Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

Muzeum Dobranocek Rzeszów
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.7

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie to bardzo ciekawa atrakcja nie tylko dla dzieci, ale może i głównie dla dorosłych turystów, którzy za sprawą Muzeum przenoszą się w beztroski świat swojego dzieciństwa.

Kiedyś wieczorynki w telewizji trwały tylko 10 minut, dlatego dzieci czekały na nie z niecierpliwością cały dzień. Najstarsza polska dobranocka to Jacek i Agatka, która pierwszy raz została wyemitowana przez Telewizję Polską w 1962 roku i była wyświetlana trzy razy w tygodniu przez 11 lat!

Muzeum Dobranocek
Muzeum Dobranocek

Postaci z tej bajki patronują dziś Muzeum Dobranocek, pojawiły się nawet na rzeszowskich dukatach lokalnych promujących Muzeum Dobranocek i miasto.

Historia Muzeum Dobranocek w Rzeszowie rozpoczęła się od pomysłu Wojciecha Jamy - kolekcjonera, który miastu przekazał latami gromadzone pamiątki z intencją utworzenia muzeum. Pierwsza ekspozycja dostępna jest od 2009 roku.

Przez prawie dwa lata Muzeum Dobranocek mieściło się w niewielkiej zabytkowej kamienicy przy ulicy Słowackiego 8, jednak okazała się ona za mała i na drugie urodziny placówka przeniosła się do nowej, przestronnej siedziby przy ulicy Mickiewicza 13, gdzie mogło powstać więcej ekspozycji.

Tu liczni bohaterowie dobranocek wspaniale prezentują się zachwycając turystów. W kolekcji Muzeum Dobranocek odnaleźć można oryginalne lalki z filmów kukiełkowych produkowanych w Łódzkim Semaforze, np. Misia Uszatka, Zajączka, Króliczki i Pieska Kruczka oraz Misia Colargola i jego przyjaciół - Szczurka Hektora, Kruka i innych bohaterów z serialu. W muzealnych gablotach mieszkają też inni bohaterowie filmów - Maurycy i Hawranek, Trzy Misie, Kolorowy Świat Pacyka czy słodki Plastuś - przyjaciel Tosi z Plastusiowego Pamiętnika.

Z pewnością spotkasz tu takie sławy dobranockowe jak Reksio, Bolek i Lolek, Porwanie Baltazara Gąbki, Kangurek Hip-Hop, Smerfy i wiele innych. Muzeum kryje też liczne folie z kadrami z filmów animowanych, a także szkice, tła filmowe, scenariusze, scenopisy itp.

Poza postaciami można tu zobaczyć przedmioty codziennego użytko ozdobione wizerunkami dobranockowych bohaterów. Muzeum oferuje też zajęcia edukacyjne, konkursy plastyczne i  imprezy okolicznościowe, m.in. Urodziny Muzeum Dobranocek, Światowy Dzień Książki i  Praw Autorskich, Dzień Dziecka, Dzień Głośnego Czytania czy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy
ul. Mickiewicza 13, Rzeszów
tel. 17/ 748-36-51,  17/ 748-36-52
poczta@muzeumdobranocek.com.pl 
www.muzeumdobranocek.com.pl
Godziny zwiedzania: wt-pt 9.00-16.00, sb-nd 10.00-17.00, pn nieczynne
Bilety: normalny 7 zł, ulgowy 4 zł, dzieci do lat 3 gratis

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: 09:00–17:00
  • czwartek: 09:00–17:00
  • piątek: 09:00–17:00
  • sobota: 10:00–18:00
  • niedziela: 10:00–18:00

Noclegi w Rzeszowie

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

(4.7 głosów: 43)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.7 głosów: 43)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Grzegorz Gregor
Grzegorz Gregor

Jedyne takie w Polsce Muzeum


To jedyne takie w Polsce - Muzeum Dobranocek. Warto przypomniec sobie kiedy miało się te 6 lat ....

Oryginalne muzeum.

Avatar użytkownika Grzegorz Krzemiński
Grzegorz Krzemiński

Unikalne muzeum w skali kraju. Extra dla dzieciaków

Marta Niewczas

ciekawe muzeum

Avatar użytkownika Grzegorz Rzeszów
Grzegorz Rzeszów

Ciekawe muzeum

Avatar użytkownika Michał Skowroński
Michał Skowroński

Jedyne takie muzeum w Polsce

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024