Zamek w Łańcucie

Łańcut to piękne miasto położone w województwie podkarpackim, około 15 km na wschód od stolicy regionu - Rzeszowa, przy trasie nr E40.Zamek w Łańcucie

Łańcut słynie w całej Polsce za sprawą wspaniałego, unikatowego kompleksu pałacowo-parkowego, który stanowi znaczącą atrakcję turystyczną w skali całej Europy. Zamek w Łańcucie uważany jest za zabytek najwyższej światowej klasy. Na zespół ten składają się m.in. Muzeum-Zamek, oranżeria, neobarokowy Zameczek Romantyczny, Synagoga, klasycystyczna ujeżdżalnia, Powozownia z pokaźną kolekcją powozów konnych, Stajnie Cugowe czy największy w Polsce zbiór ikon.

Łańcut
Łańcut

Inne atrakcje w Łańucie

Co ciekawe, również w Łańcucie znajduje się jedyne w Europie kontynentalnej Muzeum Gorzelnictwa, działające przy zakładach spirytusowych, których tradycje sięgają 1784 roku. Warto obejrzeć również Rynek z ciekawą zabudową kamienicową z XVII wieku, przebudowaną na przełomie XIX/XX wieku oraz liczne wille usiane wśród urokliwych uliczek miasta. Na Rynku stanęła też w 2008 roku Ławeczka braci Jana i Stanisława Centarskich w Łańcucie - byłych burmistrzów miasta. Wśród zabytków architektury sakralnej Łańcut poszczycić może się pięknym kościołem farnym z cudami słynącym obrazem Matki Bożej Szkaplerznej, zespołem poklasztornym Dominikanów oraz plebanią stojącą na tzw. Wzgórzu Plebańskim.

zamek Łańcut
Łańcut
Łańcut

Jeśli starczy czasu, można zwiedzić zabytkowy cmentarz parafialny założony w 1862 roku przy ul. Mościckiego oraz dwa cmentarze żydowskie - stary kirkut przy ul. Moniuszki oraz nowy przy ul. Traugutta.Łańcut
Łańcut kościół
Łańcut - pomnik braci
Łańcut
Łańcut
Łańcut
Łańcut
Łańcut
Łańcut
Łańcut zamek
Łańcut kasa zamkowa
Łańcut rynek
Łańcut
Zamek w Łańcucie, Edyta Jemioło

Łańcut noclegi

Łańcut to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Łańcucie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
50°4'4N, 22°13'50E
09 kwiecień 2016
03 luty 2020

Wasze opinie


12 styczeń 2020 18:37
zamek super, ale miasto niespecjalne, brak oznakowań i chaos.
kat.
08 styczeń 2018 21:39

Zamek i park ok, rynek jak w każdym małym miasteczku na Podkarpaciu. 

Andrzej
25 wrzesień 2009 22:04
Łańcut najlepiej jest odwiedzić w maju w Noc Muzeów :-)

Wasze podróże do Łańcuta

Łańcut
30 marzec 2020 10:24
wycieczka do Łańcuta
08 październik 2019 20:12
Łańcut
23 czerwiec 2015 14:10
Deszczowy lecz piękny Łańcut
25 październik 2014 18:30
Łańcut
09 kwiecień 2014 09:49
Zwierzyniec - wspomnienie lata
07 kwiecień 2013 17:23
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację