Chełmno, Anna Piernikarczyk
Chełmno Ratusz, Anna Piernikarczyk
Kościół Wniebowzięcia NMP w Chelmnie, Anna Piernikarczyk
Chelmno mury miejskie, Anna Piernikarczyk
Chelmno, Anna Piernikarczyk
Chelmno planty, Anna Piernikarczyk
Chelmno deptak, Anna Piernikarczyk
Chelmno kościół Św. Jakuba Starszego, Anna Piernikarczyk
Chelmno Brama Grudziądzka, Anna Piernikarczyk
Chełmno Rynek, Anna Piernikarczyk
Chełmno kościół farny, Anna Piernikarczyk
Ratusz w Chełmnie, Anna Piernikarczyk
Chelmno widok z wieży kościelnej, Anna Piernikarczyk
Chełmno kościół farny, Anna Piernikarczyk
Chelmno, Anna Piernikarczyk
Chelmno, Anna Piernikarczyk
Zdjęcia Chełmna (36)

Chełmno to zabytkowe i bardzo interesujące miasteczko położone w województwie kujawsko-pomorskim, przy trasie nr 1, pomiędzy Toruniem a Grudziądzem, na prawym brzegu Wisły. Trudno oprzeć się urokowi tego miejsca, gdzie historia pozostawiła trwały ślad w postaci niecodziennych budowli sakralnych i świeckich, pamiętających czasy Krzyżaków.Zabytki w Chełmnie

Oglądając panoramę miasta, najlepiej z wieży kościoła farnego udostępnionej dla turystów, można ulec wrażeniu, że jest to miasto kościołów, w którą stronę by się nie spojrzało, wznosi się ku niebu wieża jakiejś gotyckiej świątyni. Najważniejszy jest oczywiście sam kościół farny czyli Wniebowzięcia NMP, ale w panoramie odznacza się też kościół Św. Jakuba Starszego czy kościół Św. Ducha.

W zabytkowej zabudowie Chełmna dominuje cegła, zarówno kościoły jak i dobrze zachowane mury miejskie odznaczają się czerwoną barwą, tak charakterystyczną dla tego obszaru Polski.

Tylko efektowny Ratusz w Chełmnie - przepiękne renesansowe dzieło sztuki, przybrało tu kolor bieli, zdobiąc dumnie całkiem spory Rynek. Koronkowa attyka ratusza nawet z większej odległości przykuwa uwagę. Cóż, do tego kilka zachowanych bram i baszt, ładny deptak oraz zadbany park czynią to miasto niezwykle przyjaznym miejscem zarówno dla mieszkańców, jak i turystów.

Chełmno - Miasto Zakochanych

Piękne Chełmno tak bardzo zachwyca swą urodą i jest tak lubiane, że przybrało miano miasto zakochanych. Z pewnością przyczyniła się do tego znacznie urocza Ławeczka Zakochanych prezentująca zakochaną parę, która stoi na plantach, przy murach miejskich i bramie, blisko deptaka. Dlatego jest lubisz kogoś w sposób szczególny, odwiedźcie razem to miejsce :)W okolicy zobacz koniecznie

Komentarze

2014-03-31 22:58:32

piękne miejsce, galeria, opis :)

2013-12-18 10:38:03

Dzięki poprawione :)

2010-02-19 06:53:33
Witam,

Chełmno to kujawsko-pomorskie a nie pomorskie:)
NewsletterWypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2018
Znajdziesz nas na: