Kaszuby zabudowania Sarniego Dworu

Somonino

(4.3 głosów: 30)

Somonino to duża wieś na Kaszubach, leżąca w województwie pomorskim, nad rzeką Radunią, na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Przez wieś przebiega linia kolejowa Gdynia-Kościerzyna.Historia Somonina

Pierwsze dokumenty, w których wymienia się wieś pod nazwą Semonino, pochodzą z 1241 roku. Wtedy to książę pomorski Sambor II przekazał tę osadę wraz z innymi wioskami biskupowi kujawskiemu.

Kaszuby
Kaszuby

W roku 1380 wieś została przekazana rycerzom krzyżackim, a od 1462 roku stanowiła własność zakonu Kartuzów. W 1772 roku, gdy Pomorze Gdańskie znalazło się pod zaborem pruskim, Somonino zostało przemianowane na Semlin i weszło w skład prowincji Prusy Zachodnie.W 1919 roku na mocy Traktatu Wersalskiego Somonino znalazło się w granicach II Rzeczypospolitej.

wiata do biesiad:0, toja1358
plac edukacyjny przy lesniczówce, toja1358
Somonino, toja1358

Atrakcje w Somoninie

- Wieża widokowa na Wieżycy - najwyższe wzniesienie nie tylko Pomorza, ale całej Niziny Europejskiej- Kamienne Kręgi w Trątkownicy - cmentarzysko gockie z początków naszej ery

- Rezerwat "Jar Rzeki Raduni"

- Szady Buk - miejsce upamiętniające rozstrzelanych w 1939 roku przez funkcjonariuszy SS mieszkańców okolic

- Czarny turystyczny Szlak Wzgórz Szymbarskich - wiodący skrajem wioski

- Kaszubskie Kajaki, Kiełpino - Trątkownica - spływy kajakowe organizowane po rzece Raduni innych rzekach kaszubskich

Somonino noclegi

Somonino to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Somoninie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
54°16'32N, 18°11'53E
02 styczeń 2017
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację