Kartuzy
Szlaki turystyczne
aleje
Normalna
Pomorskie
2017-09-07
2020-01-28 13:46
54°20'14" N, 18°11'24" E
Godziny otwarcia
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Aleja Filozofów znajduje się nad Jeziorem Klasztornym w Kartuzach, w kompleksie leśnym zwanym Gajem Świętopełka. Dawniej było to miejsce kontemplacji mnichów z pobliskiego klasztoru kartuzów. Aleja ma około 1 km długości i wiedzie zachodnim brzegiem Jeziora Klasztornego Małego.Niegdyś na pobliskiej Wyspie Łabędziej odbywały się imprezy kulturalne np. obrzędy Sobótki. Obecnie jest to miejsce rekreacyjne. Pełni także funkcję dydaktyczną, ponieważ wzdłuż ścieżki ustawiono tablice edukacyjne z opisami okolicznej przyrody.

Aleja Filozofów nad Jeziorem Klasztornym

Aleja Filozofów
ul. Klasztorna, zachodni brzeg Jeziora Klasztornego Małego, Kartuzy
 

Aleja Filozofów w Kartuzach
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020