Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Pyzdry 6.2014 , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Pyzdry

(4.4 głosów: 14)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Pyzdry to niewielkie historyczne miasteczko w województwie wielkopolskim, leżące pomiędzy Poznaniem a Koninem, na południe od Gniezna. Miasteczko ulokowało się nad Wartą, blisko ujścia Prosny.Pyzdry należą do najstarszych miast lokacyjnych w Polsce, lokacja nastąpiła już w XIII wieku, najprawdopodobniej przez Bolesława Pobożnego. Bardzo często przyjeżdżali tu władcy Polski i przywódcy z Europy.

Pyzdry 6.2014 , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Pyzdry 6.2014 , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Zabytki w Pyzdrach

- Zamek w Pyzdrach, ul. Kaliska 25 - do dzisiaj ze średniowiecznego zamku niewiele się zachowało, budowla powstała w XIV wieku staraniem Kazimierza Wielkiego wraz z murami miejskimi tworząc system obronny miasta, w ruinę popadł podczas potopu szwedzkiego, później oddany w ręce prywatne przekształcono go na cele mieszkalne, oryginalne mury zamkowe zachowały się w piwnicach- Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, ul. Farna - fara w Pyzdrach to gotycka budowla z XIV wieku, była miejscem konsekracji biskupów poznańskich

Pyzdry 6.2014 , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Pyzdry 6.2014 , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

- Klasztor pofranciszkański, ul. Kaliska - klasztor fundacji Księcia Bolesława Pobożnego, z kościołem Ścięcia Głowy Św. Jana Chrzciciela, początkami kompleks sięga średniowiecza, ale po wojnie szwedzkiej przeprowadzono tu barokową przebudowę klasztoru, nadając mu obecną czworoboczną formę z wewnętrznym wirydarzem, choć do dziś zachował się gotycki charakter tego miejsca- Mury miejskie, ul. Kaliska - mury miejske wraz z zamkiem tworzyly wspólny system obronny, który powstał w I połowie XIV wieku za sprawą króla Kazimierza Wielkiego

Pyzdry , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Pyzdry , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Pyzdry, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

- Muzeum Ziemi Pyzdrskiej, ul. Kaliska 25a (tel. 63/ 220-57-33) - w Muzeum poza ekzpozycjami prezentującymi historię miasta, zobaczyć można np. kości zwierząt prehistorycznych, które znalezione zostały podczas wydobywania piasku w okolicznych, głównie szczątki mamuta i nosorożca włochatego. Inne ciekawostki w Muzeum to eksponaty pochodzące z epoki kamienia czyli z czasów osadnictwa pradziejowego okolic Pyzdr - krzemienne wyroby to ślady łowców paleolitycznych koczujących na południe od miasta

 

Pyzdry wieza zamkowa , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Pyzdry wieza zamkowa , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Mapa Pyzdr z zaznaczonymi atrakcjami

Poniżej znajdziesz mapę z zaznaczonymi atrakcjami, które możesz zobaczyć i zwiedzić w Pyzdrach. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Pyzdry noclegi

Pyzdry to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Pyzdrach. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Pyzdry kosciol z wieza zamkowa , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Pyzdry kosciol , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Pyzdry kosciol , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Pyzdry kosciol , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Pyzdry , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Pyzdry , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Pyzdry , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
52°10'8N, 17°41'17E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021