Żerków, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Żerków

(4.3 głosów: 6)

0 atrakcje, które musisz zobaczyć w Żerkowie

Żerków to miasteczko w województwie wielkopolskim, leżące pomiędzy Poznaniem a Kaliszem, niedaleko Jarocina. Ośrodek malowniczo ulokował się na terenie Parku Krajobrazowego Żerkowsko-Czeszewskiego w południowej Wielkopolsce.Żerków ma bogatą rzeźbę, leży na wzgórzach i łąkach w pradolinie Warty, na obszarze tzw. Wału Żerkowskiego, dlatego swym położeniem przypomina miasteczka podgórskie. Miejsce to uznawane jest za perełkę turystyczną regionu.

Atrakcje w Żerkowie

- Rynek w zabytkową zabudową- Kościół Św. Stanisława Biskupa, ul. Kościelna - barokowy kościół z 1710 roku

- Mickiewiczowskie Centrum Kultury- Brama pałacowa - barokowa brama to ślad pałacu Radomickich z XVIII wieku

- Obelisk "Braciom poległym za Wolność i Ojczyznę"

- Pozostałości grodziska Wilkowyja

- Park Miejski

- Kompleks odkrytych basenów

- Wypożyczalnia rowerów

- Wypożyczalnia sprzętu wodnego

- Wieża radiowo-telewizyjna

Żerków noclegi

Żerków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Żerkowie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°4'7N, 17°33'46E
07 luty 2017
26 maj 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację