Wokół turystyki, strona 1

10 idealnych prezentów świątecznych dla pasjonatów podróży. Pomysły na upominki outdoor dla Twoich bliskich

Święta to magiczny czas na obdarowywanie bliskich prezentami. Tym piękniejszy, jeśli upominki wspierają ich pasje. Dla podróżników i miłośników aktywnego trybu życia, prezenty związane z outdoorowymi przygodami są zawsze trafione. Ten artykuł pomoże Ci znaleźć 10 świetnych pomysłów na świąteczne upominki dla podróżników. Niech miłość i radość pojawi się w sercach Twych bliskich, gdy sprawisz im wyjątkowe podarunki.

04 grudzień 2023 12:47

Egzotarium w Sosnowcu dobre na zimę - otwarcie 2 grudnia 2023!

Ledwie się zaczęła, a już chcemy od niej uciec. Może choć na chwilkę, do ciepłego, kolorowego, ciekawego! Też tak masz z zimą? My uciekliśmy do Sosnowca, do Centrum Edukacji Ekologicznej Egzotarium, które w ostatnich latach przeszło totalną odmianę i przeobraziło się w obiekt całkowicie nowoczesny i zaskakujący.

Już w najbliższą sobotę obiekt będzie otwarty dla każdego, a my we wtorek wbiliśmy na próbę, sprawdzić co i jak. Jest fajnie!

Nowe Egzotarium w Sosnowcu to bardzo ciekawy obiekt, ładnie zlokalizowany na terenie Parku Bioróżnorodności, po wschodniej stronie ul. Kresowej. Po wielkim remoncie, a tak właściwie po zbudowaniu go od nowa, co trwało kilka lat! Mieści się w obszernym, przeszklonym budynku, widocznym z daleka. Przypomina palmiarnię w Gliwicach, do odwiedzenia której również Cię zachęcam. 

Koniecznie sprawdź, jak wygląda teraz Egzotarium!

30 listopad 2023 10:06

Singletrack Glacensis - największa sieć leśnych tras rowerowych w Europie i Polsko-czeska kooperacja

Miłośnicy rowerów MTB mogą na co dzień korzystać z okolicznych, leśnych ścieżek, jednak przy odrobinie wolnego czasu chętnie wybierają wypad z rowerem na ciekawą trasę. Bez wątpienia wart polecić Singletrack Glacensis, czyli zbiór doskonale przystosowanych i zadbanych szlaków rowerowych o zróżnicowanych poziomach trudności. Liczące ponad 260 km trasy, składające się na 27 pętli przebiegają w wyjątkowo malowniczej scenerii.

30 listopad 2023 08:28

Zamość. Miasto twierdza i Padwa Północy. Po prostu miasto idealne!

Zamość jest cudowny i zaskakujący. To architektoniczna perła kresów, stworzona przez jednego człowieka! Leży na wschodnich krańcach Polski, w województwie lubelskim. Człowiek nie spodziewa się już niczego wyjątkowego, a tu nagle blisko 90 km od stolicy regionu - Lublina, wyrasta wspaniałe miasto. Urzeka swą harmonią i pięknymi, renesansowymi zabytkami

Zamość prezentuje się wybornie, całe Stare Miasto zachwyca nie tylko dobrym stanem utrzymania, ale urodą i licznymi zdobieniami, rzadko spotykanymi w innych polskich miastach. Nazywany Padwą Północy, potrafi oczarować już przy pierwszej wizycie!

To po prostu Miasto Idealne. Zobacz atrakcje, które warto tu zwiedzić. Przygotowaliśmy szereg informacji praktycznych i ciekawostek na temat Zamościa!

08 listopad 2023 13:13

Roztoczański Park Narodowy - parki narodowe w Polsce!

Roztoczański Park Narodowy to ostoja konika polskiego, potomka wymarłego tarpana. Czy wiesz, że to jedyna autentycznie rodzima rasa polskich koni? W Parku spotkasz je w kilku miejscach, gdzie w sezonie żyją w warunkach zbliżonych do naturalnych. Niestety nie żyją dziko w tutejszych lasach, jak to było kiedyś z tarpanem. My mieliśmy wielką przyjemność zaznać bliskiego spotkania z tymi łagodnymi zwierzętami. Karmienie dawało nam obopólną radość.

Co prawda musiałam zbierać gałązki, ale podpowiem Wam, co nam z kolei podpowiedział pracownik, że lubią one bardzo chleb i warto przyjść z nim, wtedy na pewno chętnie będą pozować do zdjęć i dawać się głaskać.

Ale oczywiście Roztoczański Park to nie tylko koniki. Leżący w sercu malowniczego Roztocza oferuje przepiękne, rozległe lasy, po których spacerować można i jeździć na rowerach wytyczonymi ścieżkami i szlakami. Ozłocone jesienią zachwycają barwami i mnóstwem różnorodnych grzybów! Zobacz naszą relację na blogu i nasz film!

