Srebrna Góra, mokunka

Opis Srebrnej Góry

Srebrna Góra to ciekawa miejscowość położona w województwie dolnośląskim, w Kotlinie Kłodzkiej na granicy Gór Sowich i Bardzkich, pomiędzy Nową Rudą i Ząbkowicami Śląskimi.Osada górnicza istniała tutaj już w XIV wieku, a wydobywano galen, z którego pozyskiwano srebro. Po wojnie 30-letniej górnictwo upadło, ale jego ślady znajdujemy tu nadal.

Twierdza Srebrna Góra

Atrakcje w Srebrnej Górze

Ponadto Srebrna Góra słynie w całej Polsce i na świecie z niezdobytej twierdzy (ul. Kręta) oraz wysokich wiaduktów - pozostałości po przedwojennej Kolei Sowiogórskiej. Warto też zwiedzić barokowy kościół Św. Piotra i Pawła stojący przy ulicy Polnej.

Srebrna Góra jest świetną bazą wypadową w zachodnią część Gór Bardzkich i wschodnią część Gór Sowich. Dawne zabytkowe schronisko PTTK dziś jest wyremontowane i przyjęło historyczną nazwę Villa Hubertus. Działa tu pensjonat i restauracja, a obiekt znajduje się przy ulicy Krętej, prowadzącej dalej do twierdzy.

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

50°34'31" N, 16°39'10" E
Dolnośląskie
2016-12-02
2020-02-03 02:00

Noclegi w okolicy

Srebrna Góra atrakcje

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą