Muzeum Dobranocek Rzeszów

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

(4.7 głosów: 43)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie to bardzo ciekawa atrakcja nie tylko dla dzieci, ale może i głównie dla dorosłych turystów, którzy za sprawą Muzeum przenoszą się w beztroski świat swojego dzieciństwa.

Kiedyś wieczorynki w telewizji trwały tylko 10 minut, dlatego dzieci czekały na nie z niecierpliwością cały dzień. Najstarsza polska dobranocka to Jacek i Agatka, która pierwszy raz została wyemitowana przez Telewizję Polską w 1962 roku i była wyświetlana trzy razy w tygodniu przez 11 lat!

Muzeum Dobranocek
Muzeum Dobranocek


Postaci z tej bajki patronują dziś Muzeum Dobranocek, pojawiły się nawet na rzeszowskich dukatach lokalnych promujących Muzeum Dobranocek i miasto.

Historia Muzeum Dobranocek w Rzeszowie rozpoczęła się od pomysłu Wojciecha Jamy - kolekcjonera, który miastu przekazał latami gromadzone pamiątki z intencją utworzenia muzeum. Pierwsza ekspozycja dostępna jest od 2009 roku.

Przez prawie dwa lata Muzeum Dobranocek mieściło się w niewielkiej zabytkowej kamienicy przy ulicy Słowackiego 8, jednak okazała się ona za mała i na drugie urodziny placówka przeniosła się do nowej, przestronnej siedziby przy ulicy Mickiewicza 13, gdzie mogło powstać więcej ekspozycji.

Tu liczni bohaterowie dobranocek wspaniale prezentują się zachwycając turystów. W kolekcji Muzeum Dobranocek odnaleźć można oryginalne lalki z filmów kukiełkowych produkowanych w Łódzkim Semaforze, np. Misia Uszatka, Zajączka, Króliczki i Pieska Kruczka oraz Misia Colargola i jego przyjaciół - Szczurka Hektora, Kruka i innych bohaterów z serialu. W muzealnych gablotach mieszkają też inni bohaterowie filmów - Maurycy i Hawranek, Trzy Misie, Kolorowy Świat Pacyka czy słodki Plastuś - przyjaciel Tosi z Plastusiowego Pamiętnika.Z pewnością spotkasz tu takie sławy dobranockowe jak Reksio, Bolek i Lolek, Porwanie Baltazara Gąbki, Kangurek Hip-Hop, Smerfy i wiele innych. Muzeum kryje też liczne folie z kadrami z filmów animowanych, a także szkice, tła filmowe, scenariusze, scenopisy itp.

Poza postaciami można tu zobaczyć przedmioty codziennego użytko ozdobione wizerunkami dobranockowych bohaterów. Muzeum oferuje też zajęcia edukacyjne, konkursy plastyczne i  imprezy okolicznościowe, m.in. Urodziny Muzeum Dobranocek, Światowy Dzień Książki i  Praw Autorskich, Dzień Dziecka, Dzień Głośnego Czytania czy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy
ul. Mickiewicza 13, Rzeszów
tel. 17/ 748-36-51,  17/ 748-36-52
poczta@muzeumdobranocek.com.pl 
www.muzeumdobranocek.com.pl
Godziny zwiedzania: wt-pt 9.00-16.00, sb-nd 10.00-17.00, pn nieczynne
Bilety: normalny 7 zł, ulgowy 4 zł, dzieci do lat 3 gratis

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: 09:00–17:00
  • czwartek: 09:00–17:00
  • piątek: 09:00–17:00
  • sobota: 10:00–18:00
  • niedziela: 10:00–18:00

Rzeszów noclegi

Rzeszów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Rzeszów
Normalna
muzea dla dzieci
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Grzegorz Gregor

Jedyne takie w Polsce Muzeum


To jedyne takie w Polsce - Muzeum Dobranocek. Warto przypomniec sobie kiedy miało się te 6 lat ....

Oryginalne muzeum.

Grzegorz Krzemiński

Unikalne muzeum w skali kraju. Extra dla dzieciaków

Marta Niewczas

ciekawe muzeum

Grzegorz Rzeszów

Ciekawe muzeum

Michał Skowroński

Jedyne takie muzeum w Polsce

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023