Baszta Lubańska w Lwówku Śląskim

Baszta Lubańska w Lwówku Śląskim
51°6'36" N, 15°34'54" E
Godziny otwarcia
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Baszta Lubańska w Lwówku Śląskim to pozostałość po dawnej średniowiecznej Bramie Lubańskiej. Pierwsza wieża jako jedna z trzech powstała tu już w XIII wieku. Potem wielokrotnie przebudowywana zawaliła się w 1616 roku.Odbudowana do roku 1797 służyła jako prochownia. Obcena baszta pochodzi z XVII wieku. W czasie II wojny światowej przechowywano tu zbiory biblioteki wrocławskiej.Baszta Lubańska jest udostępniona dla turystów, znajduje się w niej kawiarnia, a z góry można podziwiać panoramę Lwówka Śląkiego.

Baszta Lubańska
ul. Orzeszkowej, Lwówek Śląski

Avatar użytkownika
Ela Krajtroter 42848 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Pakoszów

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020