Przy skrzyżowaniu ul. Kościuszki i ul. 3 Maja, na placu Farnym w Rzeszowie, stoi kościół parafialny Św. Stanisława i Św. Wojciecha - popularna Fara. Pierwszy kościół parafialny w Rzeszowie istniał już przed 1363 rokiem, ale uległ on zniszczeniu podczas pożaru. Obecna budowla powstała na początku XV wieku. W 1754 roku do nawy głównej dobudowano nawy boczne, a cała świątynia zyskała wystrój barokowy.Wystrój Fary

Rzeszowska Fara tworzy masywną, trójnawową budowlę barokową, jej wyposażenie jest różnorodne, ale w przeważającej części pochodzi z XVIII wieku. Ciekawym elementem wystroju jest ołtarz główny z 1730 roku z obrazem "Ukrzyżowanie Chrystusa", rokokowa ambona bogato rzeźbiona i drewniane, złocone ołtarze boczne.

rzeszów fara
rzeszów fara

Dzwonnica

Przy kościele wznosi się wysoka, kwadratowa wieża z XVII wieku reprezentująca również styl barokowy. Dzwonnica ta nakryta jest kopulastym hełmem. Blisko stąd na Rynek w Rzeszowie z pięknym Ratuszem i w drugą stronę do Muzeum Okręgowego.

Kościół Św. Stanisława i Wojciecha
pl. Farny 5, Rzeszów
tel. 17/ 853-30-16

Nalepa na deptaku
kościół farny Rzeszów


Dzwonnica w Rzeszowie

Rzeszów noclegi

Rzeszów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1144872 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zamek Dubiecko

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Grzegorz Gregor Wędrowiec 139 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2017-07-28 na

5/5

Marcin Weekendowy turysta 53 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2017-07-06 na

Piękny kościół w Rzeszowie

Bogusława Weekendowy turysta 27 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2017-07-06 na

Kościół Farny w Rzeszowie to bogato zdobiona światynia - stały punkt dla odwiedzajacych miasto Rzeszów. Znajduję sie ona w centrum miasta.

Avatar użytkownika
Grzegorz Rzeszów Weekendowy turysta 65 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-04-23 na

5/5

Avatar użytkownika
Michał Skowroński Weekendowy turysta 71 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-04-22 na

Bardzo bogaty Kościół

Avatar użytkownika
Grzegorz Krzemiński Wędrowiec 201 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-04-22 na

Warto zwiedzić. Piękny kosciół

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021