Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Kościół Farny w Rzeszowie

Fara
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.5

Przy skrzyżowaniu ul. Kościuszki i ul. 3 Maja, na placu Farnym w Rzeszowie, stoi kościół parafialny Św. Stanisława i Św. Wojciecha - popularna Fara. Pierwszy kościół parafialny w Rzeszowie istniał już przed 1363 rokiem, ale uległ on zniszczeniu podczas pożaru. Obecna budowla powstała na początku XV wieku. W 1754 roku do nawy głównej dobudowano nawy boczne, a cała świątynia zyskała wystrój barokowy.

Wystrój Fary

Rzeszowska Fara tworzy masywną, trójnawową budowlę barokową, jej wyposażenie jest różnorodne, ale w przeważającej części pochodzi z XVIII wieku. Ciekawym elementem wystroju jest ołtarz główny z 1730 roku z obrazem "Ukrzyżowanie Chrystusa", rokokowa ambona bogato rzeźbiona i drewniane, złocone ołtarze boczne.

rzeszów fara
rzeszów fara

Dzwonnica

Przy kościele wznosi się wysoka, kwadratowa wieża z XVII wieku reprezentująca również styl barokowy. Dzwonnica ta nakryta jest kopulastym hełmem. Blisko stąd na Rynek w Rzeszowie z pięknym Ratuszem i w drugą stronę do Muzeum Okręgowego.

Kościół Św. Stanisława i Wojciecha
pl. Farny 5, Rzeszów
tel. 17/ 853-30-16

Noclegi w Rzeszowie

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

Nalepa na deptaku
kościół farny Rzeszów
Dzwonnica w Rzeszowie
(4.5 głosów: 39)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.5 głosów: 39)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Grzegorz Gregor
Grzegorz Gregor

5/5


Piękny kościół w Rzeszowie

Bogusława

Kościół Farny w Rzeszowie to bogato zdobiona światynia - stały punkt dla odwiedzajacych miasto Rzeszów. Znajduję sie ona w centrum miasta.

Avatar użytkownika Grzegorz Rzeszów
Grzegorz Rzeszów

5/5

Avatar użytkownika Michał Skowroński
Michał Skowroński

Bardzo bogaty Kościół

Avatar użytkownika Grzegorz Krzemiński
Grzegorz Krzemiński

Warto zwiedzić. Piękny kosciół

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024