Wiki Lubi Zabytki - zadbaj o przyszłe pokolenia i wygraj nagrody!

Aktualizacja: 2023-09-04
Tarnów rynek

Lubicie zabytki? Jestem przekonana, że tak. A czy lubicie robić zdjęcia zabytkom?

Właśnie nadarzyła się ku temu wspaniała okazja, bo w dniach 01 - 30 września 2023 trwa Konkurs Wiki Lubi Zabytki!
To organizowany od 13 lat międzynarodowy konkurs fotograficzny, którego celem jest dokumentacja światowego dziedzictwa materialnego.

Czy leży Ci na sercu dobry stan zabytków? Czy uważasz, że ważna jest wiedza o nich i zachowanie ich dla przyszłych pokoleń? Jeśli tak, już dziś rusz na szlak, wykonaj fotografie i dodaj je w konkursie, zgodnie z regulaminem. Oczywiście zdjęcia nie muszą być wykonane w trakcie trwania konkursu.

Zamek w Malborku
Zamek w Malborku

Strona konkursu: https://wikimedia.pl/wlz2023/

Biorąc udział w konkursie, warto zacząć od mapy. Zobaczysz na niej, jakie zabytki są blisko, by móc je sfotografować. Albo przejrzyj swe zasoby i sprawdź, czy nie masz zdjęć konkretnych zabytków, których jeszcze nie ma w zasobach Wikimedii.

Zdaniem Kamili Neuman - Ekspertki Otwartej Kultury i entuzjastki wolnych multimediów, a przy tym Jurorki tegorocznego konkursu, to nie przesada nazwać Wiki Loves Monuments największym na świecie konkursem fotograficznym, dokumentującym dziedzictwo kulturowe. W 2022 roku wszystkie uczestniczące kraje przesłały razem 153 tysiące zdjęć zabytków, w tym kraje takie jak Nigeria, Filipiny, Egipt czy Pakistan. W Polsce zgłoszono prawie 9 tysięcy zdjęć.

Zamek Krzyżtopór
Zamek Krzyżtopór

W konkursie czekają nagrody, a najlepsze polskie zdjęcia trafiają do międzynarodowego finału. Nagrodzone fotografie będzie oglądać cały świat!

Organizatorem konkursu jest Wikimedia Polska.

Z przyjemnością i odpowiedzialnością objęliśmy patronatem to wydarzenie, a poza naszym skromnym blogiem, patronat medialny nad konkursem objęły portale: Ciekawostki Historyczne, Fotoblogia i NiezleAparaty.

Konkurs Wiki Lubi Zabytki
Konkurs Wiki Lubi Zabytki
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024