Opis Biskupina

Biskupin to niewielka wieś położona w województwie kujawsko-pomorskim, na Pojezierzu Gnieźnieńskim, w powiecie żnińskim. Administracyjnie należy do gminy Gąsawa. Dojechać tu można trasą nr 5 prowadzącą z Gniezna do Bydgoszczy. Wioska leży w obrębie regionu historyczno - etnograficznego zwanego Pałukami.Gród w Biskupinie

Biskupin jest w Polsce bardzo popularny za sprawą niecodziennego stanowiska archeologicznego, bardzo chętnie i często odwiedzanego przez turystów. Zrekonstruowany gród w Biskupinie świetnie przenosi w odległe czasy, kiedy w tym miejscu stał prehistoryczny gród, do złudzenia przypominający ten, który oglądamy dziś. To osada z około VIII wieku p.n.e. Dziś istnieje tu Muzeum Archeologiczne.

Biskupin
Biskupin

Festyn Archeologiczny

Każdego września, od wielu już lat na terenie osady w Biskupinie odbywa się historyczna impreza, podczas której gród ożywa bardziej niż zwykle i przenosi nas w odległe czasy historyczne. Warto wtedy być w Biskupinie!

Pałuki

Całe Pałuki to malownicza kraina bogata w lasy, jeziora i liczne zabytki, rozciągająca się pomiędzy Wielkopolską, Pomorzem i Kujawami. Przebiega tędy Szlak Piastowski łączący Żnin, Wenecję, Biskupin i Gąsawę. Odcinek tego szlaku można zwiedzać kolejką wąskotorową, zwaną popularnie Ciuchcią Żnińską, która przejeżdża nad Jeziorem Biskupińskim, koło zrekonstruowanej prasłowiańskiej osady.

Biskupin
Biskupin
Biskupin


Biskupin Jezioro Biskupińskie i Biskupin Biskupin Biskupin osada Biskupin Gród w Biskupinie Biskupin Biskupin Biskupin żnińska ciuchcia Ciuchcia Żnińska

Biskupin noclegi

Biskupin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Biskupinie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Marta Zapaleniec 626 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-08-23 na

Bardzo ciekawe miejsce i lekcja historii.

 

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2014-05-29 na
Komentarze to prywatna sprawa każdego internauty, usuwamy tylko wulgaryzmy
Avatar użytkownika
Darek Krajtroter 21667 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2011-08-19 na
Biskupin w raz z przyległymi atrakcjami, m.in. z przejażdżką kolejką wąskotorową, pływaniem wokół osady, przejażdżką na koniu, lepieniem garnków glinianych, podpatrywaniem życia i pracy pszczół w pasiece. Zasługuje na zarekomendowanie go wszystkim tym, którzy tam jeszcze nie dotarli. Przede wszystkim polecałbym odwiedziny wraz ze swymi dziećmi, gwarantuję, że wasze pociechy wcale nie będą się nudzić :)
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021