Kościół w Sokołowie Małopolskim

Kościół w Sokołowie Małopolskim

(4.5 głosów: 6)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kościół Św. Jana Chrzciciela w Sokołowie Małopolskim sięga roku 1588, gdy rozpoczęto jego budowę z fundacji właścicieli dóbr sokołowskich - Anna Pileckiej i jej męża Krzysztofa Kostki.

Pierwszy kościół parafialny w Sokołowie Małopolskim początkowo nosił wezwanie Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, które szybko zmieniono na Św. Jana Chrzciciela. Później jeszcze powstało kilka kolejnych świątyń w tym miejscu, które nie dotrwały do dnia dzisiejszego.Obecny kościół wzniesiono w latach 1908-16. Trzynawową świątynię zaprojektował w stylu neogotyckim profesor Politechniki Lwowskiej Jan Sas-Zubrzycki. Piękna świątynia urzeka swą bryłą, dlatego często zatrzymuje przejezdnych na trasie Rzeszów-Lublin, ponieważ znajduje się zaraz przy drodze. Kościół w Sokołowie Małopolskim uważany jest za jeden z najpiękniejszych kościołów Podkarpacia.

Kościół Św. Jana Chrzciciela
Plac Św. Jana 2, Sokołów Małopolski
tel. 17/ 772-90-20
parafia.sokolow@wp.pl
www.parafia-sokolow.pl

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Normalna
kościoły neogotyckie
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023