Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Myczkowce. Atrakcje, które warto zwiedzić

Aktualizacja: 2024-06-10
Myczkowce
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

Myczkowce to niewielka miejscowość w województwie podkarpackim, niezwykle malowniczo położona nad Sanem i Jeziorem Myczkowskim, połączonym z Jeziorem Solińskim, na północ od Soliny. Myczkowce to jedna z najstarszych osad w Bieszczadach, założona już w 1376 roku.

Park Miniatur Sakralnych i Ogród Biblijny

Park Miniatur Sakralnych w Ośrodku Caritasu to miejsce, gdzie z bliska można poznać bogactwo architektury sakralnej z terenów południowo-wschodniej Polski, Słowacji i Ukrainy. To prawdziwa podróż w czasie i przestrzeni, ponieważ na powierzchni blisko hektara rozciągają się 140 makiet najstarszych drewnianych kościołów, cerkwi prawosławnych i greckokatolickich. Każda z tych miniatur została wykonana z niezwykłą dbałością o detale i oddaje autentyczny charakter oryginalnych obiektów.

Myczkowce
Myczkowce

Spacerując po parku, odnajdujemy się wśród pięknie wykonanych makiet otoczonych miniaturową roślinnością, która dodaje im naturalnego uroku. Miniatury cerkwi, w tym te w Komańczy, Stefkowej, Rzepedzi czy Sękowej, zachwycają swoją precyzją i autentycznością. Tutaj nawet kamienie płynące w niewielkich potokach wydają się być częścią tego magicznego krajobrazu.

Dodatkowo, w Ośrodku Caritasu można odwiedzić stadninę koni, Mini Zoo oraz Ogród Biblijny, co sprawia, że to miejsce staje się prawdziwym rajem dla miłośników historii, kultury i przyrody. 

Myczkowce
Myczkowce

Inne atrakcje w Myczkowcach

  • Cerkiew Św. Jerzego - dawna cerkiew greckokatolicka, a obecnie rzymskokatolicki kościół MB Częstochowskiej
  • Zapora w Myczkowcach - zapora postała na Sanie, co ciekawe, nawet wcześniej niż popularna zapora w Solinie, znajdująca się stąd nieco na południe
  • Platforma widokowa w Myczkowcach - platforma z piękną panoramą Sanu i okolicy powstała niedaleko parku miniatur i zapory, to świetne miejsce dla turystów, którzy mogą stąd podziwiać piękno okolicy

Noclegi w Myczkowcach

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

Myczkowce
Myczkowce
Myczkowce
Myczkowce
Zapora w Myczkowcach
Myczkowce cerkiew
widok z zapory na San
Platorma widokowa w Myczkowcach
 Myczkowce
 Myczkowce
 Myczkowce kapliczka w Bóbrce
 Myczkowce kapliczka w Bóbrce
(4.4 głosów: 61)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 61)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024