Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
52°41'55" N, 17°1'43" E
Wielkopolskie
2017-02-07
2020-01-28 13:52

Studzieniec to wieś w województwie wielkopolskim, leżąca pomiędzy miejscowościami Oborniki i Wągrowiec, na północ od Poznania.Dwór w Studzieńcu

W Studzieńcu stoi piękny, okazały dwór barokowy, wybudowany w końcu XVIII wieku dla rodziny Kierskich. Dwór powstał na planie prostokąta a fasadę z ciekawym murem pruskim zwróconą ma na wschód. Posiada dwa alkierze znacznie wysunięte przed lico budynku i wysoki łamany dach, kryty gontem.

Studzieniec
Studzieniec

Dwór w Studzieńcu jest parterowy, z piętrowymi wystawkami ponad ryzalitami w elewacji frontowej i ogrodowej. W 1982 roku rozpoczęto prace restauracyjne dworu, które trwały prawie 10 lat. Wierna kopia dworu została zbudowana w 1984 roku w Wielkopolskim Parku Etnograficznym w Dziekanowicach nad Jeziorem Lednica.

Na południe od dworu stoją domek ogrodnika z 1842 roku i budynki gospodarcze z XIX wieku. Kompleks otacza park dworski z końca XVIII wieku.

Studzieniec dworek
Studzieniec dworek


Studzieniec noclegi

Studzieniec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136350 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020