Srebrna Góra

Zdjęcia Srebrnej Góry (20)

Srebrna Góra to ciekawa miejscowość położona w województwie dolnośląskim, w Kotlinie Kłodzkiej na granicy Gór Sowich i Bardzkich, pomiędzy Nową Rudą i Ząbkowicami Śląskimi.Osada górnicza istniała tutaj już w XIV wieku, a wydobywano galen, z którego pozyskiwano srebro. Po wojnie 30-letniej górnictwo upadło, ale jego ślady znajdujemy tu nadal.

Atrakcje w Srebrnej Górze

Ponadto Srebrna Góra słynie w całej Polsce i na świecie z niezdobytej twierdzy (ul. Kręta) oraz wysokich wiaduktów - pozostałości po przedwojennej Kolei Sowiogórskiej. Warto też zwiedzić barokowy kościół Św. Piotra i Pawła stojący przy ulicy Polnej.

Srebrna Góra jest świetną bazą wypadową w zachodnią część Gór Bardzkich i wschodnią część Gór Sowich. Dawne zabytkowe schronisko PTTK dziś jest wyremontowane i przyjęło historyczną nazwę Villa Hubertus. Działa tu pensjonat i restauracja, a obiekt znajduje się przy ulicy Krętej, prowadzącej dalej do twierdzy.Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

Miejscowości w okolicy

Zobacz kolejne

Komentarze

jerryfabian
2013-07-27 06:48:57

Późno bo późno, ale informacja dla magistra geografii i autora artykułu. Srebrna Góra nie leży w Kotlinie Kłodzkiej !!!

2010-09-24 10:52:38
Witam,

Zapraszam do Srebrnej Góry, będą Państwo oczarowani jej klimatem

==============
http://www.srebrna-gora.com.pl
2008-08-08 18:22:30
Opis lakoniczny ale oddający klimat Srebrnej Góry. Wypadałoby tylko załączyć zdjęcia również ze Srebrnej Góry i okolicy. Błem tam i bardzo mi się podobało.
Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: