Rzeszów, Anna Piernikarczyk
Rzeszów Ratusz, Anna Piernikarczyk
Rzeszów zamek, Anna Piernikarczyk
Nalepa na deptaku, Anna Piernikarczyk
Muzeum w Rzeszowie, Anna Piernikarczyk
Kościół Bernardynów, Anna Piernikarczyk
rzeszów rynek, Anna Piernikarczyk
Rzeszów ratusz, Anna Piernikarczyk
Podziemna Trasa Turystyczna na Rynku w Rzeszowie, Anna Piernikarczyk
Rzeszów podziemna trasa turystyczna, Anna Piernikarczyk
Rzeszów Rynek, Anna Piernikarczyk
Pałacyk Lubomirskich, Anna Piernikarczyk
Rzeszów, Anna Piernikarczyk
Rzeszów bazylika bernardynów, Anna Piernikarczyk
Rzeszów, Anna Piernikarczyk
Muzeum w Rzeszowie, Anna Piernikarczyk
Zdjęcia Rzeszowa (46)

Rzeszów to przepiękna, ślicznie odnowiona stolica województwa podkarpackiego, a przy tym największy ośrodek przemysłowy, akademicki i kulturalny w południowo - wschodniej Polsce. To ciekawe miasto leży u stóp Karpat, nad rzeką Wisłok, w pięknym krajobrazie lesistej Kotliny Sandomierskiej i pagórkowatego Pogórza Karpackiego.Zabytki w Rzeszowie

Rzeszów to ośrodek o długiej historii i bogatej tradycji, którego dzieje sięgają 1354 roku. Dlatego też miasto poszczycić się może wieloma zabytkami, z których najbardziej interesujące są:

- Ratusz w Rzeszowie, Rynek - piękna XV-wieczna budowla będąca główną ozdobą rynku w Rzeszowie

- Kościół farny w Rzeszowie, pl. Farny - XIV-wieczna zabytkowa świątynia rozpoczynająca deptak- Zamek Lubomirskich w Rzeszowie, Plac Śreniawitów - wspaniała XVI-wieczna budowla z ogromnym bastionem, dziś kryje Sąd

- Klasztor Bernardynów i Bazylika Mniejsza, ul. Sokoła - XVII-wieczny kompleks, obok którego zachowała się namiastka ogrodów bernardyńskich, dziś to miejsce nosi też nazwę ogród włoski

- Letni pałacyk Lubomirskich, Aleja Lubomirskich

- Synagogi w Rzeszowie, ul. Bożnicza - Staromiejska z XVII wieku i Nowomiejska z XVIII wieku - obecnie galeria sztuki

Atrakcje w Rzeszowie

- Podziemna Trasa Turystyczna, Rynek - prawie 400-metrowa trasa ciągnąca się pod rzeszowskim Rynkiem, zejście do Podziemi znajduje się przy Ratuszu, tu również jest IT

- Imprezy w Rzeszowie - największą renomę zyskał sobie organizowany przez Filharmonię Rzeszowską Festiwal Muzyczny w Łańcucie. Spośród miejskich cyklicznych imprez najbardziej popularne są "Dni Rzeszowa", "Święto ul. 3 Maja – czyli Święto na Pańskiej" oraz "Jarmark Rzecha"

Rzeszów miasto zielone

Piękne parki i rozległe tereny zieleni są wyśmienitym miejscem wypoczynku dla mieszkańców i turystów. Świetną trasą spacerową jest biegnąca wzdłuż Wisłoka ścieżka przyrodnicza im. Profesora Szafera, na której podziwiać można wiele rzadkich okazów fauny i flory. Ścieżka przebiega w pobliżu rezerwatu "Lisia Góra" z okazałymi starymi dębami.

Atrakcje w okolicy

Również okolice Rzeszowa są niezwykle atrakcyjne, warto zajrzeć do pałacyku myśliwskiego Potockich w Julinie koło Leżajska, oczywiście do pałacu w Łańcucie, ale przyjemnie można też spędzić czas na łonie natury, nad zalewem lub w siodle. Zimą zaś czekają wyciągi narciarskie.

