Rower elektryczny w góry – wady i zalety

Rowery elektryczne z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Co ważne, na tego typu jednoślady przesiadają się również miłośnicy górskich przejażdżek. Nie może to dziwić, ponieważ jazda na rowerze elektrycznym wiąże się z wieloma wymiernymi korzyściami. Mowa tu choćby o wsparciu na podjazdach, które zapewnia silnik z baterią. Warto zatem poznać więcej zalet jazdy na tzw. elektryku w górach.

Jakie zalety ma rower elektryczny?

Jak wspomniano, rowery elektryczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Korzyści z jazdy na tego typu jednośladach jest naprawdę wiele. Wspomnieć można tu choćby o większej prędkości, płynności jazdy czy o mniejszym zużyciu energii przez rowerzystę. Wszystko to sprawia, że na rowerze elektrycznym przejechać można dużo większą odległość przy znacznie mniejszym zmęczeniu. W przypadku jazdy w górach ma to niemałe znaczenie. Warto tym wszystkim korzyściom płynącym z jazdy na tzw. elektryku przyjrzeć się nieco bliżej.Płynna jazda i mniejsze zmęczenie

Podróżowanie na rowerze elektrycznym bez wątpienia wiąże się z mniejszym zmęczeniem. Jest to oczywiście szczególnie widoczne w trakcie jazdy pod górę. Mniejsze zmęczenie to niejedyna zaleta jazdy rowerem elektrycznym w górach. Koniecznie wspomnieć trzeba także o znacznie lepszej płynności jazdy. Podróżowanie tradycyjnym rowerem na trudniejszym górskim szlaku często wiąże się z koniecznością schodzenia z siodełka. Rower elektryczny eliminuje ten problem. Silnik umożliwia bezproblemową jazdę nawet w trudnych warunkach. Jest szczególnie pomocny zwłaszcza podczas przejeżdżania przez piasek czy w tracie jazdy na stromych podjazdach.

Przyjemność z jazdy

Rower elektryczny sprzyja turystycznej jeździe w górach. Mniejsze zmęczenie i bardziej płynna jazda pozwala na zwiedzenie dużo więcej ciekawych punktów turystycznych. Tradycyjny rower MTB daje dużo mniejsze możliwości pod tym względem. Decydując się na "elektryka", nie trzeba zastanawiać się, jakie miejsca w górach zobaczyć, a z których zrezygnować. Trud związany z podjazdami zastąpi podziwianie pięknych krajobrazów. Warto w tym momencie wspomnieć o wyświetlaczu, w jaki wyposażony jest każdy rower elektryczny. Panel nie pokazuje jedynie wybranego trybu jazdy czy stanu baterii. Wyświetlacz informuje także choćby o pokonanej odległości i uzyskiwanej prędkości. Co więcej, panel połączyć można z aplikacją na smartfonie, co pozwala m.in. na zapoznanie się ze szczegółami dotyczącymi przejechanych tras. Wszystko to zapewnia dużo większy komfort jazdy rowerem elektrycznym w górach.

Bezpieczeństwo

Mówiąc o podróżowaniu elektrykiem w górach, nie można pominąć kwestii bezpieczeństwa. Dobrej jakości rowery elektryczne wyposażone są w pełne oświetlenie. Jest to szczególnie przydatne wczesnym rankiem i wieczorową porą. Oświetlenie zasilane z baterii zapewnia dużo lepszą widoczność. Wydajne oświetlenie zapewnia także większe bezpieczeństwo przy zjeździe z górki. Warto wspomnieć jeszcze choćby o możliwości naładowania telefonu. W trakcie podróży zawsze może dojść do jego rozładowania się, co może być problematyczne w przypadku korzystania z mapy w aplikacji. Taka sytuacja jest mało komfortowa lub wręcz ryzykowna na dłuższej trasie. Na rynku dostępne są rowery elektryczne dające możliwość podłączenia zewnętrznego sprzętu, w tym właśnie telefonu.

Czy rower elektryczny w górach ma jakieś wady?

Jak widać, jazda na "elektryku" w górach wiąże się z wieloma korzyściami. Czy takie rozwiązanie ma jakieś wady? Jedyne, o czym można wspomnieć, to dużo większa waga rowerów elektrycznych w porównaniu z tradycyjnymi jednośladami. Większa waga wynika z faktu zamontowania na rowerze akumulatora. Podkreślić jednak trzeba, że w trakcie samej jazdy większa waga roweru nie jest w żaden sposób odczuwalna. Problem pojawić może się jedynie wówczas, kiedy zajdzie konieczność przenoszenia roweru.Artykuł sponsorowany

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Avatar użytkownika Tony Blaze
Tony Blaze
11 kwiecień 2024 00:43

Познакомьтесь с Kwiga - передовой платформой для создания онлайн-курсов! Наш инструмент предоставляет все необходимое для разработки качественных обучающих программ, которые будут соответствовать вашим потребностям и целям. Вы сможете легко добавлять разнообразные материалы, включая видеоуроки, презентации, тесты и задания, чтобы сделать обучение интересным и эффективным. Kwiga также обеспечивает удобное управление контентом и мониторинг прогресса студентов. Начните создавать свои онлайн-курсы прямо сейчас!

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024