Opis Chełmży

Chełmża to niewielkie, ładne miasto w województwie kujawsko-pomorskim, leżące przy trasie 551, nad Jeziorem Chełmżyńskim, pomiędzy ślicznym Chełmnem i Toruniem.Zabytki w Chełmży

Chełmża to jeden z najstarszych ośrodków Ziemi Chełmińskiej, będący pierwszą stolicą biskupstwa chełmińskiego. W dziejach swej historii kryje wiele wzniosłych ale i dramatycznych wydarzeń. Ich ślady widoczne są do dzisiaj w Konkatedrze Świętej Trójcy - jednym z najpotężniejszych kościołów gotyckich na ziemiach polskich.

Panorama z bazyliką p.w. św. Trójcy
Panorama z bazyliką p.w. św. Trójcy

Inne ciekawe zabytki w Chełmży to kościół Św. Mikołaja, okazała i zdobna wieża ciśnień oraz interesujący Ratusz na Rynku. Warto też odwiedzić stary cmentarz, na którym zachowały się zabytkowe kaplice.

Atrakcje w Chełmży

Niewątpliwą atrakcją turystyczną miasta jest Jezioro Chełmżyńskie - świetne miejsce rekreacji i uprawiania sportów wodnych. W obrębie samej Chełmży wydzielono kilka plaż, w tym strzeżoną plażę Ustronie, można też wypożyczyć sprzęt pływający. Niedawno powstał też na jeziorze romantyczny pomost, łączący dwa brzegi jeziora.

Nowy pomost
Nowy pomost
Konkatedra


Chełmża jest zacisznym miasteczkiem, ale jej usytuowanie na niezwykle ciekawym szlaku podążającym z Torunia do Grudziądza sprawia, że warto tu zajrzeć przynajmniej na chwilę i zobaczyć wspaniałe obiekty sakralne pamiętające czasy średniowiecza.

Gotycka brama koło konkatedry Chełmża Chełmża Chełmża Chełmża Chełmża Chełmża Jezioro chełmżynskie Bulwar 1000-lecia Dwa kościoły Jezioro chełmżynskie Nowy pomost Panorama miasta Kościół św.Mikołaja Bulwar 1000-lecia Kościół św.Mikołaja Monumentalna bazylika Odnowiony budynek biblioteki na Rynku- dawniej budynek pastorówki ewangelickiej Konkatedra Kamienice na Rynku Kaplica Zawiszów na tzw starym cmentarzu Kaplica Zawiszów na tzw starym cmentarzu Wieża ciśnień i pomnik żołnierzy radzieckich Charlie Chaplin i brzdąc Wieża ciśnień Wieża ciśnień od ul.Św.Jana Kolaż 3 Kościół św.Mikołaja Nowy pomost Na nowym pomoście Chełmża Można pożaglować Kościół św.Mikołaja Widok na Chełmżę z drogi prowadzącej na tzw. Kończewice-Ogrodniki Chełmża Widok z wieży kościelnej na cmentarz i osiedle domków Chełmża Widok z wieży kościelnej na ulicę Chełmińską Chełmża Widok z wieży kościelnej na kościół św.Mikołaja Widok z wieży kościelnej na dachy chełmżyńskiej starówki i cukrownię

Chełmża noclegi

Chełmża to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Chełmży. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021