05 listopad 2023 12:23

SnowFest 2024 - zimowe szaleństwo na 11. edycji

11. edycja największego zimowego festiwalu tuż, tuż. W marcu 2024 roku skocznia Skalite w Szczyrku po raz kolejny stanie się miejscem zarówno sportowych zmagań, jak i tanecznych pląsów do rana. Jakie atrakcje na najnowszą edycję przygotowali organizatorzy? Gdzie można kupić bilety? I jacy goście pojawią się w line-upie wydarzenia SnowFest? Zdradzamy!

01 listopad 2023 10:00

Kreatyna - anaboliczne wsparcie organizmu sportowca

Kreatyna to związek chemiczny, który może naturalnie powstawać w ludzkim organizmie, a także może być dostarczany do ustroju wraz z codziennym jadłospisem. To jednocześnie popularny suplement diety, który chętnie wykorzystywany jest przez osoby wyróżniające się zwiększonym zapotrzebowaniem na związek, m.in. przez sportowców wykonujących intensywne wysiłki fizyczne.

26 październik 2023 10:52

Apartamenty na wynajem w Trójmieście. Na za zwrócić uwagę, przeglądając ofertę noclegową?

Trójmiasto, czyli metropolia, będąca połączeniem Gdańska, Gdyni oraz Sopotu, jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Polski. Każde z tych miast ma swój własny, niepowtarzalny charakter, a razem tworzą region idealny do wypoczynku o każdej porze roku. Trójmiasto tworzy niezwykłą mozaiką miejskich krajobrazów, historycznych obiektów oraz uroczych zakątków stworzonych przez przyrodę. To tu, nad brzegiem Bałtyku, historia przeplata się z nowoczesnością, a tętniące życiem metropolie łączą w sobie cechy spokojnych kurortów i dynamicznych centrów kultury. W Trójmieście można nie tylko odpocząć na piaszczystych plażach czy w cieniu zabytkowych kamienic, ale również zanurzyć się w bogatej ofercie kulturalnej, od teatrów po galerie sztuki.

20 październik 2023 12:17

Skarby renesansu w Polsce. Te miasta, zabytki i atrakcje warto odwiedzić, aby przenieść się do złotego wieku

Polska jest jednym z miejsc na mapie Europy, które zachwycają naturalną urodą i bogactwem historycznym. Wśród historycznych skarbów wyróżniają się te z okresu renesansu, kiedy to Polska doświadczała jednego z najważniejszych okresów w swojej historii. Ten czas w dużym stopniu kształtował naszą kulturę. Do dzisiaj istnieją miejsca będące żywymi pomnikami tego okresu, w których renesansowa architektura i sztuka są dosłownie na wyciągnięcie ręki. Czy jesteś gotowy na podróż w czasie i odkrycie tych niesamowitych miejsc? Jeśli tak, zapraszam do lektury.

18 październik 2023 16:35

Szpej wspinaczkowy: sprzęt na skały, góry i na ściankę

Jeśli aktywność wspinaczkowa wciągnęły Cię na tyle, że nie chcesz się ograniczać do treningów na sali i chcesz się wybrać w teren, koniecznie pomyśl o skompletowaniu odpowiedniego ekwipunku, czyli, jak to mawiają sami wspinacze, szpeju. Co wziąć ze sobą? Na co zwrócić uwagę? O tym poniżej.

18 październik 2023 11:03

Silesianka - szlak wież i platform widokowych na pograniczu polsko-czeskim!

Lubicie wieże widokowe? Poznajcie Szlak Silesianka, łączący wieże i platformy widokowe w Euroregionie Silesia, czyli na pograniczu Polski i Czech. To bardzo ciekawy, transgraniczny projekt ostatnich lat, tworzony przez kilkadziesiąt gmin polskich oraz czeskich. W efekcie tej współpracy udostępnione są wieże i platformy widokowe, pozwalające podziwiać piękny, przygraniczny krajobraz. 

Szlak Silesianka obejmuje 34 obiekty. 11 po stronie polskiej i 23 po stronie czeskiej. To bardzo ciekawa oferta malowniczej Krainy Górnej Odry!

29 wrzesień 2023 11:00

Racibórz - miasto zabytków i przyrody!

Racibórz to piękne, wiekowe miasto w województwie śląskim, leżące w zakolu rzeki Odry. Obecnie Racibórz to miasto zielone, przyjazne turystom, z dobrze rozwiniętym Miejskim Centrum Informacji. Zwiedzających przyciąga tutaj piękna architektura, zabytki sakralne, folklor oraz wspaniała przyroda otaczająca miasto, chroniona tu na różne sposoby.

Racibórz jako historyczna stolica regionu możesz poszczycić się ciekawymi atrakcjami i starymi, cennymi zabytkami. Niektóre pamiętają czasy średniowiecza. Pociąga tu również przyroda, dobrze zagospodarowana dla turystów. Poznaj najlepsze atrakcje Raciborza!

28 wrzesień 2023 11:03
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023
Zobacz nasze filmy