Zwiedzanie Rzeszowa i okolic ułatwia 6 wytyczonych szlaków turystycznych, m.in. szlak "dookoła Rzeszowa" o długości 100 km. Oddalone stąd o kilkadziesiąt kilometrów Bieszczady to jedno z najbardziej interesujących miejsc wypoczynku w regionie. Nieskażona przyroda, malownicze krajobrazy, bogactwo historii i kultury to niekwestionowane atuty tego obszaru, a największy w Polsce sztuczny zbiornik wodny - Jezioro Solińskie stwarza amatorom sportów wodnych wspaniałe możliwości czynnego wypoczynku.

Czy wiesz, że?

Zdjęcie

Najbarwniejszą postacią związaną z Zamkiem w Łańcucie jest Stanisław Stadnicki(1551-1610) zwany Diabłem Łańcuckim. Przydomek ten zawdzięcza okrucieństwu, z jakim odnosił się do poddanych, kupców, a nawet mnichów.

Ciekawostkę przesłał(a) Danuta

W okolicy zobacz koniecznie

Komentarze

2017-10-06 16:22:27

Dla mnie to miasto nowoczesne. Fajnie sie w nim czuję. Ma swój klimat i zarazem bardzo wiele miejsc gdzie mozna spedzić wolny czas. Duzo dobrych hoteli, restauracji, teatrów, muzeów oraz co ważne posiada miedzynarodowy port lioniczy, autostradę i dogodne połaczenia PKP, Polskiego Busa, itp.. Polecam wycieczkę do Rzeszowa.

Edytowano: 2017-10-06 16:24:28

2017-09-08 10:34:40

[cytuj autor='Grzegorz Gregor']Dla mnie Rzeszów to miasto idealne, czyste, nowoczesne. Caly czas "w budowie" - zmienia sie z roku na rok. Wszystko w nim jest. Do tego czyste powietrze, mozliwość spedzania wolnego czasu w róznych miejscach, mnóstwo dobrych restaracji, hoteli. Dla mnie super. Kto nie był niech przyjedzie i pozna stolicę województwa podkarpackiego. Naprawdę warto[/cytuj]

No tak, zgadzam się z Panem. Rzeszów bardzo sie zmienił.

 

2017-09-02 08:29:16

Dla mnie Rzeszów to miasto idealne, czyste, nowoczesne. Caly czas "w budowie" - zmienia sie z roku na rok. Wszystko w nim jest. Do tego czyste powietrze, mozliwość spedzania wolnego czasu w róznych miejscach, mnóstwo dobrych restaracji, hoteli. Dla mnie super. Kto nie był niech przyjedzie i pozna stolicę województwa podkarpackiego. Naprawdę warto

2017-08-26 08:53:45

Rzeszów to obecnie bardzo dynamicznie rozwijajace sie miasto. Jest dość spore. Znajdziemy w nim mnóstwo atrakcji. Czystość, estetyka, zieleń, bardzo dobre drogi i mnóstwo inwestycji - to co zachwyciło mnie w Rzeszowie. Dodam, że w mieście jest bardzo duzo wysokiej jakości hoteli, restauracji, galerii, etc. Polecam.

2017-08-10 17:28:50

Jeszcze do neidawna była to Polska klasy B lub nawet C, natomiast teraz wszystko się zmieniło i cały wschód nie jest docenianym regionem, a druga sprawa iż słabo rozreklamowanym. Sam Rzeszów jako stolica Podkarpacia jak najbardziej jest godna uwagi i można śmiało polecać na spedze ne weekendu, chociaż Kraków pod względem zabytków bije inne miasta na głowę.

2017-08-09 23:39:32

[cytuj autor='rz2014 Szymczyk']Rzeszów to piękne miasto[/cytuj]

Jestem tego samego zdania :) Byłem kilkakrotnie..

