Zagłosuj na Top Atrakcje 2021!
Studzieniec, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Studzieniec

(4.8 głosów: 4)

Studzieniec to wieś w województwie wielkopolskim, leżąca pomiędzy miejscowościami Oborniki i Wągrowiec, na północ od Poznania.Dwór w Studzieńcu

W Studzieńcu stoi piękny, okazały dwór barokowy, wybudowany w końcu XVIII wieku dla rodziny Kierskich. Dwór powstał na planie prostokąta a fasadę z ciekawym murem pruskim zwróconą ma na wschód. Posiada dwa alkierze znacznie wysunięte przed lico budynku i wysoki łamany dach, kryty gontem.

Studzieniec dworek , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Studzieniec dworek , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Dwór w Studzieńcu jest parterowy, z piętrowymi wystawkami ponad ryzalitami w elewacji frontowej i ogrodowej. W 1982 roku rozpoczęto prace restauracyjne dworu, które trwały prawie 10 lat. Wierna kopia dworu została zbudowana w 1984 roku w Wielkopolskim Parku Etnograficznym w Dziekanowicach nad Jeziorem Lednica.Na południe od dworu stoją domek ogrodnika z 1842 roku i budynki gospodarcze z XIX wieku. Kompleks otacza park dworski z końca XVIII wieku.

Studzieniec noclegi

Studzieniec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°41'55N, 17°1'43E
07 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Top Atrakcje 2021
Wybierz najpiękniejsze atrakcje w Polsce!
Top Atrakcje 2021

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację