachanie Palac-zamek Napachanie Palac-zamek Napachanie Palac-zamek Napachanie Palac-zamek Napachanie Palac-zamek
Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1147199 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021