Campingi polecane dla rodzin z dziećmi. Sprawdź, gdzie pojechać na wakacje

Aktualizacja: 2024-03-18

W Polsce campingi działają w każdym zakątku kraju. Można znaleźć je nad morzem i jeziorami, w górach, a także pośród lasów i na terenach w pobliżu dużych miast. Najlepsze campingi zapewniają wypoczywającym rodzinom szereg rozrywek. Co wyróżnia najlepsze campingi w Polsce? Jak wygląda dostępna na nich infrastruktura?

Róża Wiatrów w Darłówku

Camping Róża Wiatrów w Darłówku należy do czołówki najlepszych miejsc tego typu. Camping położony w województwie zachodniopomorskim zaledwie 250 metrów od plaży przyciąga tłumy turystów, gdyż zapewnia szereg atrakcji na każdą pogodę. Wyróżnia się na tle innych obiektów tego typu, gdyż oferuje zarówno miejsca na namioty kempingowe i przyczepy, jak i domki letniskowe oraz pokoje w pawilonie wczasowym i hotelu. Na terenie campingu na gości czekają boiska, które umożliwiają prowadzenie rozgrywek siatkówki i piłki nożnej, a także tor do gry w bule. Ponadto pole dysponuje własnym odkrytym basenem z podgrzewaną wodą, który stanowi alternatywę dla zimnych wód Bałtyku. Dzięki temu goście aktywnie spędzają czas i mają mnóstwo rozrywek bez względu na pogodę. Nad basenem rozciąga się składany dach, który w razie potrzeby można zamknąć, by goście mogli kąpać się nawet w deszczu.

Róża Wiatrów oferuje nieograniczony dostęp do sanitariatów i punktu zmywania naczyń przez całą dobę. Goście mogą wyczyścić posiadane akcesoria kempingowe oraz wziąć prysznic po powrocie z plaży lub przed snem bez konieczności dopłacania. Na dzieci czeka bezpłatna bawialnia pod dachem oraz plac zabaw na świeżym powietrzu. Dorośli z kolei mogą ćwiczyć na zewnętrznych urządzeniach fitness. Zabudowę obiektu uzupełnia przestronna wiata grillowa i restauracja, w której goście mogą skosztować świeżych posiłków i dań przygotowanych na ruszcie.

Camping nr 17 w Ciechocinku

Rodziny, które chcą odpocząć od miejskiego zgiełku i jednocześnie skorzystać z dobroczynnego wpływu tężni solankowych na zdrowie, mogą wybrać się na Camping nr 17 do Ciechocinka. Camping zlokalizowany w niewielkiej odległości od Parku Zdrojowego i deptaka zapewnia szereg wygód. Można na nim korzystać bez ograniczeń z w pełni wyposażonego budynku kuchennego, sanitariatów oraz świetlicy z grami. W każdej części campingu można korzystać z dostępu do prądu. Zaplecze sanitarne przygotowano z myślą o osobach niepełnosprawnych, dlatego obiekt zapewnia komfortowe warunki wypoczynku dla każdej rodziny bez względu na stan zdrowia jej członków.

Camping w Ciechocinku ogrodzono i objęto całodobowym monitoringiem. Dzięki temu należy do najbezpieczniejszych obiektów tego typu w całym kraju. Na gości dodatkowo czeka suszarnia, w której mogą zabezpieczyć swoje pranie przed opadami atmosferycznymi, a także żelazko i deska do prasowania.

Folwark Łękuk w Wydminach

Ustronny, kameralny camping na terenie Mazur to miejsce, w którym na uwagę zasługują nie tylko zalesione, ciche pole namiotowe i plaża przy jeziorku. Na terenie campingu znajduje się wyjątkowy, wyremontowany budynek dawnego folwarku. To właśnie w jego wnętrzu zlokalizowano toalety, umywalnie i natryski oraz salę kominkową z ogólnodostępnym aneksem kuchennym. Tuż obok campingu znajduje się tawerna z grillowiskami i miejscami na ognisko, które razem doskonale wpisują się w lokalną architekturę i styl. Na gości czekają boiska, kort tenisowy, a także wypożyczalnia rowerów i sprzętu wodnego. Cały obiekt stworzono z myślą o rodzinach z dziećmi, dlatego rodzice mogą skorzystać ze stołów i krzeseł znajdujących się w niewielkiej odległości od zewnętrznego placu zabaw.

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024