Jezioro Ostrzyckie

Jezioro Ostrzyckie

(4.8 głosów: 14)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Jezioro Ostrzyckie to niezwykle malownicze, przepływowe jezioro rynnowe, rozlewające się na Pojezierzu Kaszubskim, nieco na południe od Kartuz. Jezioro Ostrzyckie leży w najatrakcyjniejszej części Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, u podnóża popularnej Wieżycy i stanowi część szlaku wodnego "Kółko Raduńskie". Od wschodu biegnie nad jeziorem Droga Kaszubska, a wody jeziora w kształcie podkowy opasają na zachodnim brzegu rezerwat przyrody Ostrzycki Las. To jedno z najpiękniejszych jezior kaszubskich, tworzących śliczną scenerię. Warto wybrać się tutaj na dłużej i odwiedzić przy okazji liczne, okoliczne atrakcje.

Po jeziorze Ostrzyckim kursują bardzo różne jednostki pływające, statki wycieczkowe, żaglówki, kajaki i rowery wodne o oryginalnych kształtach. Można tu zobaczyć pływające samochody i kołyszące się na falach łabędzie unoszące na swych grzbietach amatorów wodnych przejażdżek.

Jezioro Ostrzyckie, toja1358
Jezioro Ostrzyckie, toja1358


Zwykle nad jeziorem można też kupić prawdziwy chleb, pachnący, z rumianą skórką, a do tego swojski smalczyk. W miejscowości Ostrzyce jest molo, a w wielu miejscach są plaże. To wymarzone miejsce na rodzinną rekreację.

Jezioro Ostrzyckie
Droga Kaszubska, Ostrzyce

, toja1358
, toja1358


Kaszuby noclegi

Kaszuby to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jezioro Ostrzyckie, toja1358
Jezioro Ostrzyckie
Molo na Jeziorze Ostrzyckim
Jezioro Ostrzyckie
Jezioro Ostrzyckie, toja1358
Jezioro Ostrzyckie, toja1358
Jezioro Ostrzyckie, toja1358
Jezioro Ostrzyckie
Jezioro Ostrzyckie, toja1358
, toja1358
, toja1358
, toja1358
, toja1358
, toja1358
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022