Chełmno. Atrakcje, które warto zwiedzić

Chełmno
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

Chełmno to zabytkowe i bardzo interesujące miasteczko położone w województwie kujawsko-pomorskim, przy trasie nr 1, pomiędzy Toruniem a Grudziądzem, na prawym brzegu Wisły. Trudno oprzeć się urokowi tego miejsca, gdzie historia pozostawiła trwały ślad w postaci niecodziennych budowli sakralnych i świeckich, pamiętających czasy Krzyżaków.

Chełmno - Miasto Zakochanych

Piękne Chełmno tak bardzo zachwyca swą urodą i jest tak lubiane, że przybrało miano Miasta Zakochanych. Patronem miasta jest Św. Walenty, którego relikwie przechowywane są od czasów średniowiecza w tutejszym kościele farnym. W Walentynki odbywa się tutaj Festiwal Piosenki Miłosnej, a także Jarmark Św. Walentego, na którym można kupić sporo smakołyków i gadżetów w kształcie serca. Z pewnością Zakochanych przyciąga do Chełmna też urocza Ławeczka Zakochanych prezentująca zakochaną parę, która stoi na plantach, przy murach miejskich i bramie, blisko deptaka. Dlatego jeśli lubisz kogoś w sposób szczególny, odwiedźcie razem to miejsce 🙂

Chełmno Ratusz
Chełmno Ratusz


Zabytki w Chełmnie

Oglądając panoramę miasta, najlepiej z wieży kościoła farnego udostępnionej dla turystów, można ulec wrażeniu, że jest to miasto kościołów, w którą stronę by się nie spojrzało, wznosi się ku niebu wieża jakiejś gotyckiej świątyni. Najważniejszy jest oczywiście sam kościół farny czyli Wniebowzięcia NMP, ale w panoramie odznacza się też kościół Św. Jakuba Starszego czy kościół Św. Ducha. W zabytkowej zabudowie Chełmna dominuje cegła, zarówno kościoły jak i dobrze zachowane mury miejskie odznaczają się czerwoną barwą, tak charakterystyczną dla tego obszaru Polski.

Tylko efektowny Ratusz w Chełmnie - przepiękne renesansowe dzieło sztuki, przybrało tu kolor bieli, zdobiąc dumnie całkiem spory Rynek. Koronkowa attyka ratusza nawet z większej odległości przykuwa uwagę. Cóż, do tego kilka zachowanych bram i baszt, ładny deptak oraz zadbany park czynią to miasto niezwykle przyjaznym miejscem zarówno dla mieszkańców, jak i turystów.

Noclegi w Chełmnie

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Kościół Wniebowzięcia NMP w Chelmnie
Chelmno mury miejskie
Chelmno
Chelmno planty
Chelmno deptak
Chelmno kościół Św. Jakuba Starszego
Chelmno Brama Grudziądzka
Chełmno Rynek
Chełmno kościół farny
Ratusz w Chełmnie
Chelmno widok z wieży kościelnej
Chełmno kościół farny
Chelmno
Chelmno
Fot. 23
Fot. 12
Chełmno baszta
Fot. 15
Fot. 16
Chełmno
Chełmno
Chełmno
Chełmno mury miejskie
Fot. 20
Chełmno - miasto Krżyżaków i zakochanych
Chełmno - miasto Krżyżaków i zakochanych
Chełmno - miasto Krżyżaków i zakochanych
Chełmno
Rynek w Chełmnie od strony Fary
Rynek z nową fontanną
Kamieniczki w Rynku
Budynek poczty na Rynku
Zegar na deptaku
Kamieniczki na Starówce
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 59)
Twoja ocena
Emigrant
Pisze to z Francji gdzie wyemigrowalem bez polskich liter To misto moje rodzinne chodzilem do LO w latach 1960-64 Mieszkalem z rodicami i siostrami na ulicy Dominikanskie Nr 6 Pozdrawiam kolezanki kolegow i znajomych Jan Ortyl
Avatar użytkownika Tadeusz
Tadeusz
Chelmnem jestem zachwycony od lat. Podoba mi sie wszystko, zobaczcie koniecznie wnetrze klasztoru-siosty wpuszcza-tam zobaczycie oprocz pomieszczen-najpiekniejszy widok na Swiecie, jak siostry zapomna, upomnijcie sie. No i sw. Walenty w farze.
Woytorun
Ładny ryneczek i okolica. Malutki park miniatur...
Avatar użytkownika Ewelina
Ewelina

piękne miejsce, galeria, opis 🙂

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
Anna Piernikarczyk

Dzięki poprawione 🙂

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024