Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Toruń Ratusz, kasia ejsmont

Rynek w Toruniu

(4.7 głosów: 169)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Rynek w Toruniu to najstarsza część miasta. Już w XIII wieku na placu o wymiarach 109 x 104 m powstały sukiennice, ławy chlebowe, waga miejska, sąd i wieża rynkowa. Później plac ten był systematycznie zabudowywany. W 2004 roku zakończono remont nawierzchni Rynku oraz nieco go uporządkowano, dzięki czemu obecnie prezentuje się wspaniale, z cudnymi zabytkami architektury. Rynek wraz z całym Starym Miastem wpisany jest na listę Unesco.Ratusz w Toruniu

Ze względów historycznych i architektonicznych na uwagę z pewnością zasługują tu Ratusz Staromiejski oraz kamienice mieszczańskie. Ratusz to piękna budowla, która została wtopiona w dawną gotycką wieżę. Ogrom budowli robi niemałe wrażenie. W jego wnętrzach mieści się Muzeum Okręgowe.

Toruń
Toruń

Kamienica Pod Gwiazdą (Rynek 35) to jedna z najładniejszych kamienic toruńskich, powstała w średniowieczu, a obecnie reprezentuje barok. Fasada bogato zdobiona jest dekoracją ornamentową wykonaną w stiuku. Na jej szczycie znajduje się ośmioramienna gwiazda, której budynek zawdzięcza swą nazwę. We wnętrzu znajduje się piękna dębowa klatka schodowa spiralna z postacią rzymskiej bogini oraz lwem trzymającym tarczę z datą przebudowy - 1697 rok. Obecnie w kamienicy mieści się pierwsze w Polsce Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu.Dwór Artusa (Rynek 6) stojący w południowej pierzei Rynku pochodzi z 1891 roku. Został zbudowany w stylu neorenesansowym na miejscu dawnego Dworu Artusa, w którym podpisano II pokój toruński. W ostatnich latach Dwór Artusa w Toruniu przeszedł remont, dzięki czemu wielka sala koncertowa i balowa oraz pozostałe pomieszczenia zyskały dawny wygląd. Dziś budynek jest siedzibą Centrum Kultury Dwór Artusa.

Toruń Rynek
Toruń Rynek

Pałac Meisnera (Rynek 7) to dawny pałac burmistrza toruńskiego i burgrabiego królewskiego Jakuba Meisnera. Zbudowano go w 1739 roku w stylu późnego baroku, a przebudowano na klasycystyczny pod koniec XIX wieku. Należał on do najwspanialszych XVIII-wiecznych pałaców toruńskich.W Kamienicy pod numerem 33 w roku 1755 urodził się Samuel Thomas Soemmerring - syn lekarza toruńskiego. Był on największym anatomem ówczesnych czasów i po Mikołaju Koperniku jest najwybitniejszym synem Torunia.

Hotel Pod Trzema Koronami (Rynek 21) - kamienica należy do najstarszych zajazdów w mieście, choć niestety utraciła gotycki charakter podczas wielu przebudów. W 1697 roku przebywała tu królowa Maria - wdowa po królu Janie III Sobieskim. Był tu również car Piotr Wielki z synem Aleksym, przyjmowani przez króla Augusta II Mocnego. Obecny budynek o fasadzie neoklasycystycznej powrócił do dawnych właścicieli - braci Piotra i Jerzego Ruszkowskich.

Rynek w Toruniu na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Kujaw wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Toruń noclegi

Toruń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kujawy Toruń
Rynki, place i deptaki
Perełka
rynki unesco
53°0'38N, 18°36'15E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021