2017-08-04 13:40:19

[cytuj autor='Marta Niewczas']Bardzo ładne i nowoczesne miasto - stolica Podkarpacia[/cytuj]

Tak, dokładnie. Zgadzam się z Panią w zupełności. Byłem niedawno w Rzeszowie i to miasto mnie urzekło a w szczególności czystość, spore inwestycje, połaczenie tradycji z nowoczesnością. Wszystko na wysokim poziomie. To stereotypy, że to Polska B. Rzeszów to Polska A+

 

2017-08-04 13:34:10

To bardzo interesujące miasto, bardzo zadbane, czyste, rozwijajace się (dużo powstajacych budowli). Rynek w Rzeszowie jest miejscem, które żyje do 2 w nocy. Bardzo dużo eleganckich restauracji, hoteli. Sa teatry, filharmonia, dużo galerii handlowych i to duzych. Miasto mi sie na tyle spodobało, że spędziłem w nim kilka dni. Zwiedziłem je całe. To spore miasto - rozciagajace sie od nizinnych dzielnic po dzielnice na górkach. Pięknie wyglada nocą jak i w dzień. Wydaje sie bezpieczne. Urzekla mnie mnogość restauracji, kasyna, wysokiej jakości hotele i nowoczena architektura znajdująca się poza rynkiem i okolicami rynku.

2017-07-28 12:20:23

Miasto warte odwiedzenia. Mozna znależć w nim niemal wszystko. Dobrej klasy restauracje, hotele, galerie, muzea, teatry. Polecam wizytę w Rzeszowie.

2017-07-21 12:50:09

Faktycznie w Rzeszowie bardzo wiele się zmieniło- oczywiście na plus, miasto przeszło rozbudowę, poprawiono wiele elementów, a sam rynek nalezy do najładniejszych na całym Podkarpaciu. Jeżeli macie zdjęcia to wstawcie je na forum, niech każdy zobaczy jak się to prezentuje :)

2017-07-21 11:10:19

Jestem zachwycony pobytem w Rzeszowie. Nie spodziewałem się, że to tak pieknie zadbane i rozwijajace sie miasto. Sercem miasta jest Rynek i ul. 3 Maja, pełne restauracji, hoteli, kasyna gry. Rynek tętni on życiem do późna w nocy. To miasto studenckie, młodośc widać na każdym kroku. Sporo obcokrajowców. Piękna jest nowoczesna architektura miasta, nowoczesne rozwiazania komunikacyjne. Na nocleg polecam hotele przy Rynku lub w ścisłym centrym (bardzo duzy Hotel Rzeszów przy sławnym, olbrzymim pomniku. Hoteli jest bardzo dużo i jest w czym wybierać. Polecam pojeździć po całym mieście a nie skupiac sie jedynie na starówce. Polecam też odwiedzic nowoczesne rzeszowskie lotnisko (8km od centrum). Łatwo sie dostać do Rzeszowa - np. autostradą A4 - to tylko ponad godzina jazdy z Krakowa. Mozna tez dotrzeć Polskim Busem oraz PKP (bardzo duzo połaczeń z różnych części kraju) - choc sama stacja nie jest naładniejsza, przygotowywana obecnie do remontu. Dodam, że jak na duze miasto to ludzie są tu bardzo życzliwi i pomocni. Warto odwiedzić to piękne, czyste miasto, tętniące zyciem miasto, stolicę Podkarpacia - Rzeszów.

2017-07-06 09:48:46

Bardzo ładne, czyste, dynamicznie szybko rozwijajace się miasto. Stolica Podkarpacia. Znajdziemy w nim elementy/budowle historyczne jak i nowoczesne. Posiada m.in. Uniwersytet i Politechnikę. Oprócz wybitnie historycznych budynków/budowli ma sporo nowoczesnych obiektów.

Do Rzeszowa dotrzec łatwo: autostradą A4, PKP czy tez samolotem.

2017-07-06 08:52:00

Piekne, nowoczesne duże miasto, stolica województwa podkarpackiego. Wiele ciekawych zabytków, czystość na każdym kroku. Wyskiej klasy restauracje i hotele. Polecam Rzeszów.

2017-07-05 08:30:07

Przyznam, że nigdy nie miałem okazji być w Rzeszowie, a każdy na forum bardzo zwchwala to miasto pod wzgledem uroku, architektury więc może macie zdjęcia które moglibyście wstawić na forum tak aby każdy mógl się o tym przekonać?

