Zobacz nasz projekt Industrialne Dziedzictwo Śląska
Zaniemyśl , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Zaniemyśl to miejscowość w województwie wielkopolskim. Choć obecnie jest wsią, prawa miejskie mial od XII wieku aż do 1934 roki. Jest to rodzinna miejscowość rodziny Raczyńskich.Zaniemyśl jest miejscem wypoczynkowym dla wielu ludzi z Poznania i okolic. Miejscowość kryje wiele zabytków i czystych jezior. Na jednym z nich co roku odbywają się BITWY MORSKIE, które przyciągają tlumy widzów. Na jeziorze jest wyspa, ale obecnie trwa tam remont i nie jest udostępniona dla turystów.

Zaniemyśl , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Zaniemyśl , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Zabytki w Zaniemyślu

- Kościół Św. Wawrzyńca, ul. Raczyńskiego 34 - neogotycki kościół z XIX wieku, w którym znajduje się grobowiec Edwarda Raczyńskiego- Kościół Niepokalanego Serca NMP, ul. Poznańska - poewangielicki kościół z XIX wieku

Zaniemyśl , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Zaniemyśl , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

- Pomnik Powstańców Wielkopolskich (1742 – 1934) 

Zaniemyśl noclegi

Zaniemyśl to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Zaniemyślu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
52°9'21N, 17°9'42E
03 luty 2017
03 luty 2020

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację