Fara

Kościół Farny w Rzeszowie

(4.5 głosów: 40)

Przy skrzyżowaniu ul. Kościuszki i ul. 3 Maja, na placu Farnym w Rzeszowie, stoi kościół parafialny Św. Stanisława i Św. Wojciecha - popularna Fara. Pierwszy kościół parafialny w Rzeszowie istniał już przed 1363 rokiem, ale uległ on zniszczeniu podczas pożaru. Obecna budowla powstała na początku XV wieku. W 1754 roku do nawy głównej dobudowano nawy boczne, a cała świątynia zyskała wystrój barokowy.Wystrój Fary

Rzeszowska Fara tworzy masywną, trójnawową budowlę barokową, jej wyposażenie jest różnorodne, ale w przeważającej części pochodzi z XVIII wieku. Ciekawym elementem wystroju jest ołtarz główny z 1730 roku z obrazem "Ukrzyżowanie Chrystusa", rokokowa ambona bogato rzeźbiona i drewniane, złocone ołtarze boczne.

Dzwonnica

Przy kościele wznosi się wysoka, kwadratowa wieża z XVII wieku reprezentująca również styl barokowy. Dzwonnica ta nakryta jest kopulastym hełmem. Blisko stąd na Rynek w Rzeszowie z pięknym Ratuszem i w drugą stronę do Muzeum Okręgowego.Kościół Św. Stanisława i Wojciecha
pl. Farny 5, Rzeszów
tel. 17/ 853-30-16

Nalepa na deptaku
kościół farny Rzeszów, Rene
Dzwonnica w Rzeszowie, Rene

Rzeszów noclegi

Rzeszów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Rzeszów
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły fary
50°2'16N, 22°0'7E
11 kwiecień 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Grzegorz Gregor
28 lipiec 2017 12:49

5/5


06 lipiec 2017 10:04

Piękny kościół w Rzeszowie

Bogusława
06 lipiec 2017 09:20

Kościół Farny w Rzeszowie to bogato zdobiona światynia - stały punkt dla odwiedzajacych miasto Rzeszów. Znajduję sie ona w centrum miasta.

Grzegorz Rzeszów
23 kwiecień 2016 19:07

5/5

Michał Skowroński
22 kwiecień 2016 16:53

Bardzo bogaty Kościół

Grzegorz Krzemiński
22 kwiecień 2016 16:19

Warto zwiedzić. Piękny kosciół

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację