Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
53°24'35" N, 18°26'54" E
Kujawsko-pomorskie
2016-05-30
2020-02-03 02:00

Opis Świecia

Świecie to zabytkowe miasteczko malowniczo położone w województwie kujawsko-pomorskim, na Pojezierzu Pomorskim, u ujścia rzeki Wdy do Wisły, 50 km od Torunia, przy drogach krajowych nr 1 i 5.Historia Świecia

Świecie należy do najstarszych miast pomorskich i nadwiślańskich. Pierwsze pisemne wzmianki o tym ośrodku pochodzą z 1198 roku, kiedy to był siedzibą księcia Grzymisława. Około 1320 roku w Świeciu zostało utworzone krzyżackie komturstwo, a 15 lat później w widłach Wisły i Wdy zakon rozpoczął budowę murowanej warowni. W 1338 roku Świecie otrzymało przywilej lokacyjny na prawie chełmińskim.

Pałac Ślubów znajdujący się na Dużym Rynku
Pałac Ślubów znajdujący się na Dużym Rynku

Atrakcje w Świeciu

Dzięki gęstej sieci szlaków turystycznych i licznym atrakcjom Świecie oraz jego okolice to jeden z ciekawszych zakątków regionu. Miasto może poszczycić się niecodziennymi zabytkami z krzyżackim zamkiem na czele oraz cyklicznymi imprezami kulturalnymi, zaś najbliższe otoczenie obfituje w osobliwości przyrodnicze i urokliwy krajobraz.

Kamienica na Rynku- Urząd Skarbowy Świecie Rynek Pałac Ślubów na Dużym Rynku Duży Rynek i fontanny Na dziedzińcu klasztoru Klasztorek, czyli Kościół p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Piękne wnętrze Zamek od strony południowej Zamek krzyżacki- widok z baszty Widok z wieży na kościół pw. św. Andrzeja Boboli Ryneczek Świecie Eksponaty, z któymi można było sobie cyknąć fotkę Eksponaty zamkowe Sala rycerska Widok z zamku na Wdę Główna hala zamku Widok na Wisłę z wieży zamkowej W oddali Chełmno Zamek w Świeciu Zamek w Świeciu Świecie Świecie Świecie Świecie Świecie Świecie Świecie

Świecie noclegi

Świecie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Świeciu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138494 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020