2017-06-14 11:57:45

Bardzo ładne, zdbane i nowoczesne miasto, stolica Podkarpacia.

2017-06-14 11:57:05

Bardzo zadbane i ładne miasto. Piekny, kameralny Rynek, wysokiej klasy hotele, restauracje, failharmonia, etc. Miasto jest nastawione na rozwój nowych technologii - sektor IT, Dolina Lotnicza.

2017-06-14 11:56:52

Bardzo zadbane i ładne miasto. Piekny, kameralny Rynek, wysokiej klasy hotele, restauracje, failharmonia, etc. Miasto jest nastawione na rozwój nowych technologii - sektor IT, Dolina Lotnicza. Polecam Wszystkim pragnącym zwiedzic południowo-wschodnią Polską, Podkarpacie. Rzeszów łączy tradycję z nowoczesnością. Miasto "pełne" studentów.

2017-06-14 11:56:06

Bardzo zadbane i ładne miasto. Piekny, kameralny Rynek, wysokiej klasy hotele, restauracje, failharmonia, etc. Miasto jest nastawione na rozwój nowych technologii - sektor IT, Dolina Lotnicza. Polecam Wszystkim pragnącym zwiedzic południowo-wschodnią Polską, Podkarpacie. Rzeszów łączy tradycje z nowoczesnością. Miasto "pełne" studentów.

2017-06-14 11:44:11

Piękne, zadbane i nowoczesne miasto, stolica Podkarpacia. "Miasto studenckie". Polecam zwiedzanie nie tylko samego Rynku i okolic ale także nowoczesnej architektury w innych dzielnicach Rzeszowa. Polecam jeszcze raz!

2017-06-14 11:37:38

Rzeszów to piękne i zadbane miasto. Łączy tradycję z nowoczesnością.

2017-06-14 11:36:11

Piękne, zadbane i nowoczesne miasto, stolica Podkarpacia. "Miasto studenckie". Polecam zwiedzanie nie tylko samego Rynku i okolic ale także nowoczesnej architektury w innych dzielnicach Rzeszowa. Polecam jeszcze raz.

2017-06-14 11:24:25

Rzeszów to bardzo piękne, zadbane, nowoczesne miasto, stolica województwa, doliny lotniczej, klastów IT, etc. Miasto pełne studentów, bardzo dynamicznie sie rozwijające. Zachęcam do zwiedzenia Rzeszowa (nie tylko Rynku i okolic ale i całego miasta, pełnego nowoczesnych rozwiazań architektonicznych).

2017-06-14 11:23:42

Rzeszów to bardzo piękne, zadbane, nowoczesne miasto, stolica województwa, doliny lotniczej, klastów IT, etc. Miasto pełne studentów, bardzo dynamicznie sie rozwijające. Zachecam do zwiedzenia Rzeszowa (nie tylko Rynku i okolic ale i całego miasta, pełnego nowoczesnych rozwiazań architektonicznych).

2017-06-14 11:23:11

Rzeszów to bardzo piękne, zadbane, nowoczesne miasto, stolica województwa, doliny lotniczej, klastów IT, etc. Miasto pełne studentów, bardzo dynamicznie sie rozwijające. Zachecam do zwiedzenia Rzeszowa (nie tylko Rynku i okolic ale i całego miasta, pełnego nowoczesnych rozwiazań architektonicznych).

2016-05-02 11:03:57

Bardzo ładne i nowoczesne miasto - stolica Podkarpacia

2016-05-02 10:54:53

Bardzo ładne miasto. Dynamicznie sie rozwija.

