Biskupin

Biskupin

(4.5 głosów: 178)

Biskupin to niewielka wieś położona w województwie kujawsko-pomorskim, na Pojezierzu Gnieźnieńskim, w powiecie żnińskim. Administracyjnie należy do gminy Gąsawa. Dojechać tu można trasą nr 5 prowadzącą z Gniezna do Bydgoszczy. Wioska leży w obrębie regionu historyczno - etnograficznego zwanego Pałukami.Gród w Biskupinie

Biskupin jest w Polsce bardzo popularny za sprawą niecodziennego stanowiska archeologicznego, bardzo chętnie i często odwiedzanego przez turystów. Zrekonstruowany gród w Biskupinie świetnie przenosi w odległe czasy, kiedy w tym miejscu stał prehistoryczny gród, do złudzenia przypominający ten, który oglądamy dziś. To osada z około VIII wieku p.n.e. Dziś istnieje tu Muzeum Archeologiczne.

Biskupin
Biskupin

Festyn Archeologiczny

Każdego września, od wielu już lat na terenie osady w Biskupinie odbywa się historyczna impreza, podczas której gród ożywa bardziej niż zwykle i przenosi nas w odległe czasy historyczne. Warto wtedy być w Biskupinie!Pałuki

Całe Pałuki to malownicza kraina bogata w lasy, jeziora i liczne zabytki, rozciągająca się pomiędzy Wielkopolską, Pomorzem i Kujawami. Przebiega tędy Szlak Piastowski łączący Żnin, Wenecję, Biskupin i Gąsawę. Odcinek tego szlaku można zwiedzać kolejką wąskotorową, zwaną popularnie Ciuchcią Żnińską, która przejeżdża nad Jeziorem Biskupińskim, koło zrekonstruowanej prasłowiańskiej osady.

Biskupin
Biskupin
Biskupin, Zbyszek Mat
Jezioro Biskupińskie i Biskupin, Zbyszek Mat
Biskupin
Biskupin osada, Zbyszek Mat
Biskupin, Zbyszek Mat
Gród w Biskupinie, Zbyszek Mat
Biskupin, Zbyszek Mat
Biskupin, Zbyszek Mat
Biskupin, Zbyszek Mat
żnińska ciuchcia, Zosia Okulewicz
Ciuchcia Żnińska, Zbyszek Mat

Biskupin noclegi

Biskupin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Biskupinie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°47'17N, 17°44'39E
22 styczeń 2016
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Marta
23 sierpień 2015 22:40

Bardzo ciekawe miejsce i lekcja historii.

 

Anna Piernikarczyk
29 maj 2014 08:59
Komentarze to prywatna sprawa każdego internauty, usuwamy tylko wulgaryzmy
Darek
19 sierpień 2011 10:25
Biskupin w raz z przyległymi atrakcjami, m.in. z przejażdżką kolejką wąskotorową, pływaniem wokół osady, przejażdżką na koniu, lepieniem garnków glinianych, podpatrywaniem życia i pracy pszczół w pasiece. Zasługuje na zarekomendowanie go wszystkim tym, którzy tam jeszcze nie dotarli. Przede wszystkim polecałbym odwiedziny wraz ze swymi dziećmi, gwarantuję, że wasze pociechy wcale nie będą się nudzić :)
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację