Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Kościół w Sokołowie Małopolskim

Kościół w Sokołowie Małopolskim
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.5

Kościół Św. Jana Chrzciciela w Sokołowie Małopolskim sięga roku 1588, gdy rozpoczęto jego budowę z fundacji właścicieli dóbr sokołowskich - Anna Pileckiej i jej męża Krzysztofa Kostki.

Pierwszy kościół parafialny w Sokołowie Małopolskim początkowo nosił wezwanie Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, które szybko zmieniono na Św. Jana Chrzciciela. Później jeszcze powstało kilka kolejnych świątyń w tym miejscu, które nie dotrwały do dnia dzisiejszego.

Obecny kościół wzniesiono w latach 1908-16. Trzynawową świątynię zaprojektował w stylu neogotyckim profesor Politechniki Lwowskiej Jan Sas-Zubrzycki. Piękna świątynia urzeka swą bryłą, dlatego często zatrzymuje przejezdnych na trasie Rzeszów-Lublin, ponieważ znajduje się zaraz przy drodze. Kościół w Sokołowie Małopolskim uważany jest za jeden z najpiękniejszych kościołów Podkarpacia.

Kościół Św. Jana Chrzciciela
Plac Św. Jana 2, Sokołów Małopolski
tel. 17/ 772-90-20
parafia.sokolow@wp.pl
www.parafia-sokolow.pl

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

(4.5 głosów: 6)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.5 głosów: 6)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024