Toruń. Atrakcje, które warto zwiedzić

Toruń
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.6

Toruń to przepiękne miasto z tradycjami, malowniczo położone nad Wisłą w województwie kujawsko-pomorskim, przy trasie E 75 prowadzącej ze Śląska nad morze, na wschód od Bydgoszczy. Rozwój Torunia i okolic związany był z Krzyżakami, którzy wznosili tu swe warownie i grody. Od wieków przeplatały się tu wpływy polskie i niemieckie, religie - katolicka i protestancka, co wpłynęło na historię, kullturę oraz wspaniałe zabytki miasta.

Toruń słynny jest ze swych pierników, ale każdemu znany jest też fakt, iż narodził się tu sławny astronom Mikołaj Kopernik, który wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię. W 1945 roku powstał w Toruniu Uniwersytet Mikołaja Kopernika nawiązujący do tradycji Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie. Dziś jest on jedną z największych i najbardziej prestiżowych polskich uczelni.

Toruń Ruiny zamku krzyżackiego
Toruń Ruiny zamku krzyżackiego
Toruń
Toruń

Atrakcje w Toruniu

Do Torunia jak magnes przyciąga magiczne Stare Miasto, które w 1997 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego Unesco. To jeden z najcenniejszych pod względem architektonicznym zespołów miejskich w całym kraju. Poznaj najpiękniejsze atrakcje Torunia!

Toruń
Toruń

W Toruniu zachwyca piękny Rynek i okazały Ratusz. Na uwagę zasługują tutaj również gotyckie kościoły jak katedra Św. Janów czy kościół Św. Jakuba, pozostałości murów miejskich ze słynną Krzywą Wieżą czy zamek w Toruniu. Ale niemal każda kamienica na starówce jest piękna i bogata w historię. Koniecznie trzeba zobaczyć - Dom Mikołaja Kopernika przy ul. Kopernika 15 - obecnie oddział Muzeum Okręgowego.

Toruń
Toruń

Kilka lat temu na Starym Mieście Torunia, w jednej z kamienic, powstał Dom Legend Toruńskich - ciekawa atrakcja dla dzieci i dorosłych, z aktywizującym modelem zwiedzania.

Noclegi w Toruniu

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

Panorama Torunia
Katedra św.Janów- w oddali
Ratusz
Krzywa wieża
Panorama (części) Starówki
Ruiny zamku krzyżackiego
Bulwar i panorama Starówki
pozostałości po kościele św. Mikołaja
Toruń
Toruń
Toruń
Toruń Ratusz
Toruń
Toruń
Toruń
Toruń katedra
Toruń zamek
Toruń
Baszta Gołębnik
Brama mostowa i Baszta Wartownia
Dwór Mieszczański
 Planetarium
Łachy na Wiśle
Dom Mikołaja Kopernika
Gdanisko zamku krzyżackiego
Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Toruń
Toruń Ratusz
krzywa wieża
Toruń
Baszta Żuraw i hotel Spichrz- historyczny Spichlerz Szwedzki
Widok na most drogowy
Toruń
Toruń
Ratusz Toruń
Ratusz
Toruń
Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Toruń
Toruń
(4.6 głosów: 294)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.6 głosów: 294)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Dorota Skuza
Dorota Skuza
piękny, super klimat rynku Starego
qq
w dzen pieknie a po zmierzchu bajkowo
Jacek
Moim skromnym zdaniem bardzo piękne miasto z dużą ilością atrakcji ale najbardziej urzekło mnie zwiedzanie ruin zamku. Gorąco polecam.
krzysztofxp
miasto z piękną starówką domem Kopernika i mnóstwem innych atrakcji
Magdalena Kurek

Dwa razy niestety: 1) trafiliśmy tam nocą 2)  w trakcie imprezy masowej. Niemniej miasto urokliwe. Mąż zakochał się w zabytkach Starowki. Wybieramy się znowu tym razem za dnia 🙂

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024