Zaniemyśl , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Opis Zaniemyśla

Zaniemyśl to miejscowość w województwie wielkopolskim. Choć obecnie jest wsią, prawa miejskie mial od XII wieku aż do 1934 roki. Jest to rodzinna miejscowość rodziny Raczyńskich.Zaniemyśl jest miejscem wypoczynkowym dla wielu ludzi z Poznania i okolic. Miejscowość kryje wiele zabytków i czystych jezior. Na jednym z nich co roku odbywają się BITWY MORSKIE, które przyciągają tlumy widzów. Na jeziorze jest wyspa, ale obecnie trwa tam remont i nie jest udostępniona dla turystów.

Zaniemyśl

Zabytki w Zaniemyślu

- Kościół Św. Wawrzyńca, ul. Raczyńskiego 34 - neogotycki kościół z XIX wieku, w którym znajduje się grobowiec Edwarda Raczyńskiego

- Kościół Niepokalanego Serca NMP, ul. Poznańska - poewangielicki kościół z XIX wieku

Zaniemyśl

- Pomnik Powstańców Wielkopolskich (1742 – 1934) 

Zaniemyśl
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

52°9'21" N, 17°9'42" E
Wielkopolskie
2017-02-03
2020-02-03 02:01

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020