51°43'36" N, 16°25'36" E
Dolnośląskie
2016-08-02
2020-01-28 13:52

Siciny to wieś znajdująca się w północnej części Dolnego Śląska, na zachód od Góry, wschód od Głogowa i południe od Leszna.Pierwsze wzmianki na temat Sicin pochodzą z XII wieku. W 1309 roku książę Henryk III Głogowski podarował Siciny opatowi cystersów w Lubiążu - Ulrychowi. Historia Sicin była ściśle związana z zakonem cystersów aż do jego sekularyzacji w 1810 roku.

Przez wieki Siciny, jak i tereny Góry Śląskiej, w których wieś leży, znajdowały się w różnych państwach. W średniowieczu należały do Polski, od XIV wieku do Czech, a potem do Austrii. W 1745 roku tereny te zajęte zostały przez Prusy. Po I wojnie światowej przyznano te ziemie Niemcom. Natomiast po II wojnie światowej wróciły do Polski.

Atrakcje w Sicinach

- Kościół Św. Marcina - barokowa, okazała budowla, stojąca w centrum wioski- Pałac pocysterski - zbudowany w połowie XVIII wieku wg projektu architekta Karola Martina Frantza

Siciny noclegi

Siciny to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Sicinach. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barbara Michalewska Krajtroter 16530 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021