Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Praca w turystyce – jakie są możliwości? Gdzie szukać?

Aktualizacja: 2024-01-04
Praca w turystyce

Branża turystyczna to nie tylko podróże, ale również bogactwo różnorodnych zawodów, które pozwalają na zatrudnienie się w dynamicznym środowisku. W tym artykule przyjrzymy się możliwościom zatrudnienia w turystyce, ocenimy atrakcyjność finansową pracy w tej branży i podzielimy się wskazówkami, gdzie szukać satysfakcjonujących ofert.

Jakie możliwości daje praca w turystyce?

Jeśli szukasz zatrudnienia w branży turystycznej, to może zainteresować Cię któryś z poniższych zawodów.

Przewodnik turystyczny

Przewodnicy turystyczni pełnią kluczową rolę w zapewnianiu niezapomnianych doświadczeń podróżnym. Zarobki przewodnika zależą od lokalizacji i specjalizacji, jednak w Polsce można spodziewać się średnio od 3000 do 5600 złotych miesięcznego wynagrodzenia. Pracując w tym zawodzie, Twoim głównym zadaniem będzie przekazywanie najistotniejszych informacji krajoznawczych.

Konsultant w biurze podróży

Osoby zainteresowane organizacją podróży i doradztwem turystycznym mogą znaleźć pracę jako konsultanci w biurach podróży. Stawki konsultantów turystycznych wynoszą około 3800 złotych do 5830 złotych miesięcznie.

Pilot wycieczek

Piloci wycieczek odpowiadają za profesjonalne przeprowadzenie podróży grupowej. Ich wynagrodzenie w Polsce mieści się w przedziale od 3000 złotych do 6000 złotych miesięcznie, zależnie od doświadczenia i obszaru specjalizacji. Jeśli zamierzasz pracować jedynie dorywczo, to za obsługę wycieczki krajowej zarobisz 200-250 zł, a międzynarodowej nawet 500 zł za dzień pracy.

Praca w hotelarstwie

Hotelarstwo to obszar turystyki oferujący różnorodne stanowiska, takie jak recepcjonista, kelner, sprzątaczka czy manager hotelu. Zarobki w hotelarstwie zaczynają się od 3000 złotych, a doświadczeni pracownicy mogą liczyć na znacznie wyższe stawki.

Pamiętaj, że w przypadku niektórych zawodów będziesz mógł liczyć również na napiwki, które mogą stanowić spory dodatek do bazowej pensji.

Praca w hotelarstwie
Praca w hotelarstwie

Czy praca w branży turystycznej jest opłacalna finansowo?

Praca w branży turystycznej może być opłacalna, zwłaszcza dla osób pasjonujących się podróżami i obsługą klienta. Zarobki zależą od stanowiska, doświadczenia oraz umiejętności. Zawody wymagające specjalistycznej wiedzy, takie jak pilot wycieczek czy przewodnik, mogą oferować atrakcyjne wynagrodzenie. Jednak praca w obszarze usług turystycznych, takich jak konsultant turystyczny czy praca w hotelu, również ma potencjał finansowy.

Gdzie szukać pracy po turystyce i rekreacji?

Chciałbyś pracować w branży turystycznej? W poszukiwaniach możesz korzystać z poniższych opcji.

Portali pracy

Korzystaj z popularnych stron, gdzie znajdziesz oferty związane z branżą turystyczną. Przykładowo, możesz sprawdzić ogłoszenia na GoWork.

Agencje zatrudnienia

Skorzystaj z usług agencji zatrudnienia specjalizujących się w branży turystycznej. Takie agencje często posiadają dostęp do unikalnych ofert pracy.

Bezpośredni kontakt z firmami

Skontaktuj się bezpośrednio z firmami turystycznymi, biurami podróży, hotelami czy agencjami eventowymi, wysyłając swoje CV i wyrażając zainteresowanie współpracą.

Praca w turystyce to nie tylko możliwość zdobywania doświadczenia w międzynarodowym środowisku, ale także szansa na rozwój w dynamicznej i fascynującej branży. Przeglądaj oferty, zdobywaj nowe umiejętności i gotuj się na niezapomniane przygody zawodowe!

Artykuł sponsorowany

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024