Muzeum Dobranocek Rzeszów

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

(4.7 głosów: 42)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie to bardzo ciekawa atrakcja nie tylko dla dzieci, ale może i głównie dla dorosłych turystów, którzy za sprawą Muzeum przenoszą się w beztroski świat swojego dzieciństwa.Kiedyś wieczorynki w telewizji trwały tylko 10 minut, dlatego dzieci czekały na nie z niecierpliwością cały dzień. Najstarsza polska dobranocka to Jacek i Agatka, która pierwszy raz została wyemitowana przez Telewizję Polską w 1962 roku i była wyświetlana trzy razy w tygodniu przez 11 lat!

Postaci z tej bajki patronują dziś Muzeum Dobranocek, pojawiły się nawet na rzeszowskich dukatach lokalnych promujących Muzeum Dobranocek i miasto.Historia Muzeum Dobranocek w Rzeszowie rozpoczęła się od pomysłu Wojciecha Jamy - kolekcjonera, który miastu przekazał latami gromadzone pamiątki z intencją utworzenia muzeum. Pierwsza ekspozycja dostępna jest od 2009 roku.

Przez prawie dwa lata Muzeum Dobranocek mieściło się w niewielkiej zabytkowej kamienicy przy ulicy Słowackiego 8, jednak okazała się ona za mała i na drugie urodziny placówka przeniosła się do nowej, przestronnej siedziby przy ulicy Mickiewicza 13, gdzie mogło powstać więcej ekspozycji.Tu liczni bohaterowie dobranocek wspaniale prezentują się zachwycając turystów. W kolekcji Muzeum Dobranocek odnaleźć można oryginalne lalki z filmów kukiełkowych produkowanych w Łódzkim Semaforze, np. Misia Uszatka, Zajączka, Króliczki i Pieska Kruczka oraz Misia Colargola i jego przyjaciół - Szczurka Hektora, Kruka i innych bohaterów z serialu. W muzealnych gablotach mieszkają też inni bohaterowie filmów - Maurycy i Hawranek, Trzy Misie, Kolorowy Świat Pacyka czy słodki Plastuś - przyjaciel Tosi z Plastusiowego Pamiętnika.

Z pewnością spotkasz tu takie sławy dobranockowe jak Reksio, Bolek i Lolek, Porwanie Baltazara Gąbki, Kangurek Hip-Hop, Smerfy i wiele innych. Muzeum kryje też liczne folie z kadrami z filmów animowanych, a także szkice, tła filmowe, scenariusze, scenopisy itp.

Poza postaciami można tu zobaczyć przedmioty codziennego użytko ozdobione wizerunkami dobranockowych bohaterów. Muzeum oferuje też zajęcia edukacyjne, konkursy plastyczne i  imprezy okolicznościowe, m.in. Urodziny Muzeum Dobranocek, Światowy Dzień Książki i  Praw Autorskich, Dzień Dziecka, Dzień Głośnego Czytania czy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy
ul. Mickiewicza 13, Rzeszów
tel. 17/ 748-36-51,  17/ 748-36-52
poczta@muzeumdobranocek.com.pl 
www.muzeumdobranocek.com.pl
Godziny zwiedzania: wt-pt 9.00-16.00, sb-nd 10.00-17.00, pn nieczynne
Bilety: normalny 7 zł, ulgowy 4 zł, dzieci do lat 3 gratis

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: 09:00–17:00
  • czwartek: 09:00–17:00
  • piątek: 09:00–17:00
  • sobota: 10:00–18:00
  • niedziela: 10:00–18:00

Rzeszów noclegi

Rzeszów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Rzeszów
Muzea i skanseny
Normalna
muzea dla dzieci
50°2'16N, 22°0'24E
13 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Grzegorz Gregor
28 lipiec 2017 12:16

Jedyne takie w Polsce Muzeum


06 lipiec 2017 10:07

To jedyne takie w Polsce - Muzeum Dobranocek. Warto przypomniec sobie kiedy miało się te 6 lat ....

Oryginalne muzeum.

Grzegorz Krzemiński
28 maj 2016 18:28

Unikalne muzeum w skali kraju. Extra dla dzieciaków

Marta Niewczas
02 maj 2016 11:21

ciekawe muzeum

Grzegorz Rzeszów
23 kwiecień 2016 19:06

Ciekawe muzeum

Michał Skowroński
22 kwiecień 2016 16:55

Jedyne takie muzeum w Polsce

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację