Sanok, Arkadiusz Musielak

Opis Sanoka

Sanok to piękne historyczne miasto w województwie podkarpackim, ulokowane malowniczo w śródgórskiej dolinie Sanu, niedaleko Leska i Rymanowa. Rodowód Sanoka sięga średniowiecza, co widoczne jest w starannie odrestaurowanej Starówce.Skansen w Sanoku

Niecodzienną atrakcją Sanoka jest Park Etnograficzny Muzeum Budownictwa Ludowego (ul. Rybickiego 3), stanowiący jakby osobną dzielnicę miasta. W Skansenie zobaczyć można najcenniejsze obiekty drewnianej architektury, zgromadzone z regionu Bieszczadów, Beskidu Niskiego i Pogórza.

Sanok Ratusz

Zabytki w Sanoku

- Zamek w Sanoku, ul. Zamkowa 2 - pierwotnie gotycki zamek dziś kryje Muzeum Historyczne

- Kościół i klasztor Franciszkanów w Sanoku, Rynek - barokowa świątynia Podwyższenia Krzyża Świętego

- Ratusz w Sanoku, Rynek - piękna budowla będąca ozdobą głównego placu miasta- Kościół farny Przemienienia Pańskiego w Sanoku, Plac Św. Michała

- Katedralny Sobór Prawosławny Świętej Trójcy w Sanoku

- Synagoga, Rynek 10

- Park Miejski i kopiec Mickiewicza

- Umocnienia "Linii Mołotowa"

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114604 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

49°33'20" N, 22°12'20" E
Podkarpackie
2016-10-16
2020-02-03 02:00

Wasze opinie

allmak86 Weekendowy turysta 31 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2014-08-24 na

Malutkie śliczniutkie i milutkie miasteczko.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020