50°2'16" N, 22°0'24" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: 09:00–17:00
  • czwartek: 09:00–17:00
  • piątek: 09:00–17:00
  • sobota: 10:00–18:00
  • niedziela: 10:00–18:00

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie to bardzo ciekawa atrakcja nie tylko dla dzieci, ale może i głównie dla dorosłych turystów, którzy za sprawą Muzeum przenoszą się w beztroski świat swojego dzieciństwa.Kiedyś wieczorynki w telewizji trwały tylko 10 minut, dlatego dzieci czekały na nie z niecierpliwością cały dzień. Najstarsza polska dobranocka to Jacek i Agatka, która pierwszy raz została wyemitowana przez Telewizję Polską w 1962 roku i była wyświetlana trzy razy w tygodniu przez 11 lat!

Muzeum Dobranocek
Muzeum Dobranocek

Postaci z tej bajki patronują dziś Muzeum Dobranocek, pojawiły się nawet na rzeszowskich dukatach lokalnych promujących Muzeum Dobranocek i miasto.

Historia Muzeum Dobranocek w Rzeszowie rozpoczęła się od pomysłu Wojciecha Jamy - kolekcjonera, który miastu przekazał latami gromadzone pamiątki z intencją utworzenia muzeum. Pierwsza ekspozycja dostępna jest od 2009 roku.Przez prawie dwa lata Muzeum Dobranocek mieściło się w niewielkiej zabytkowej kamienicy przy ulicy Słowackiego 8, jednak okazała się ona za mała i na drugie urodziny placówka przeniosła się do nowej, przestronnej siedziby przy ulicy Mickiewicza 13, gdzie mogło powstać więcej ekspozycji.

Tu liczni bohaterowie dobranocek wspaniale prezentują się zachwycając turystów. W kolekcji Muzeum Dobranocek odnaleźć można oryginalne lalki z filmów kukiełkowych produkowanych w Łódzkim Semaforze, np. Misia Uszatka, Zajączka, Króliczki i Pieska Kruczka oraz Misia Colargola i jego przyjaciół - Szczurka Hektora, Kruka i innych bohaterów z serialu. W muzealnych gablotach mieszkają też inni bohaterowie filmów - Maurycy i Hawranek, Trzy Misie, Kolorowy Świat Pacyka czy słodki Plastuś - przyjaciel Tosi z Plastusiowego Pamiętnika.Z pewnością spotkasz tu takie sławy dobranockowe jak Reksio, Bolek i Lolek, Porwanie Baltazara Gąbki, Kangurek Hip-Hop, Smerfy i wiele innych. Muzeum kryje też liczne folie z kadrami z filmów animowanych, a także szkice, tła filmowe, scenariusze, scenopisy itp.

Poza postaciami można tu zobaczyć przedmioty codziennego użytko ozdobione wizerunkami dobranockowych bohaterów. Muzeum oferuje też zajęcia edukacyjne, konkursy plastyczne i  imprezy okolicznościowe, m.in. Urodziny Muzeum Dobranocek, Światowy Dzień Książki i  Praw Autorskich, Dzień Dziecka, Dzień Głośnego Czytania czy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy
ul. Mickiewicza 13, Rzeszów
tel. 17/ 748-36-51,  17/ 748-36-52
poczta@muzeumdobranocek.com.pl 
www.muzeumdobranocek.com.pl
Godziny zwiedzania: wt-pt 9.00-16.00, sb-nd 10.00-17.00, pn nieczynne
Bilety: normalny 7 zł, ulgowy 4 zł, dzieci do lat 3 gratis

Rzeszów noclegi

Rzeszów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zamek Dubiecko

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Grzegorz Gregor Wędrowiec 139 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2017-07-28 na

Jedyne takie w Polsce Muzeum

Marcin Weekendowy turysta 53 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2017-07-06 na

To jedyne takie w Polsce - Muzeum Dobranocek. Warto przypomniec sobie kiedy miało się te 6 lat ....

Oryginalne muzeum.

Avatar użytkownika
Grzegorz Krzemiński Wędrowiec 201 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-05-28 na

Unikalne muzeum w skali kraju. Extra dla dzieciaków

Marta Niewczas Weekendowy turysta 41 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-05-02 na

ciekawe muzeum

Avatar użytkownika
Grzegorz Rzeszów Weekendowy turysta 65 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-04-23 na

Ciekawe muzeum

Avatar użytkownika
Michał Skowroński Weekendowy turysta 71 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-04-22 na

Jedyne takie muzeum w Polsce

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021