2016-04-24 12:22:41

RZESZÓW - bardzo nowoczesne i dynamicznie rozwijajace się miasto

2016-04-23 19:27:18

[cytuj autor='Rokicki robaczek']Skusiłem się tymi opiniami i wybrałem się do Rzeszowa. Faktycznie miasto zadbane i czyste. I na tym się kończy. Oprócz chaosu architektonicznego i naprawdę uroczego rynku dla turystów nie ma nic. Dosłownie. Wszystko wybudowane w ostatnim czasie. Miasto ani małe ani duże. Wąskie ulice i dużo niezagospodarowanych placyków. Raczej można wybrać się do Łańcuta lub Jarosławia lub Przemyśla. Rzeszowa nie polecam [/cytuj]

Rzeszów nie posiada tyle zabytków co Krosno czy Przemysl. Ale nowoczesna architektura jest godna uwagi (trzeba miec samochód aby pojeżdzić bo miasto zajmuje ponad 116 km kwadratowych powierzchni. Same Śródmiescie jest małe. Rzeszów to miasto handlu, przemysłu a także akademickie, pełniace funkcje administracyjne.....) Polecam nowe budynki Uniwersytetu, Politechniki, nowy most z pylonem 110 metrów, Polfa Rz-ów, Gerber, Zelmer, SSE Rzeszów-Dworzysko, SkyRes Warszawska, Sanofi, Pratt%Whitney, Asseco....

2016-04-23 19:21:14

Moje rodzinne miasto. Mieszkam w nim i nie zamieniłbym na żadne inne. 

Bogata historia, nowoczesna architektura.

Rzeszów to stolica wojeództwa Podkarpackiego , posiada około 200 tysięcy mieszkańców.

Lotnisko, autostrada A 4, budowana droga ekspresowa S 19. Czyste powietrze, bezpieczeństwo, nowoczesny tabor autobusowy, idealne drogii - to niektóre z atutów Rzeszowa.

Zapraszam do tego ciekawego miasta. Konieczny samochód (można pozyczyć) bo miasto to nie tylko sama Starówka, która w Rzeszowie nie jest duża. Odkryjcie Rzeszów ale cały - bedziecie bardzo pozytywnie zaskoczeni...

2016-04-23 19:04:09

Super miasto. Naprawdę wzbudza pozytywne wrazenie. Stolica województwa podkarpackiego. Posiada około 200 tys. mieszkańców. Uniwersytet, Politechnikę. Ma 3 Sspecjalne Strefy Ekonomiczne. Stolica Doliny Lotniczej. Działa w Rzeszowie klaster IT (m.in. wraz z rzeszowską firmą Asseco Poland S.A., Mobica, etc). 

2016-04-22 16:33:11

[cytuj autor='Szymczyk rz2014']Rzeszów to piękne miasto [/cytuj]

 

Tak - bardzo ładne miasto, zapraszam wszystkich

2016-04-21 12:57:20

Piękne, nowoczesne, dynamicznie rozwijajace sie miasto - stolica województwa podkarpackiego. Miasto Lotnictwa i branży IT.

2015-07-25 16:12:48

Skusiłem się tymi opiniami i wybrałem się do Rzeszowa. Faktycznie miasto zadbane i czyste. I na tym się kończy. Oprócz chaosu architektonicznego i naprawdę uroczego rynku dla turystów nie ma nic. Dosłownie. Wszystko wybudowane w ostatnim czasie. Miasto ani małe ani duże. Wąskie ulice i dużo niezagospodarowanych placyków. Raczej można wybrać się do Łańcuta lub Jarosławia lub Przemyśla. Rzeszowa nie polecam

2015-04-01 19:02:53

To prawda, Rzeszow bardzo sie rozwinal w ostatnich latach. Ma klimatyczny rynek z roznorodnoscia fajnych lokali. Trasa podziemna jest ciekawie zaaranzowana, a zakupomaniacy pewnie byliby zachwyceni Galeria Rzeszow. Wg mnie duzym plusem bylo schowanie parkingu w samym cenrum kolo Bazyliki pod ziemie, a na wierzchu zrobiono zadbany ogrod. Nowe lotnisko tez robi wazenie, jest bardzo funkcjonalne i zazwyczaj spokojne (bez kolejek, przynajmniej mi sie jeszcze nie zdarzylo trafic na tlum). Coraz wiecej tez wydarzen kulturalnych, np. Kalejdoskop Podrozniczy :) Z gory przepraszam za pisownie, ale nie mam polskich liter na laptopie.

2015-03-22 13:11:58

Rzeszów to super miasto, czyste i dynamiczniie rozwijające się

2015-03-22 09:19:13

Rzeszów to piękne miasto

Newsletter
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2017
Znajdziesz nas na: