Studzieniec, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Studzieniec

(4.8 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Studzieniec to wieś w województwie wielkopolskim, leżąca pomiędzy miejscowościami Oborniki i Wągrowiec, na północ od Poznania.

Dwór w Studzieńcu

W Studzieńcu stoi piękny, okazały dwór barokowy, wybudowany w końcu XVIII wieku dla rodziny Kierskich. Dwór powstał na planie prostokąta a fasadę z ciekawym murem pruskim zwróconą ma na wschód. Posiada dwa alkierze znacznie wysunięte przed lico budynku i wysoki łamany dach, kryty gontem.

Studzieniec dworek , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Studzieniec dworek , Barsolis Karol Turysta Kulturowy


Dwór w Studzieńcu jest parterowy, z piętrowymi wystawkami ponad ryzalitami w elewacji frontowej i ogrodowej. W 1982 roku rozpoczęto prace restauracyjne dworu, które trwały prawie 10 lat. Wierna kopia dworu została zbudowana w 1984 roku w Wielkopolskim Parku Etnograficznym w Dziekanowicach nad Jeziorem Lednica.

Na południe od dworu stoją domek ogrodnika z 1842 roku i budynki gospodarcze z XIX wieku. Kompleks otacza park dworski z końca XVIII wieku.

Studzieniec dworek , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Studzieniec dworek , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Atrakcje

Noclegi w

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Studzieniec - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022