wlk. sowe, Krzysztof Dorota

Wielka Sowa

(4.5 głosów: 96)

Wielka Sowa (1015 m n.p.m.) to najwyższy szczyt Gór Sowich w Sudetach, widoczny nawet z Wrocławia. Dzięki wybudowanej na jej szczycie kamiennej wieży widokowej o wysokości 25 m jest jednym z najwspanialszych punktów widokowych w polskich górach, a przy tym wzniesienie to jest stosunkowo łatwo dostępne dla turystów.Najbardziej jednak niesamowita jest tutaj cisza i spokój, gdyż masyw ten nie jest zbyt licznie odwiedzany. Zimą można się tu dostać wyciągiem narciarskim.

wlk. sowa, Krzysztof Dorota
wlk. sowa, Krzysztof Dorota

Dojście na Wielką Sowę

Wielka Sowa to skrzyżowanie wielu szlaków turystycznych, tak więc każdy może wybrać dogodną dla siebie drogę na szczyt:- szlak żółty - prowadzi przez Małą Sowę oraz szlak zielony i szlak niebieski od Przełęczy Walimskiej, 2 h

wlk. sowa, Krzysztof Dorota
wlk. sowa, Krzysztof Dorota

- szlak czerwony, Główny Szlak Sudecki ze schroniska Orzeł na Przełęczy Sokolej, 1 h- szlak czerwony, z Przełęczy Jugowskiej, 1 h 15 minut

Wielka Sowa w Górach Sowich, Mathew Chmura
Wielka Sowa w Górach Sowich, Mathew Chmura

- szlak zielony, z Sokolca, 1 h

- szlak niebieski, z Zagórza Śląskiego, 4 h 45 minut
 

Zagórze Śląskie noclegi

Zagórze Śląskie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°40'48N, 16°29'14E
23 luty 2015
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Edward Krężel
08 sierpień 2008 18:31
Dobra informacja, ale dlaczego nie ma zdjęć z tak pięknych okolic.Czyżby awaria aparatu.
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację