Zdjęcia Chełmna (36)

Chełmno to zabytkowe i bardzo interesujące miasteczko położone w województwie kujawsko-pomorskim, przy trasie nr 1, pomiędzy Toruniem a Grudziądzem, na prawym brzegu Wisły. Trudno oprzeć się urokowi tego miejsca, gdzie historia pozostawiła trwały ślad w postaci niecodziennych budowli sakralnych i świeckich, pamiętających czasy Krzyżaków.Zabytki w Chełmnie

Oglądając panoramę miasta, najlepiej z wieży kościoła farnego udostępnionej dla turystów, można ulec wrażeniu, że jest to miasto kościołów, w którą stronę by się nie spojrzało, wznosi się ku niebu wieża jakiejś gotyckiej świątyni. Najważniejszy jest oczywiście sam kościół farny czyli Wniebowzięcia NMP, ale w panoramie odznacza się też kościół Św. Jakuba Starszego czy kościół Św. Ducha.

W zabytkowej zabudowie Chełmna dominuje cegła, zarówno kościoły jak i dobrze zachowane mury miejskie odznaczają się czerwoną barwą, tak charakterystyczną dla tego obszaru Polski.

Tylko efektowny Ratusz w Chełmnie - przepiękne renesansowe dzieło sztuki, przybrało tu kolor bieli, zdobiąc dumnie całkiem spory Rynek. Koronkowa attyka ratusza nawet z większej odległości przykuwa uwagę. Cóż, do tego kilka zachowanych bram i baszt, ładny deptak oraz zadbany park czynią to miasto niezwykle przyjaznym miejscem zarówno dla mieszkańców, jak i turystów.Chełmno - Miasto Zakochanych

Piękne Chełmno tak bardzo zachwyca swą urodą i jest tak lubiane, że przybrało miano miasto zakochanych. Z pewnością przyczyniła się do tego znacznie urocza Ławeczka Zakochanych prezentująca zakochaną parę, która stoi na plantach, przy murach miejskich i bramie, blisko deptaka. Dlatego jest lubisz kogoś w sposób szczególny, odwiedźcie razem to miejsce :)

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Miejscowości w okolicy

Zobacz kolejne

Komentarze

2014-03-31 22:58:32

piękne miejsce, galeria, opis :)

2013-12-18 10:38:03

Dzięki poprawione :)

2010-02-19 06:53:33
Witam,

Chełmno to kujawsko-pomorskie a nie pomorskie:)
Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: