Biskupin. Atrakcje, które warto zwiedzić

Biskupin
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.5

Biskupin to niewielka wieś położona w województwie kujawsko-pomorskim, na Pojezierzu Gnieźnieńskim, w powiecie żnińskim. Administracyjnie należy do gminy Gąsawa. Dojechać tu można trasą nr 5 prowadzącą z Gniezna do Bydgoszczy. Wioska leży w obrębie regionu historyczno - etnograficznego zwanego Pałukami.

Gród w Biskupinie

Biskupin jest w Polsce bardzo popularny za sprawą niecodziennego stanowiska archeologicznego, bardzo chętnie i często odwiedzanego przez turystów. Zrekonstruowany gród w Biskupinie świetnie przenosi w odległe czasy, kiedy w tym miejscu stał prehistoryczny gród, do złudzenia przypominający ten, który oglądamy dziś. To osada z około VIII wieku p.n.e. Dziś istnieje tu Muzeum Archeologiczne.

Biskupin
Biskupin


Festyn Archeologiczny

Każdego września, od wielu już lat na terenie osady w Biskupinie odbywa się historyczna impreza, podczas której gród ożywa bardziej niż zwykle i przenosi nas w odległe czasy historyczne. Warto wtedy być w Biskupinie!

Pałuki

Całe Pałuki to malownicza kraina bogata w lasy, jeziora i liczne zabytki, rozciągająca się pomiędzy Wielkopolską, Pomorzem i Kujawami. Przebiega tędy Szlak Piastowski łączący Żnin, Wenecję, Biskupin i Gąsawę. Odcinek tego szlaku można zwiedzać kolejką wąskotorową, zwaną popularnie Ciuchcią Żnińską, która przejeżdża nad Jeziorem Biskupińskim, koło zrekonstruowanej prasłowiańskiej osady.

Biskupin
Biskupin

Noclegi w Biskupinie

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Biskupin
Biskupin
Biskupin
Jezioro Biskupińskie i Biskupin
Biskupin
Biskupin osada
Biskupin
Gród w Biskupinie
Biskupin
Biskupin
Biskupin
żnińska ciuchcia
Ciuchcia Żnińska
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.5 głosów: 182)
Twoja ocena
Marta

Bardzo ciekawe miejsce i lekcja historii.

 

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
Anna Piernikarczyk
Komentarze to prywatna sprawa każdego internauty, usuwamy tylko wulgaryzmy
Avatar użytkownika Darek
Darek
Biskupin w raz z przyległymi atrakcjami, m.in. z przejażdżką kolejką wąskotorową, pływaniem wokół osady, przejażdżką na koniu, lepieniem garnków glinianych, podpatrywaniem życia i pracy pszczół w pasiece. Zasługuje na zarekomendowanie go wszystkim tym, którzy tam jeszcze nie dotarli. Przede wszystkim polecałbym odwiedziny wraz ze swymi dziećmi, gwarantuję, że wasze pociechy wcale nie będą się nudzić 🙂
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024