Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
53°20'58" N, 18°25'25" E
Kujawsko-pomorskie
2016-05-30
2020-02-11 11:33

Opis Chełmna

Chełmno to zabytkowe i bardzo interesujące miasteczko położone w województwie kujawsko-pomorskim, przy trasie nr 1, pomiędzy Toruniem a Grudziądzem, na prawym brzegu Wisły. Trudno oprzeć się urokowi tego miejsca, gdzie historia pozostawiła trwały ślad w postaci niecodziennych budowli sakralnych i świeckich, pamiętających czasy Krzyżaków.



Chełmno - Miasto Zakochanych

Piękne Chełmno tak bardzo zachwyca swą urodą i jest tak lubiane, że przybrało miano Miasta Zakochanych. Patronem miasta jest Św. Walenty, którego relikwie przechowywane są od czasów średniowiecza w tutejszym kościele farnym. W Walentynki odbywa się tutaj Festiwal Piosenki Miłosnej, a także Jarmark Św. Walentego, na którym można kupić sporo smakołyków i gadżetów w kształcie serca. Z pewnością Zakochanych przyciąga do Chełmna też urocza Ławeczka Zakochanych prezentująca zakochaną parę, która stoi na plantach, przy murach miejskich i bramie, blisko deptaka. Dlatego jeśli lubisz kogoś w sposób szczególny, odwiedźcie razem to miejsce 🙂

Chełmno Ratusz
Chełmno Ratusz

Zabytki w Chełmnie

Oglądając panoramę miasta, najlepiej z wieży kościoła farnego udostępnionej dla turystów, można ulec wrażeniu, że jest to miasto kościołów, w którą stronę by się nie spojrzało, wznosi się ku niebu wieża jakiejś gotyckiej świątyni. Najważniejszy jest oczywiście sam kościół farny czyli Wniebowzięcia NMP, ale w panoramie odznacza się też kościół Św. Jakuba Starszego czy kościół Św. Ducha. W zabytkowej zabudowie Chełmna dominuje cegła, zarówno kościoły jak i dobrze zachowane mury miejskie odznaczają się czerwoną barwą, tak charakterystyczną dla tego obszaru Polski.

Tylko efektowny Ratusz w Chełmnie - przepiękne renesansowe dzieło sztuki, przybrało tu kolor bieli, zdobiąc dumnie całkiem spory Rynek. Koronkowa attyka ratusza nawet z większej odległości przykuwa uwagę. Cóż, do tego kilka zachowanych bram i baszt, ładny deptak oraz zadbany park czynią to miasto niezwykle przyjaznym miejscem zarówno dla mieszkańców, jak i turystów.

Kościół Wniebowzięcia NMP w Chelmnie Chelmno mury miejskie Chelmno Chelmno planty Chelmno deptak Chelmno kościół Św. Jakuba Starszego Chelmno Brama Grudziądzka Chełmno Rynek Chełmno kościół farny Ratusz w Chełmnie Chelmno widok z wieży kościelnej Chełmno kościół farny Chelmno Chelmno Fot. 23 Fot. 12 Chełmno baszta Fot. 15 Fot. 16 Chełmno Chełmno Chełmno Chełmno mury miejskie Fot. 20 Chełmno - miasto Krżyżaków i zakochanych Chełmno - miasto Krżyżaków i zakochanych Chełmno - miasto Krżyżaków i zakochanych Chełmno Rynek w Chełmnie od strony Fary Rynek z nową fontanną Kamieniczki w Rynku Budynek poczty na Rynku Zegar na deptaku Kamieniczki na Starówce

Chełmno noclegi

Chełmno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Chełmnie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136145 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Chełmno na blogu

Zdjęcie Miasta miłości - Top 5 najbardziej romantycznych miast w Polsce
Miasta miłości - Top 5 najbardziej romantycznych miast w Polsce

Planujesz romantyczny spacer w Walentynki? A może chcesz zabrać swą drugą połówkę na dłuższą chwilę zapomnienia? Zobacz najbardziej romantyczne miasta w Polsce, idealnie nadające się na przechadzki tylko we dwoje.

Rankingi · 2020-02-11 13:50:05
Zdjęcie Chełmno Miasto Zakochanych
Chełmno Miasto Zakochanych
Chełmno to przepiękne miasto w północnej Polsce, z cudnie zachowanymi zabytkami gotyckimi i wspaniałym Ratuszem - dziełem polskiego renesansu. Podziwiać tu można średniowieczne mury dziś w idealnym stanie i potężne halowe kościoły z czerwonej cegły. W kościele farnym można wspiąć się na wieżę i oglądać piękną panoramę miasta. A przy Bramie Grudziądzkiej w Parku zwanym …
Wokół turystyki · 2013-12-18 10:44:54

Wasze opinie

Woytorun Domator 8 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-07-26 na
Ładny ryneczek i okolica. Malutki park miniatur...
Avatar użytkownika
Ewelina Uzależniony od podróży 1771 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2014-03-31 na

piękne miejsce, galeria, opis :)

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136145 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2013-12-18 na

Dzięki poprawione :)

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020