Żerków

Żerków to miasteczko w województwie wielkopolskim, leżące pomiędzy Poznaniem a Kaliszem, niedaleko Jarocina. Ośrodek malowniczo ulokował się na terenie Parku Krajobrazowego Żerkowsko-Czeszewskiego w południowej Wielkopolsce.Żerków ma bogatą rzeźbę, leży na wzgórzach i łąkach w pradolinie Warty, na obszarze tzw. Wału Żerkowskiego, dlatego swym położeniem przypomina miasteczka podgórskie. Miejsce to uznawane jest za perełkę turystyczną regionu.

Atrakcje w Żerkowie

- Rynek w zabytkową zabudową- Kościół Św. Stanisława Biskupa, ul. Kościelna - barokowy kościół z 1710 roku

- Mickiewiczowskie Centrum Kultury- Brama pałacowa - barokowa brama to ślad pałacu Radomickich z XVIII wieku

- Obelisk "Braciom poległym za Wolność i Ojczyznę"

- Pozostałości grodziska Wilkowyja

- Park Miejski

- Kompleks odkrytych basenów

- Wypożyczalnia rowerów

- Wypożyczalnia sprzętu wodnego

- Wieża radiowo-telewizyjna

Żerków noclegi

Żerków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
52°4'7N, 17°33'46E
07 luty 2017
02 luty 2020

Żerków atrakcje

Co warto zobaczyć?

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację