50°4'4" N, 22°13'50" E
Podkarpackie
2016-04-09
2020-02-03 02:00

Opis Łańcuta

Łańcut to piękne miasto położone w województwie podkarpackim, około 15 km na wschód od stolicy regionu - Rzeszowa, przy trasie nr E40.Zamek w Łańcucie

Łańcut słynie w całej Polsce za sprawą wspaniałego, unikatowego kompleksu pałacowo-parkowego, który stanowi znaczącą atrakcję turystyczną w skali całej Europy. Zamek w Łańcucie uważany jest za zabytek najwyższej światowej klasy. Na zespół ten składają się m.in. Muzeum-Zamek, oranżeria, neobarokowy Zameczek Romantyczny, Synagoga, klasycystyczna ujeżdżalnia, Powozownia z pokaźną kolekcją powozów konnych, Stajnie Cugowe czy największy w Polsce zbiór ikon.

Łańcut
Łańcut

Inne atrakcje w Łańucie

Co ciekawe, również w Łańcucie znajduje się jedyne w Europie kontynentalnej Muzeum Gorzelnictwa, działające przy zakładach spirytusowych, których tradycje sięgają 1784 roku. Warto obejrzeć również Rynek z ciekawą zabudową kamienicową z XVII wieku, przebudowaną na przełomie XIX/XX wieku oraz liczne wille usiane wśród urokliwych uliczek miasta. Na Rynku stanęła też w 2008 roku Ławeczka braci Jana i Stanisława Centarskich w Łańcucie - byłych burmistrzów miasta. 

Wśród zabytków architektury sakralnej Łańcut poszczycić może się pięknym kościołem farnym z cudami słynącym obrazem Matki Bożej Szkaplerznej, zespołem poklasztornym Dominikanów oraz plebanią stojącą na tzw. Wzgórzu Plebańskim.

Łańcut
zamek Łańcut
Łańcut


Jeśli starczy czasu, można zwiedzić zabytkowy cmentarz parafialny założony w 1862 roku przy ul. Mościckiego oraz dwa cmentarze żydowskie - stary kirkut przy ul. Moniuszki oraz nowy przy ul. Traugutta.

Łańcut Łańcut Łańcut kościół Łańcut - pomnik braci Łańcut Łańcut Łańcut Łańcut Łańcut Łańcut Łańcut zamek Łańcut kasa zamkowa Łańcut rynek Łańcut Zamek w Łańcucie

Łańcut noclegi

Łańcut to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Łańcucie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zamek Dubiecko

Wasze opinie

Krajtroter ocenił to miejsce 2020-01-12 na
zamek super, ale miasto niespecjalne, brak oznakowań i chaos.
kat. Weekendowy turysta 50 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2018-01-08 na

Zamek i park ok, rynek jak w każdym małym miasteczku na Podkarpaciu. 

Avatar użytkownika
Andrzej Zapaleniec 680 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2009-09-25 na
Łańcut najlepiej jest odwiedzić w maju w Noc Muzeów :-)
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021