54°35'1" N, 16°51'23" E
Pomorskie
2017-01-02
2020-02-03 02:00

Opis Ustki

Ustka to popularny nadmorski kurort o szczególnych walorach klimatycznych i krajobrazowych, położony w województwie pomorskim, na środkowym wybrzeżu, 18 km od Słupska, u ujścia malowniczej rzeki Słupi.Atrakcje w Ustce

Jak każdy nadbałtycki kurort Ustka szczyci się pięknymi piaszczystymi plażami, a ponadto oferuje kąpiele wodne, spacery po lesie, parku i wzdłuż plaż. Kto nie lubi tego uczucia, gdy idąc po przyjemnie miękkim piasku, fale rozbijają się o jego łydki. Na samym wybrzeżu turystów wita pomnik ładnej syrenki. Jest też atrakcyjna Promenada.

Latarnia morska w Ustce
Latarnia morska w Ustce

Prócz uzdrowiska działa w Ustce port rybacki oraz żeglarski, z którego można wypłynąć w rejs stakiem po morzu lub na połów ryb. Działa tu również stocznia kutrów rybackich.

W Ustce nie będą też nudzić się Ci, którzy lubią aktywny, sportowy wypoczynek. Dostępne są tutaj trasy rowerowe, spływy kajakowe, przejażdżki konne, korty tenisowe, pola do mini golfa oraz nurkowanie. Warto też wybrać się na Wydmę Orzechowską.

Ustka latarnia
Syrenka w Ustce
Ustka


Zabytki w Ustce

Ponadto miasteczko oferuje urocze zaułki z ciekawymi zabytkami. Zachowały się tu dawne domy rybackie i przedwojenne pensjonaty, np. eklektyczny pałacyk Goringa z 1890 roku. Wiele budowli zachowało charakterystyczną konstrukcję szachulcową, niezwykle ciekawą.

Efektownym zabytkiem jest tez latarnia morska w Ustce, polecam też odwiedzić klimatyczne Muzeum Chleba w pięknym budynku oraz Muzeum Ziemi Usteckiej.

Kościół Najświętszego Zbawiciela w Ustce
Kościół Najświętszego Zbawiciela w Ustce


Ustka Słupia Ustka widok na kanał portowy kutry w ustceckim porcie Muzeum Chleba Ustka Muzeum Ziemi Usteckiej budynek Informacji Turystycznej Villa Red w Ustce ulica Marynarki Polskiej budynki przy ul.Marynarki Polskiej Ustka kutry w porcie Ustka Ustka restauracja Pod strzechą Latarnia Ustka widok na morze z promenady Ustka syrenka Zaułek Kapitański w Ustce skwer Jana Pawła II kładka przez kanał portowy promenada nadmorska widok na morzez z promenady wieża widokowa ławeczka I.Kwiatkowskiej Pomnik Ludziom Morza port w Ustce stocznia Ustka nabrzeże spaverowe w porcie Kładka portowa w Ustce Promenada w Ustce Słowiński Park Narodowy Ruchome wydmy koło Łeby Ruchome wydmy Słowiński Park Narodowy Słowiński Park Narodowy na Pomorzu Słowiński Park Narodowy - Łeba Ruchome wydmy Ruchome wydmy łeba Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach Skansen w Klukach Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach Skansen Kluki Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach Kluki Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach Trzecie molo w Ustce muzeum-chleba-w-ustce Muzeum Chleba w Ustce Muzeum Chleba w Ustce Muzeum Chleba w Ustce Muzeum Chleba w Ustce Muzeum Chleba w Ustce Muzeum Chleba w Ustce Muzeum Chleba w Ustce Muzeum Chleba w Ustce Muzeum Chleba w Ustce Bunkry w Ustce Bunkry w Ustce Bunkry w Ustce Bunkry w Ustce Bunkry Ustka Bunkry w Ustce Bunkry w Ustce Bunkry w Ustce Bunkry w Ustce Bunkry w Ustce Bunkry w Ustce Bunkry w Ustce Ławeczka RMF w Ustce

Ustka noclegi

Ustka to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Ustce. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zdobyte wyróżnienia

Noclegi w okolicy

Pokoje u Witka

Ustka na blogu

Zdjęcie Ustka
Ustka
Korzystając z faktu, że o tej porze roku nad morzem więcej jodu i spokoju, zaplanujcie wyjazd nad Bałtyk! Polecamy piękną Ustkę z latarnią, ciekawymi Muzeami - Chleba i Ziemi Usteckiej czy zabytkowymi spichlerzami. A i w okolicy wspaniałe Jezioro Gardno. A jeśli podróż Ci nie w smak, zwiedź Ustkę wirtualnie z Polskimi Szlakami 🙂 …
Wokół turystyki · 2013-12-18 14:10:12

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Wojciech Soroka Krajtroter 2014 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-04-22 na

Ustka ma spory potencjał i powoli po dużej części dzięki inwencji własnej niektórych przedsiebiorców może stać się prawdziwą perełką. Ciekaw jestem jak sprawdzą się rowery konferencyjne oraz ekspozycja klocków Lego planowana na ten sezon...

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021