Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
52°4'7" N, 17°33'46" E
Wielkopolskie
2017-02-07
2020-02-02 02:01

Opis Żerkowa

Żerków to miasteczko w województwie wielkopolskim, leżące pomiędzy Poznaniem a Kaliszem, niedaleko Jarocina. Ośrodek malowniczo ulokował się na terenie Parku Krajobrazowego Żerkowsko-Czeszewskiego w południowej Wielkopolsce.Żerków ma bogatą rzeźbę, leży na wzgórzach i łąkach w pradolinie Warty, na obszarze tzw. Wału Żerkowskiego, dlatego swym położeniem przypomina miasteczka podgórskie. Miejsce to uznawane jest za perełkę turystyczną regionu.

Atrakcje w Żerkowie

- Rynek w zabytkową zabudową

- Kościół Św. Stanisława Biskupa, ul. Kościelna - barokowy kościół z 1710 roku- Mickiewiczowskie Centrum Kultury

- Brama pałacowa - barokowa brama to ślad pałacu Radomickich z XVIII wieku- Obelisk "Braciom poległym za Wolność i Ojczyznę"

- Pozostałości grodziska Wilkowyja

- Park Miejski

- Kompleks odkrytych basenów

- Wypożyczalnia rowerów

- Wypożyczalnia sprzętu wodnego

- Wieża radiowo-telewizyjna

Żerków noclegi

Żerków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Żerkowie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138494 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020