Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
wlk. sowe, Krzysztof Dorota

Wielka Sowa

(4.5 głosów: 99)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Wielka Sowa (1015 m n.p.m.) to najwyższy szczyt Gór Sowich w Sudetach, widoczny nawet z Wrocławia. Dzięki wybudowanej na jej szczycie kamiennej wieży widokowej o wysokości 25 m jest jednym z najwspanialszych punktów widokowych w polskich górach, a przy tym wzniesienie to jest stosunkowo łatwo dostępne dla turystów.Najbardziej jednak niesamowita jest tutaj cisza i spokój, gdyż masyw ten nie jest zbyt licznie odwiedzany. Zimą można się tu dostać wyciągiem narciarskim.

Wielka Sowa, Krzysztof Dorota
Wielka Sowa, Krzysztof Dorota

Dojście na Wielką Sowę

Wielka Sowa to skrzyżowanie wielu szlaków turystycznych, tak więc każdy może wybrać dogodną dla siebie drogę na szczyt:- szlak żółty - prowadzi przez Małą Sowę oraz szlak zielony i szlak niebieski od Przełęczy Walimskiej, 2 h

wlk. sowa, Krzysztof Dorota
wlk. sowa, Krzysztof Dorota

- szlak czerwony, Główny Szlak Sudecki ze schroniska Orzeł na Przełęczy Sokolej, 1 h- szlak czerwony, z Przełęczy Jugowskiej, 1 h 15 minut

wlk. sowa, Krzysztof Dorota
wlk. sowa, Krzysztof Dorota

- szlak zielony, z Sokolca, 1 h

- szlak niebieski, z Zagórza Śląskiego, 4 h 45 minut
 

Wielka Sowa w Górach Sowich, Mathew Chmura
Wielka Sowa w Górach Sowich, Mathew Chmura

Wielka Sowa na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Srebrnej Góry wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Zagórze Śląskie noclegi

Zagórze Śląskie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°40'48N, 16°29'14E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Edward Krężel
Dobra informacja, ale dlaczego nie ma zdjęć z tak pięknych okolic.Czyżby awaria aparatu.
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021