Sanok, Arkadiusz Musielak

Sanok

(4.3 głosów: 120)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Sanok to piękne historyczne miasto w województwie podkarpackim, ulokowane malowniczo w śródgórskiej dolinie Sanu, niedaleko Leska i Rymanowa. Rodowód Sanoka sięga średniowiecza, co widoczne jest w starannie odrestaurowanej Starówce.Skansen w Sanoku

Niecodzienną atrakcją Sanoka jest Park Etnograficzny Muzeum Budownictwa Ludowego (ul. Rybickiego 3), stanowiący jakby osobną dzielnicę miasta. W Skansenie zobaczyć można najcenniejsze obiekty drewnianej architektury, zgromadzone z regionu Bieszczadów, Beskidu Niskiego i Pogórza.

Sanok Ratusz, Arkadiusz Musielak
Sanok Ratusz, Arkadiusz Musielak

Zabytki w Sanoku

- Zamek w Sanoku, ul. Zamkowa 2 - pierwotnie gotycki zamek dziś kryje Muzeum Historyczne- Kościół i klasztor Franciszkanów w Sanoku, Rynek - barokowa świątynia Podwyższenia Krzyża Świętego

Sanok Rynek, Arkadiusz Musielak
Sanok Rynek, Arkadiusz Musielak

- Ratusz w Sanoku, Rynek - piękna budowla będąca ozdobą głównego placu miasta- Kościół farny Przemienienia Pańskiego w Sanoku, Plac Św. Michała

Skansen w Sanoku, łukasz i Gocha
Sanok Skansen, łukasz i Gocha
, łukasz i Gocha

- Katedralny Sobór Prawosławny Świętej Trójcy w Sanoku

- Synagoga, Rynek 10

, łukasz i Gocha
, łukasz i Gocha

- Park Miejski i kopiec Mickiewicza

- Umocnienia "Linii Mołotowa"

Sanok, Arkadiusz Musielak
Sanok, Arkadiusz Musielak

Mapa Sanoka z zaznaczonymi atrakcjami

Poniżej znajdziesz mapę z zaznaczonymi atrakcjami, które możesz zobaczyć i zwiedzić w Sanoku. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Sanok noclegi

Sanok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Sanoku. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
, Arkadiusz Musielak
Sanok, Arkadiusz Musielak
Sanok, Arkadiusz Musielak
Wieże kościoła farnego w Sanoku, Arkadiusz Musielak
, Arkadiusz Musielak
Rynek w Sanoku, Arkadiusz Musielak
Klasztor w Sanoku, Arkadiusz Musielak
Szwejk w Sanoku, Arkadiusz Musielak
Sanok Skansen, fazi
49°33'20N, 22°12'20E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

allmak86

Malutkie śliczniutkie i milutkie miasteczko.

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021