Opis Srebrnej Góry

Srebrna Góra to ciekawa miejscowość położona w województwie dolnośląskim, w Kotlinie Kłodzkiej na granicy Gór Sowich i Bardzkich, pomiędzy Nową Rudą i Ząbkowicami Śląskimi.Osada górnicza istniała tutaj już w XIV wieku, a wydobywano galen, z którego pozyskiwano srebro. Po wojnie 30-letniej górnictwo upadło, ale jego ślady znajdujemy tu nadal.

Twierdza Srebrna Góra
Twierdza Srebrna Góra

Atrakcje w Srebrnej Górze

Ponadto Srebrna Góra słynie w całej Polsce i na świecie z niezdobytej twierdzy (ul. Kręta) oraz wysokich wiaduktów - pozostałości po przedwojennej Kolei Sowiogórskiej. Warto też zwiedzić barokowy kościół Św. Piotra i Pawła stojący przy ulicy Polnej.

Srebrna Góra jest świetną bazą wypadową w zachodnią część Gór Bardzkich i wschodnią część Gór Sowich. Dawne zabytkowe schronisko PTTK dziś jest wyremontowane i przyjęło historyczną nazwę Villa Hubertus. Działa tu pensjonat i restauracja, a obiekt znajduje się przy ulicy Krętej, prowadzącej dalej do twierdzy.

 

Twierdza w Srebrnej Górze
Srebrna Góra
Srebrna Góra


Srebrna Góra Srebrna Góra Srebrna Góra Srebrna Góra twierdza Srebrna Góra Srebrna Góra Srebrna Góra kościół Srebrna Góra

Srebrna Góra noclegi

Srebrna Góra to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Srebrnej Górze. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1150482 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Hotel Niemcza Spa
Pałac Ławica
Pałac Kamieniec
KOLONIA LEŚNA

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021